تبدیل لاستیک و تایر ماشین به گلدان و دیگر لوازم خانگی

لاستیک خودروهای سبک و سنگین بعد از دو تا سه سال معمولا فرسوده و غیر قابل استفاده می شوند. بعد از طی این زمان مصرف، معمولا تایرها قسمت سطل های زباله کوچه و خیابان ها می شوند. ولی با کمی خلاقیت می توان از لاستیک خودرو به عنوان گلدان یا میز عسلی و خیلی لوازم دیگر تزیینی و کاربردی دیگر بهره برد.

 آموزش ساخت میز عسلی با لاستیک. تبدیل لاستیک خودرو به میز جلو مبلی
ساخت میز عسلی با لاستیک

اولین نمونه یک میز شیک طناب بافی شده است که برای صفحه رویه آن از لاستیک خودرو استفاده شده است. یک سه پایه چوبی زیر بخش لاستیکی قرار گرفته تا میز در ارتفاع مورد نظر قرار گیرد. البته با برعکس قرار دادن گلدان های سفالی بزرگ هم می توان برای این مدل ها پایه ایجاد کرد.


تبدیل لاستیک خودرو به جای خواب حیوانات خانگی. تزیین لاستیک ماشین برای گلدان رنگ مناسب برای لاستیک ایده با لاستیک ماشین خلاقیت با لاستیک ماشین آموزش ساخت گلدان با لاستیک رنگ امیزی لاستیک ماشین کاردستی با لاستیک ماشین اسباب بازی رنگ زدن لاستیک ماشین برای گلدان
تبدیل لاستیک به لانه حیوانات خانگی

صاحب این تایر قدیمی، خلاقیت به خرج داده و لاستیک قدیمی اتومبیلش را به یک تخت خواب دنج گرم و نرم برای حیوان خانگی اش تبدیل کرده است. او لاستیک را رنگ زده است و در حفره وسط آن یک بالشت قرار داده است. این سگ سیاه رنگ هم گویا بشدت از شرایط موجود راضی و خوشنود است.


تبدیل لاستیک خودرو به گلدان گلخانه ای
تبدیل لاستیک خودرو به گلدان گلخانه ای

بوته های گوجه فرنگی و سیب زمینی یا فلفل و خیلی گیاهان دیگر برای رشد سریعتر و بهتر نیاز به یک فضا و گلدان گرم و نرم نیاز دارند تا ریشه های آنها از سرما و نور مستقیم و سوزاننده خورشید در امان باشند. این همه توضیحات زیست شناسی گیاهی را دادیم تا بگوییم تایر خودرو می تواند گزینه ای مناسب برای گلخانه های خانگی باشند.


تبدیل تایر خودرو به شلف دیواری. ایده با لاستیک ماشین
تبدیل لاستیک و تایر خودرو به شلف دیواری

از لاستیک بعنوان شلف تزیینی شیک و زیبا هم می توانید استفاده کنید و فضای داخلی آن را با طبقه های چوبی که می زنید قفسه بندی کنید. چون معمولا شلف ها با جنس چوب و شیشه دیده می شوند یک شلف لاستیکی می تواند متنوع و جالب به نظر بیاید. این شلف را خیلی دست کم نگیرید که در بازارهای اروپایی 40 دلار چیزی نزدیک به 140 هزار تومان به فروش می رسد.


ساخت گلدان دیواری با لاستیک. ایده با لاستیک ماشین. مدل های گلدان دیواری ساخته شده با لاستیک
ساخت گلدان دیواری با لاستیک

چند سالی می شود که گلدان های دیواری به شدت مُد شده اند و در دکوراسیون داخلی خانه به وفور از آنها استفاده می شود. به ساده ترین شکل ممکن می توان یک تایر خودرو را به یک گلدان دیواری تبدیل کرد همانند چیزی که در تصویر می بینید.


مدل های جدید میز جلومبلی با لاستیک. ساخت میز پذیرایی فضای باز با لاستیک
ساخت میز پذیرایی فضای باز با لاستیک

همانطور که می دانیم برای چیدمان فضای خارجی جایی مثل حیاط خانه باید به دنبال مبلمان هایی بگردیم که تحمل گرما، سرما و رطوبت را داشته باشند و در تماس مستقیم با آنها پوسیده نشوند. با قرار دادن دو تایر روی هم و یک رویه شیشه ای که روی آن قرار می دهید می توانید یک میز جلو مبلی فضای باز در منزل خود داشته باشید.
نشر اختصاصی : نوبرانه