نکته هایی برای دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک

مطمئنا دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک و نقلی کار سخت و طاقت فرسایی است ولی می توان با روش های مختلف به یک دیزاین ایده آل و مناسب در اتاق خواب رسید. چند نکته را در اینجا بیان می کنیم تا شاید برای حل مشکل کمبود فضا در اتاق خواب راهگشا باشد. پیش از چیدمان اتاق خواب کوچک خود، یک پیش زمینه ذهنی از طرحی که می خواهید در اتاق پیاده کنید داشته باشید. یک نقشه دستی از اتاق روی کاغذ بکشید و طرز قرار گیری وسایل درون آن را شبیه سازی کنید. سعی کنید مقیاس مساحت اتاق و مبلمان اتاق را تا حدی دقیق پیاده سازی کنید.

دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک
دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک

– اتاق خواب نقلی نیاز به وسایلی دارد که متناسب با سایز و اندازه آن است. پس باید روی سرویس خواب ها و کمدها و میزهایی که سایزشان با اندازه اتاق شما نمی خواند قلم قرمز بکشید. تخت خواب های کمجا و تاشو، میز تحریر کوچک که هم کار میز کامپیوتر را انجام بدهد و هم کار میز تحریر را می توانند انتخاب های مناسبی برای اتاق های کوچک باشند. مدل نیمکت هایی هستند که هم نقش نیمکت نشیمن را بازی می کنند و هم با برداشتن رویه آنها میتوان بعضی وسایل کوچک را درون آنها قرار داد.

– برای پنجره ها از پرده های توری و رنگ روشن استفاده کنید کمبود نور و روشنایی طبیعی در اتاق های کوچک اصلا قابل پذیرش نیست. تاریکی و خفگی فضای اتاق می تواند اوضاع را صد برابر بدتر کند و هر چه رشته اید را پنبه کند.

– برای دیوارها از رنگ های روشن یا کاغذ دیواری های با طرح های درشت بهره ببرید تا فضای اتاق را باز و بزرگ جلوه دهند. کاغذ دیواری های با طرح راه راه های عریض و افقی می تواند گزینه مناسبی باشد.

– اگر برای قرار دادن وسایل با کمبود جا مواجه شدید شلف و باکس های چوبی روی دیوار نصب کنید و بعضی وسایل را در آنها قرار دهید.

– اگر ارتفاع اتاق کم است به هیچ عنوان برای روشنایی از لوسترهای آویز و پایه بلند استفاده نکنید اگر امکانش را داشتید به روشنایی های دیواری اکتفا کنید.

– اگر در اتاق خواب کمد دیواری دارید و امکانش را دارید بخشی از کمد دیواری را قفسه های کشویی نصب کنید تا دیگری نیازی به قرار دادن دراور در فضای اتاق خواب نداشته باشید.

اینها ایده هایی بود که ما دادیم ولی در نهایت این خود شما هستید که با یک طراحی صحیح می توانید اتاق خواب خود را طوری دکور و چیدمان کنید که فضای کوچک آن تنها به چشم نیاید بلکه دیگران را وادار به تحسین بکند. پس بجای اینکه کوچک بودن اتاق خواب را چماق کنید و روی سر خود بکوبید کمی سلیقه به خرج بدهید و اتاقک تان را با سلیقه بی حدتان مدیریت و چیدمان کنید.