دکوراسیون و چیدمان شیک بالکن و تراس های شیشه ای

دکوراسیون بالکن و تراس خانه به دلیل مساحت کمی که دارد معمولا خیلی جدی گرفته نمی شود و به فضایی رخت خشک کن منزل تبدیل می شود. افرادی که می خواهند خوش سلیقگی خود را به رخ دیگران بکشند با چیدمان چند عدد گلدان کل در بالکن به خواسته خود می رسند. حداقل با این کار حساب خود را از بالکن های مجاور با نمای بی نظم و کرختی که دارند جدا می کنند. طراحانی که دستی در آتش دارند ایده های شیک و جذابی را در تراس و بالکن منزل پیاده سازی می کنند تا اثبات کنند که همین فضای کوچک و کشیده هم می تواند به یک نقطه کانونی پرطرفدار در دکوراسیون منزل تبدیل شود. تراس شیشه ای یا روپوشیده یکی از همین ایده هایی است که در بعضی از واحدهای مسکونی به کار برده می شود.

مدل مبل نشیمن برای چیدمان تراس و بالکن منزل در مدل های جدید شیک مدرن. تراس شیشه ای مدرن و شیک
مدل مبل مناسب چیدمان تراس و بالکن

به تازگی روش پوشش شیشه ای و پنجره ای بالکن خیلی روی بورس است و تا حدی همه گیر شده است. در واقع با روکش شیشه ای که فضای باز بالکن و تراس را پوشش می دهد این مکان رو باز خانه کاملا بسته و پوشانده می شود. البته ناگفته نماند که این روش برای خود مخالف هم کم ندارد و هستند کسانی که می گویند تنها جایی در خانه که شاید بتوان بی منت و بدون محافظ، آسمان را دید همین بالکن است حیف می شود که این فضای باز هم با لایه های شیشه ای پوشانده شود. در این مطلب به سراغ این مدل تراس ها و بالکن های پوشیده شده رفته ایم تا از دیزاین و طراحی آنها بازدید کنیم.

تزیینات دیواری شیک و مدرن برای تراس و بالکن کوچک و مدل های جدید بالکن و تراس شیشه ای.
بالکن شیشه ای با چیدمان و تزیینات مدرن

وقتی هوا دو نفره است همین بالکن و تراس کوچک و نقلی می تواند تبدیل به یک فضای دنج برای نوشیدن یک قهوه تلخ در کنار مخاطب خاص بشود. دکوراتور در مدل بالا با خلاقیت زیبایی که به خرج داده است بالکن خانه را به یک کافه شخصی و شیک تبدیل کرده است.

کفپوش و دیوارپوش چوبی تراس و بالکن ایوان در مدلهای جدید شیک مدرن. تزیینات جدید و فانتزی مثل دوچرخه برای دیزاین تراس و بالکن منزل.
ایده تزیینی شیک و مدرن برای تراس شیشه ای

دکوراسیون هر بخشی از خان نیاز به یک نقطه کانونی دارد که چشم بیننده را به سمت خود جذب کند. در این بالکن روپوشیده شیشه ای که دکوراسیون چوبی نیز دارد نگاه ها به سمت دوچرخه کروسی جذب می شود که روی دیوار به شکل عمودی نصب شده است.

تبدیل تراس و بالکن به اتاق مطالعه تحریر یا اتاق کار خانگی با عکس و تصویر.
تبدیل تراس و بالکن به اتاق کار و مطالعه

برای فرار از سر و صدای تلویزیون یا جیغ و داد بچه ها کجا بهتر از بالکن و تراس منزل ؟ گاهی وقتها دنج ترین قسمت خانه همین بالکن و تراس می شود که می تواند تمرکز کردن برای انجام کارها در آن بسیار ساده تر می شود.

تبدیل تراس و ایوان به اتاق مطالعه و تحریر یا اتاق کار اداری در مدلهای متنوع شیک مدرن.
طراحی اتاق کار در تراس شیشه ای منزل
دیوارپوش طرح آجری برای تزیین کلاسیک بالکن و تراس منزل در مدل های شیک زیبا.
دیوارپوش آجری برای بالکن و تراس شیشه ای

دکوراسیون آجری یا پوشش دیوارها با آجرهای سنتی ، ایده ای است که برای دیزاین کلاسیک فضاهای مختلف انجام می شود. ولی تا به حال ندیده بودیم این ایده پردازی سنتی و شیک در بالکن و تراس انجام شود که با دیدن این نمونه مدل به این نتیجه رسیدیم که حتی بالکن هم می تواند نمایی کلاسیک و تا حدی روستیک داشته باشد.

چیدمان صندلی راحتی در بالکن و تراس شیشه ای در مدل های متنوع شیک مدرن.
چیدمان بالکن و تراس شیشه ای به سبک مدرن

پوشش دیواره باز بالکن یک حسن بزرگ دارد و آن هم این است که بالکن خانه از گزند گرد و غبار در امان می ماند. در این شرایط است که صاحبخانه می تواند پای تزیینات لوکس و فانتزی خود را با خیال راحت به دکوراسیون تراس و بالکن باز کند و نمای شیک تر به فضای آن بدهد.

کفپوش و دیوارپوش چوبی برای بالکن و تراس شیشه ای در مدل های شیک مدرن فانتزی.
کفپوش و دیوارپوش چوبی بالکن و تراس

کفپوش های چوبی از پرطرفدارترین محصولات دکوراسیون داخلی هستند که هر چه می گذرد بیشتر مهمان خانه های ایرانی می شوند. اگر شرایط و امکان نصب این مدل کفپوش ها را داشته باشید می توانید حال و هوای طبیعی تر به دکوراسیون تراس و بالکن بدهید. البته اگر این نمای چوبی تا دیوارها هم ادامه پیدا کند بوی چوب کل فضای تراس را پر خواهد کرد. در ادامه می توانید چند مدل دیگر از دکوراسیون تراس و بالکن های کوچک و بزرگ را بییند و آستین ها را برای تزیین بالکن بالا بزنید.

طراحی شومینه در بالکن و تراس منزل به سبک کلاسیک مدرن شیک فانتزی با ایده های خلاقانه به همراه عکس.
طراحی شومینه در بالکن و تراس منزل
چیدمان مبلمان در تراس و بالکن شیشه ای پوشیده شده. مدل مبل مناسب چیدمان در ایوان و تراس منزل برای پذیرایی از مهمانان.
چیدمان مبلمان در تراس و بالکن منزل
نحوه چیدمان و دکوراسیون بالکن و تراس روپوشیده شیک مدرن فانتزی در مدل های جدید. دیوارپوش چوبی و کفپوش ترموود برای ایوان منزل و خانه.
چیدمان و دکوراسیون شیک بالکن و تراس پوشیده
دیزاین و تزیین ساده و ارزان قیمت تراس با ایده های شیک مدرن فانتزی. دیوارپوش و کفپوش چوبی بالکن در طرح های جدید.
دیزاین و تزیین ساده و ارزان قیمت تراس شیشه ای

نشر اختصاصی : نوبرانه