طراحی دکوراسیون جالب خانه کوچک و دوبلکس 50 متری

خانه ای که امروز می خواهیم به شما معرفی کنیم یک منزل آپارتمانی نقلی 50 متری دوبلکس در مونت روژه کشور فرانسه است. اختلاف ارتفاع بین طبقات این سوئیت نسبت به دیگر آپارتمان های دوبلکس چندان زیاد نیست و با بالا رفتن از 6 پله به طبقه بالایی می رسیم. استفاده از دو راه پله مجزا در این آپارتمان 50 متری یکی از هنرنمایی های نقشه کش و طراح دکوراسیون این ساختمان است. بطور کلی می توان گفت که مساحت منزل به دو بخش مساوی 25 متری تقسیم شده است. یک بخش در بالا و بخش دیگر در پایین. از بخش پایینی اگر شروع کنیم ما بین دو پله دوبلکس، یک سرویس خواب دو نفره قرار گرفته است ولی این سرویس خواب مخصوص مهمانان خانه است.

طراحی دکوراسیون خانه کوچک دوبلکس
طراحی دکوراسیون خانه کوچک دوبلکس

از سرویس خوابها که بگذریم به یک کتابخانه عریض می رسیم که کل طول یکی از دیوارهای سالن پایینی را پوشش داده است و باقی فضای سالن پایینی با یک دست مبلمان راحتی پر شده است. برای بالا رفتن از پله ها اگر از پله سمت راست استفاده کنیم اتاق ناهارخوری را روبروی خود می بینیم و اگر از پله های سمت چپ استفاده کنیم دو درب را می بینیم که یکی متعلق به آشپزخانه است و دیگری به سرویس بهداشتی.

طراحی دکوراسیون خانه کوچک 50 متری به شکل دیدنی
طراحی دکوراسیون خانه کوچک 50 متری

جالب ترین بخش معماری خانه، اتاق خواب آن است یک اتاق خواب معلق مابین طبقه پایین و بالا. یک اتاق خواب دنج و تمام عیار با یک اندازه ایده آل که برای یک زوج خوشبخت، اتاق فوق العاده مناسبی به نظر می آید. درست است که این اتاق، یک نمونه معمولی و مکعبی شکل ساده است ولی هنرنمایی طراح در این است که شاید اگر معمار و نقشه کش دیگری بود این اتاق خواب را در بخش ناهار خوری تعبیه میکرد و عملا اتاق ناهارخوری حذف می شد.

طراحی دکوراسیون خانه کوچک با اتاق خواب مخفی
طراحی دکوراسیون خانه کوچک

نقشه پلان خانه کوچک 50 متری
نشر اختصاصی : نوبرانه