دکوراسیون اتاق عروس به سبک شرقی با کمی شلختگی

معمولا دکوراسیون داخلی منزل در کشورهای شرقی از تجملات و مدرنیته تُهی است و اصولا ژاپنی ها ثابت کرده اند در امر طراحی دکوراسیون به شدت به سنت ها و سلایق گذشتگان خود پایبند هستند. برای دیزاین اتاق خواب مورد نظر ما دکوراسیون شرقی به سبک ژاپنی بکار گرفته شده است ولی هیچ اثری از آن دیسیپلین و نظمی که از ژاپنی ها سراغ داریم را در این اتاق خواب نمی بینیم. در این مدل دکوراسیون اتاق عروس خیلی روی هم خوانی اجزاء تمرکزی گذاشته نمی شود.

دکوراسیون اتاق عروس به سبک ژاپنی
دکوراسیون اتاق عروس به سبک ژاپنی

چیزی که بسیار در طراحی دکوراسیون شرقی به چشم می آید الهام گرفتن از طبیعت است. کاغذ دیواری با زمینه طلایی و طرح درشت گل های سفید و یک فرش یا زیرانداز ساده و بدون نقش و نگار که بخش هایی از کف اتاق را پر کرده است. یک سرویس خواب دو نفره ساده که دور تا دور بالای آن را چهارچوبی با چوب بامبو درست کرده اند و پرده ای سفید رنگ روی آن نصب کرده اند تا فضای دور سرویس خواب محدود و فریم بندی شود.

دکوراسیون اتاق عروس مبلمان چوبی اتاق عروس
مبلمان چوبی اتاق عروس

بطور کل برای طراحی دکوراسیون اتاق عروس از وسایل و اثاثیه ساده سنگی و چوبی استفاده شده است ولی هماهنگی و هارمونی خاصی در چیدمان و انتخاب آنها دیده نمی شود. یک شلختگی و بی نظمی خاصی در اتاق خواب دیده می شود که با ذائقه ما ایرانی ها اصلا جور نیست. مثلا کاغذ دیواری اتاق خواب به اندازه کافی فضا را به چالش کشیده است ولی گویا دکوراتور یا صاحب این اتاق خواب قانع نشده اند و شلوغ کاری های خود را تا مبلمان، تزیینات و حتی سرویس خواب هم ادامه داده اند. با حذف پرده های اطراف تخت خواب و تغییر کاغذ دیواری می شد این جوش و حرارت آزار دهنده ای که در اتاق وجود دارد را گرفت ولی دست ما کوتاه و خرما بر نخیل …

دکوراسیون اتاق عروس مدل کاغذ دیواری گل دار اتاق خواب
مدل کاغذ دیواری گل دار اتاق خواب
نشر اختصاصی : نوبرانه