خانه / دکوراسیون اتاق پذیرایی / گلدان دکوری و بزرگ من، در تزیین خانه پادشاهی می کند

گلدان دکوری و بزرگ من، در تزیین خانه پادشاهی می کند

یادش بخیر قدیم ها از درب حیاط که وارد خانه می شدید گلدان ها صف کشیده بودند و از قدم روی شما سان می دیدند تا برسید به داخل خانه. وارد بخش مسقف خانه که می شدید هر گوشه ای نگاه می انداختید گلدان های بزرگ سفالی را می دیدید که به شما چشمک می زنند. در آشپزخانه و روی کابینت پر بود از شیشه های سس و مربا که در آنها گیاهان قلمه زده شده گذاشته شده بودند. گذشت و گذشت تا اینکه گلدان ها جای خود را به کنسول و میز تلویزیون و لاوست دادند.

گلدان دکوری بزرگ
گلدان دکوری بزرگ

بگذریم، آمده ایم به خانه ای که صاحب آن یک خانم فرهنگی و جوان است. دکوراسیون سالن خانه کاملا ساده و مینیمال چیدمان و دیزاین شده است. سالن دو تکه شده است و به دو بخش ناهارخوری و نشیمن تقسیم شده است. فضا پر است از رنگ های خنثی و بی روح، سقف و کف و دیوارها و حتی درب ورودی خانه دست به یکی کرده اند که فضا را سرد و بی روح جلوه دهند.

تزیین خانه با گلدان دکوری بزرگ
تزیین خانه با گلدان دکوری بزرگ

گویا خانم خانه متوجه کمبود رنگ های زنده و گرم شده است و آستین ها را بالا زده است. ایشان اول به سراغ کوسن های مبلمان سالن رفته است و رخت رنگی بر تن آنها کرده است ولی مسلما قانع نشده است. تا اینکه در فروشگاه لوازم دکوری چشم اش به سمت گلدان نیلوفر صورتی افتاده است. درختچه مصنوعی آنقدری بزرگ و قد کشیده هست که بتواند به تنهایی  مسئولیت تزریق حس نشاط و سرزندگی به سالن خانه او را بپذیرد.

گلدان مصنوعی بزرگ و گل دار
گلدان مصنوعی بزرگ و گل دار

این گلدان بزرگ دکوری را در دو بخش میتوان آنالیز کرد. بخش اول شامل گلدان قهوه ای رنگی است که با بذر و خاک همرنگ، داخل آن پوشش داده شده است. بخش سفالی گلدان به شکل عجیبی با متن دکوراسیون سالن، همزیستی مسالمت آمیز دارد و به قول بعضی ها ست است. اما بخش جذاب گلدان جایی است که ساقه کت و کلفت گیاه نیلوفر از خاک بیرون آمده است و نزدیک دو متر بالا رفته است. برگهای سبز در کنار گل های صورتی گلدان، سیلی محکمی بر صورت دکوراسیون خانه زده اند و خواب را از کله دیزاین خانه پرانده اند.

تزیین خانه با گلدان مصنوعی بزرگ و گل دار
تزیین خانه با گلدان مصنوعی بزرگ و گل دار

هر چند گلدان مصنوعی است و خیلی نمی توان با آن ارتباط عاطفی برقرار کرد و صد البته که گلدان طبیعی چیز دیگریست. ولی تاثیرگذاری همین گلدان صنعتی هم، آنقدری است که بتوان به خانم خانه حق داد که اینقدر ناز آن را بکشد و کنار آن عکس یادگاری بیندازد. مرسی که هستی درخت نیلوفری من …

تزیین خانه با گلدان مصنوعی بزرگ و گل دار
تزیین خانه با گلدان مصنوعی بزرگ و گل دار

نشر اختصاصی : نوبرانه های چیدمان، تزیین و طراحی دکوراسیون