رنگ آمیزی اتاق خواب به شکل آرامبخش با آبی و سفید

دو رنگ سفید و آبی از آن دسته رنگ هایی هستند که برای طراحی دکوراسیون و رنگ آمیزی اتاق خواب بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از مهمترین دلایل استفاده از این دو رنگ ملایم و سرد، آرامش و متانت خاصی است که آبی و سفید به دیزاین اتاق خواب می دهند. اگر دوست دارید دکوراسیون، شاد و با طراوت دیده شود باید از رنگ آبی استفاده بیشتری ببرید. ولی در نقطه مقابل اگر رنگ اصلی و تکیه گاه دکوراسیون اتاق خواب تان را سفید انتخاب کردید و به قول معروف سفید بر آبی چربش بیشتری پیدا کرد آنوقت فضای سنگین و رسمی تری را شاهد خواهید بود.

رنگ آمیزی اتاق خواب با سفید و کرم
رنگ آمیزی اتاق خواب با آبی و سفید

البته چون ذاتا سفید و آبی جزء رنگ های سرد به حساب می آیند همیشه در کنار این دو رنگ نیاز به رنگهای گرمی مثل سبز و قرمز در تزیینات احساس خواهد شد. برای باز کردن پای این رنگ های دوست داشتنی به دکوراسیون اتاق خواب می توانید از گلدان گل و تابلوهای تزیینی بهره ببرید و مقداری از سردی فضای اتاق کم کنید.

رنگ آمیزی اتاق خواب با آبی و سفید به شکل کلاسیک
ترکیب رنگی آبی و کرم در اتاق عروس

در اتاق خوابی که تصویرش را در بالا می بینید برای رنگ آمیزی اتاق خواب ، حاشیه و متن اصلی دکوراسیون را به کرم و سفید اختصاص داده است و رنگ آبی را در جزییات به کار برده است. نما تا حد زیادی سرد و خنثی است دلیلش تکیه بیش از حد به رنگ های کرم و سفید و عدم استفاده از رنگ های شاد است ولی همان تکه های رنگی آبی کار خود را کرده است و تنوع رنگی در اتاق خواب به چشم می خورد.

رنگ آمیزی رمانتیک اتاق عروس با رنگ آبی
تخت خواب حجله دار با پرده آبی

در نمونه مدل بعدی، شرایط نسبت به نمونه قبلی متفاوت است و اینجا رنگ آبی آسمانی بر سفید و کرم فائق آمده است. همه تزیینات و مبلمان لوکس و کلاسیک این اتاق خواب را به یک طرف می کشیم و گلدان گل و تخته نرد روی میز را هم به یک طرف دیگر. صورتی و آبی آسمانی، حال و هوای رمانتیک و رویایی به این اتاق عروس داده اند.

رنگ آمیزی اتاق عروس با رنگ آبی و سفید
آبی فسفری در دکوراسیون اتاق خواب

آبی در رنگ آمیزی این اتاق خواب ، حضور پر رنگ تری دارد و تقریبا پنجاه درصد فضای اتاق را پوشش داده است. رنگ بندی شاد و روشن اتاق و مبلمان های کودکانه ای که در آن چیدمان شده اند خبر از حضور نورسیده ای با نمک می دهند که گویا قرار است دو سه سال اول زندگی خود را در همین اتاق خواب، مهمان بابا و مامان باشد.

رنگ آمیزی اتاق خواب با کرم و آبی
رنگ آمیزی اتاق خواب با کرم و آبی

در طراحی دکوراسیون کلاسیک اتاق خواب هم می توانید تا حدی روی رنگ آمیزی با آبی حساب باز کنید. پرده ها و بالش های آبی رنگ می توانند یک هماهنگی دریایی و زیبا را در دکوراسیون داخلی رقم بزنند. در ادامه مدلهای دیگری از به کار گیری رنگ آبی در کنار رنگهای خنثی و روشن را می توانید ببینید تا باور کنید آبی رنگ ایده آلی برای دکوراسیون اتاق خواب شماست.

رنگ آمیزی اتاق خواب با آبی روشن
رنگ آمیزی اتاق خواب با رنگ های روشن
رنگ آمیزی شیک اتاق خواب با آبی و کرم یا قهوه ای
روتختی آبی و کرم برای اتاق خواب
رنگ آمیزی اتاق خواب با پرده های آبی رنگ
پرده های آبی رنگ درباری
تزیین و دکوراسیون اتاق خواب با رنگ آبی روشن
دکوراسیون اتاق خواب با رنگ آبی روشن
چیدمان مبلمان های آبی رنگ و دیوار آبی اتاق خواب
چیدمان مبلمان های آبی رنگ در اتاق
نشر اختصاصی : نوبرانه