چیدمان پذیرایی کوچک و بزرگ در مدلهای شیک و زیبا

تابلوترین بخش هر خانه ای اتاق نشیمن و پذیرایی آن است قریبه و آشنا به این بخش از خانه تردد دارند و در حقیقت پر رفت و آمدترین بخش خانه است. چنین بخشی از خانه با این درجه از اهمیت که به میهمان و میزبان سرویس می دهد حتما باید چیدمان ایده آل و متناسب داشته باشد. ما هم در این بخش تصمیم داریم مدل هایی از چیدمان پذیرایی کوچک با مبل راحتی را به چالش بکشیم.

 چیدمان پذیرایی ساده. دکوراسیون جدید پذیرایی. عکس چیدمان پذیرایی ایرانی
چیدمان پذیرایی ساده

فلسفه ظهور و تولد چیدمان ال به سبب صرفه جویی در فضای اتاق نشیمن های کوچک بود ولی این مدل چینش، پایش را از گلیم خودش درازتر کرد و به اتاق پذیرایی های بزرگتر هم سرک کشید. در نمونه مدل بالا هیچ اثری از کمبود فضا نیست و می شد که مبلمان ها را چند تکه چیدمان کرد ولی گویا صاحب خانه علاقه خاصی به چیدمان مبل راحتی به شکل ال داشته است. همین سبک دیزاین باعث شده فضای سالن، کمی خالی به نظر بیاید ولی در هر صورت از قدیم گفتند که علف باید به دهان بزی شیرین بیاید و این مدل دکوراسیون هم باب طبع ساکنین این خانه بوده است.


چیدمان نشیمن کوچک. چیدمان مبل راحتی در پذیرایی خیلی کوچک چیدمان اتاق پذیرایی خیلی کوچک
چیدمان نشیمن کوچک

به چیدمان ال که در این اتاق پذیرایی کوچک انجام گرفته است هیچ ایراد و نقصی وارد نیست. در حقیقت در این نوع اتاق های نشیمن با این میزان کم فضای چیدمان، گزینه دومی وجود ندارد و بهترین انتخاب ممکن شکل گرفته است.


دکوراسیون جدید پذیرایی بزرگ و شیک. عکسچیدمان مبلمان در سالن پذیرایی بزرگ
دکوراسیون جدید پذیرایی بزرگ و شیک

گاهی وقت ها کمبود فضا، طراح دکوراسیون را سر در گم می کند و شاید باور نکنید ولی گاهی وقتها نیز وسعت فضای موجود دکوراتور را گیج می کند. ولی در این سالن بزرگ و عریض، حقیقتا دکوراتور کار خود را استادانه انجام داده است. او فضا را به اصطلاح دو تکه کرده است و یک اتاق نشیمن و اتاق ناهارخوری دنج را به شکل مجزا طراحی کرده است.


 چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی.  چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی چیدمان میز ناهارخوری در پذیرایی چیدمان مبل سلطنتی با میز ناهارخوری چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مربع چیدمان مبل و ناهارخوری در پذیرایی کوچک چیدمان دو دست مبل و میز ناهارخوری چیدمان پذیرایی مستطیل چیدمان مبل در پذیرایی 30 متری
چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی

در خانه های کوچک و مدرن امروزی، میز اپن آشپزخانه تا حدی و فقط تا حدی جای خالی میز ناهارخوری پر میکند ولی منزل مورد نظر ما از آشپزخانه سنتی سود می برد. خبری از میز اپن نیست به همین دلیل فضای سالن به دو بخش نشیمن و ناهارخوری تقسیم شده است. گوشه دنج و نورگیر سالن که کمی هم قناصی دارد برای چیدمان میز ناهارخوری استفاده شده و بخش میانی سالن هم به نشیمن اختصاص داده شده است که برای چیدمان مبل راحتی از چیدمان ال بهره برده شده است.


چیدمان مبل راحتی در اتاق پذیرایی به شکل شیک و مدرن. مدل چیدمان مبل در مقابل تلویزیون.  چیدمان مبل با تلویزیون
مدل چیدمان مبل در مقابل تلویزیون

اگر در خانه، اتاق نشیمن و پذیرایی مجزا دارید سعی کنید در هر دو بخش مبلمان ها را به مقداری چیدمان کنید که فضا خیلی پُر و خفه نشود که جا برای راه رفتن و عبور و مرور نباشد. در این اتاق پذیرایی دقیقا این قانون رعایت شده است و به یک مبلمان راحتی سه تکه 4 تا 5 نفره بسنده شده است.


مدل چیدمان مبل راحتی در اتاق پذیرایی به شکل مدرن. چیدمان مدرن اتاق پذیرایی با مبل راحتی
چیدمان مدرن اتاق پذیرایی با مبل راحتی

در نمونه مدل آخر، یک ست مبلمان راحتی 5 نفره که به سه تکه کاناپه و دو صندلی یک نفره تقسیم شده است به شکلی کاملا رسمی و ساده دیزاین شده است. این مدل چیدمان مبل راحتی ، متداول ترین و پرطرفدارترین سبک چینش مبلمان بعد از طرح ال محسوب می شود. امیدواریم نمونه مدل های چیدمان مبلمان راحتی در پذیرایی و نشیمن بتواند شما را در دکوراسیون بهتر اتاق پذیرایی منزل کمک کند.
نشر اختصاصی : نوبرانه