بهترین رنگ و مدلها برای دکوراسیون اتاق خواب مردانه

وقتی صحبت از دکوراسیون مردانه به میان می‌آید، یافتن رنگ‌ و ایده های مناسب اتاق خواب می‌تواند فرآیندی دشوار باشد. انتخاب رنگ‌های عالی می‌توانند اتاق شما را به فضایی دنج، راحت و آرامش‌بخش تبدیل کنند و در عین حال حس مردانه را حفظ کنند. اگر در حال خرید مبلمان جدید یا رنگ آمیزی دیوارهای خود هستید، چندین رنگ آمیزی متنوع برای دکور اتاق خواب های مردانه داریم که به نمایش خواهیم گذاشت. برخی از آقایان یک اتاق خواب آبی با زمینه سفید را برای داشتن ظاهر شیک و مدرن اتاق خواب ترجیح می دهند، در حالی که برخی دیگر ممکن است ترکیب رنگ قهوه ای و خاکستری را برای طراحی خشن و روستیک ترجیح دهند. با طرح های رنگی متنوع و  بسیار زیاد، انتخاب دکور مناسب می تواند تا حدی چالش برانگیز باشد.

تزیین و دکوراسیون اتاق خواب با رنگ آبی
تزیین و دکوراسیون اتاق خواب با رنگ آبی

دکوراسیون اتاق خواب با رنگ آبی

آبی رنگی همه کاره است که می تواند برای اتاق خواب آقایان یک ایده مردانه و شیک به نظر بیاید. به عنوان یکی از محبوب‌ترین انتخاب‌ها، رنگ آبی طیفی از رنگ‌های سرد را ارائه می‌کند که حس آرامش را در اتاق ایجاد می‌کند. با توجه به سایه های مختلف رنگ آبی میتوان ایده های زیادی پیاده کرد و نباید روی یک درجه مشخص و تکراری از رنگ آبی زوم کرد. دقیقا چیزی که در نمونه مدل بالا می بینید دیوار پشت تخت خواب، بالش حریر روی تخت در کنار تابلو دیواری و پرده ها انواع و اقسام رنگ آبی را به دکوراسیون اتاق خواب دعوت کرده اند.

تزیین اتاق خواب با رنگ آبی روشن
تزیین اتاق خواب با رنگ آبی روشن

برای یک اتاق خواب کوچک که نیاز به رنگ های روشن تری دارد تا فضا را باز کند، باید سایه ملایم تری مانند آبی روشن ​​با رنگ های خاکستری و سبز را مخلوط کنید. یک طرح رنگ آبی زیبا همچنین به شما این امکان را می دهد که رنگ های مختلف دیگری را به عنوان پس زمینه برای زیباتر کردن اتاق خود به کار ببرید.


قهوه ای یک رنگ کلاسیک برای آقایانی است که می خواهند رنگ های تیره و مردانه در اتاق خواب خود داشته باشند. هنگامی که می خواهید یک رنگ خاکی و گرم داشته باشید، رنگ قهوه ای می تواند یک انتخاب عالی برای یک اثر آرام بخش و آرامش بخش در اتاق خواب باشد.

قهوه ای و مشکی در اتاق خواب عروس
قهوه ای و مشکی در اتاق خواب عروس

دکوراسیون اتاق خواب با رنگ قهوه ای

برای ایجاد یک اتاق دنج با عمق بالا، می توانید با لایه بندی چندین سایه قهوه ای شروع کنید. یک دیوار برجسته قهوه ای شکلاتی، نقطه کانونی قابل توجهی ایجاد می کند، به خصوص زمانی که تخت در جلوی آن قرار گرفته باشد. از رنگ‌های مکمل قهوه‌ای مانند رنگ کاراملی و نسکافه ای در دیوارهای باقی‌مانده و همچنین در رختخواب و سایر منسوجات اتاق خود استفاده کنید. همچنین می توانید دکوراسیون و چیدمان اتاق را با مبلمان چوبی تکمیل تر کنید. چوب های بادوام مانند چوب ماهون و گردو حس کلاسیک و مردانه دارند که می توانند عیار دکوراسیون شما را ارتقا دهند.

دیزاین اتاق عروس با رنگ قهوه ای
دیزاین اتاق عروس با رنگ قهوه ای
دکوراسیون اتاق خواب با رنگهای تیره
دکوراسیون اتاق خواب با رنگهای تیره

طراحی اتاق خواب با رنگ سفید
طراحی اتاق خواب با رنگ سفید

دکوراسیون اتاق خواب با خاکستری یا طوسی

خاکستری به طور همزمان یک رنگ مد روز و جاودانه برای اتاق خواب است که گزینه ای خنثی را ارائه می دهد که با انواع سبک های طراحی و دکوراسیون سازگار است. رنگ خاکستری می‌تواند پایه‌ای برای طرح‌های رنگی مختلف باشد و به شما امکان می‌دهد که آنرا را با رنگهای آبی، سیاه یا رنگ سفید، شرابی و سبز تیره ترکیب کنید تا یک اتاق خواب زیبا طراحی کنید.

طراحی مدرن و پسرانه اتاق خواب
طراحی مدرن و پسرانه اتاق خواب
دیزاین اتاق خواب عروس با سفید
دیزاین اتاق خواب عروس با سفید

دکوراسیون مدرن و شیک اتاق خواب
دکوراسیون مدرن و شیک اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب با رنگ سفید

رنگ سفید یک رنگ ساده و کلاسیک برای دکوراسیون اتاق خواب های مردانه است و ظاهری ساده و جذاب ایجاد می کند که هر فضایی را روشن می کند. در حالی که رنگ سفید اغلب به عنوان یک رنگ کنتراست یا متضاد در طراحی استفاده می‌شود، اما می‌تواند در هنگام ایجاد یک فضای باز و مطبوع به تنهایی وظیفه اش را انجام دهد. بسیاری از مردم اعتقاد دارند که در اتاق خواب های ساده و مرتب بهتر می خوابند. رنگ سفید دارای سادگی و ظرافتی است که آن را برای یک دکوراسیون مینیمال مناسب تر می کند.

دکوراسیون اتاق خواب سلطنتی با رنگ سفید
دکوراسیون اتاق خواب سلطنتی با رنگ سفید

اگر اتاق خواب کوچک بدون نور طبیعی خورشید است، می توانید با رنگ آمیزی دیوارها با سایه روشن های سفید، توهم حضور در فضای بزرگتر را ایجاد کنید. البته رنگ سفید حتی میتواند رنگ مناسبی برای یک اتاق خواب بزرگ با پنجره باشد زیرا نور طبیعی کافی جلوه ای مطبوع و دوست داشتنی ایجاد می کند.

دکوراسیون شیک مدرن اتاق خواب با رنگ سفید
دکوراسیون اتاق خواب با رنگ سفید

یک اتاق خواب تک رنگ سفید می تواند مخاطره آمیز باشد چون سرد و کسل کننده به نظر می آید. اما می توانید با انتخاب مبلمان چوبی با رنگ های بلوند یا افرا به دکوراسیون اتاق گرما و جذابیت لازم را ببخشید. به دنبال مبلمان مدرن و کم حاشیه با خطوط صاف باشید که با طرح رنگ اتاق تا حدی کنتراست و تضد داشته باشد.


طراحی اتاق خواب با رنگهای تیره
طراحی اتاق خواب با رنگهای تیره

دکوراسیون اتاق خواب با رنگ مشکی

مشکی یک رنگ چشمگیر در اتاق خواب است که تضمینی برای ایجاد ظاهری مردانه و زمخت است. رنگ آمیزی با رنگ مشکی می تواند احساسی مقتدرانه و قدرتمند ایجاد کند و یک اتاق خواب غیرقابل انکار مردانه را ارائه دهد. مردانی که در تاریکی مطلق بهترین کیفیت خواب را تجریه می کنند، ممکن است رنگ مشکی را مناسب ترین رنگ برای طراحی اتاق خواب بدانند.

دکوراسیون شیک اتاق خواب با رنگ مشکی و سفید
دکوراسیون شیک اتاق خواب

مردم اغلب از استفاده از رنگ‌های تیره در اتاق‌های کوچک اجتناب می‌کنند، زیرا می‌توانند فضا را کیپ و تنگ جلوه دهند. اگر اتاق خواب کوچک و نقلی دارید،  می توانید این ظاهر متمایز را با استفاده از رنگ مشکی ملایم با ترکیب طرح و رنگ های سرد مثل سفید به دست آورید. برای اتاق خواب های بزرگتر، سعی کنید از رنگ مشکی بهره بیشتری ببرید تا به دکوراسیون مردانه و جسورانه مورد نظر نزدیک تر شوید.

منبع : نوبرانه