طراحی اتاق کار و مطالعه در منزل با دکور ساده و حرفه ای

وقتی از طراحی دکوراسیون اداری در اتاق یا بخش دیگر منزل مسکونی صحبت به میان می آید ناخواسته ذهن ما یک میز تحریر و یک چراغ مطالعه که در گوشه ای از اتاق قرار گرفته را مجسم میکند. ولی واقعیت این است که طراحی اتاق کار در منزل، می تواند از ایده ها و نوآوری های بیشتری بهره ببرد و حس یک بخش اداری واقعی را به کاربر القاء نماید.

طراحی و دیزاین اتاق کار در منزل
طراحی و دیزاین اتاق کار در منزل
طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل
طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل

مدل اتاق کارهای خانگی که ما در این بخش در نظر گرفته ایم مدل های متنوعی دارند برای بعضی از آنها یک اتاق مجزا در نظر گرفته شده است و بعضی دیگر در دل یک اتاق یا بخش دیگر خانه طراحی شده اند. اصل موضوع به فضای خانه شما برمیگردد اگر امکان در نظر گرفتن یک بخش و اتاق جداگانه را برای بخش اداری و دفتری داشته باشید مسلما دست شما بازتر خواهد بود ولی این بدین معنی نیست که اگر خانه شما کوچک است باید نا امید شوید و دست از کار بکشید.


دکوراسیون اتاق کار و مطالعه خانگی
دکوراسیون اتاق کار و مطالعه خانگی

در بعضی از منازل مسکونی قسمت های پرت و بلا استفاده ای قرار دارند که معمولا استفاده بهینه ای هم از آنها نمی شود ، با یک طراحی هوشمندانه این اتاقک های کوچک و دنج را به یک اتاق کار شیک و مجهز تبدیل کرد. مثلا اتاقک کوچکی که تا به حال بعنوان انباری استفاده می شده را می توان با یک چیدمان و دکوراسیون اصولی به اتاق اداری تبدیل کرد.


چیدمان اتاق کار منزل به شکل ساده
چیدمان اتاق کار منزل به شکل ساده

اگر امکان خرید و تهیه لوازم و تجهیزات اداری جدید و به روز را ندارید اعصاب خود را به هم نریزید. از اعضاء خانواده خود سراغ لوازم بلا استفاده و معیوب را که استفاده نمی شوند را بگیریدو با کمی نوآوری از آنها به بهترین شکل بهره ببرید. مثلا عکس بالا نمونه بارز یک خوش سلیقگی و نوآوری تمام عیار است. اتاق کاری که قرار است در اکثر مواقع میزبان شما باشد و خیلی در دید نیست نیازی هم نیست مبلمان های لوکس و چشم نوازی داشته باشد. فراموش نکنید که کمبودهای مادی نباید شما را از خواسته هایتان دور کنند.


مدل میز کار خانگی تاشو دیواری
مدل میز کار خانگی تاشو دیواری

کمبود فضا در منازل کوچک امروزی دیگر کاملا عادی شده است شما هم اگر با این معضل دست و پنجه نرم می کنید با کمک یک نجار، میز تحریر تاشو طراحی کنید و به دیوار نصب کنید. این میز در مواقع عدم استفاده جمع می شود تا هم در فضا صرفه جویی شود و هم دکوراسیون منزل شکل اداری به خود نگیرد. در مواقعی که می خواهید گوشه ای از اتاق پذیرایی یا نشیمن را به دفتر کار تبدیل کنید این میز کارهای مخفی شونده، بسیار کارآمد خواهند بود.


طراحی دکوراسیون اتاق کار در منزل
دکوراسیون اتاق کار کوچک در منزل

این هم یک مدل طراحی دکوراسیون اداری در خانه مسکونی که باب میل بانوان و خانم های خانه دار است. یک میز گرد ساده و یک صندلی تخم مرغی شکل سفید رنگ با مبلمان نه چندان گران ولی دوست داشتنی. فراموش نکنید ترکیب رنگ های تیره و روشن می تواند فضای اتاق کار خانگی شما را رسمی و شیک جلوه دهد.


چیدمان اتاق کار دوبلکس در منزل
چیدمان اتاق کار دوبلکس در منزل

مسلما اکثر خانه ها و آپارتمان های مسکونی امروزی، امکان در نظر گرفتن یک بخش اداری مجزا را ندارند. ولی عکس بالا را برای عزیزانی در نظر گرفتیم که از این امکان بهره مند هستند و به دنبال ایده هایی برای طراحی دکوراسیون اتاقک اداری خود می گردند. میز تحریر چوبی و قفسه بندی اتاق به همراه معماری دوبلکس و پنجره نورگیری کاری می کنند که کاربر، خیلی حواس خارج شدن از خانه را نکند.
نشر اختصاصی : نوبرانه