خانه / دکوراسیون اتاق خواب / پارتیشن اتاق خواب با جنس چوب و نمای دکوراتیو مدرن

پارتیشن اتاق خواب با جنس چوب و نمای دکوراتیو مدرن

همیشه برای جداسازی اتاق خواب در معماری داخلی خانه از دیوارهای آجری استفاده می شود در واقع این شکل جداسازی مخصوصا در مورد اتاق خواب یک موضوع کاملا متداول است. ولی در این نمونه مدل که در اینجا می بینید برای جداسازی اتاق خواب از فضای سالن خانه از پارتیشن چوبی استفاده شده است. برای پارتیشن اتاق خواب ، چون یک فضای شخصی به حساب می آید معمولا از پارتیشن های چوبی و پی وی سی استفاده میشود و پارتیشن شیشه ای برای اتاق خواب چندان متداول نیست.

پارتیشن اتاق خواب
پارتیشن اتاق خواب

دیواره پشتی تخت خواب همان پارتیشنی است که راجب آن صحبت می کنیم. یک مدل پارتیشن ساده چوبی که بصورت باکس تو خالی ساخته شده و ضخامتی برابر با 20 سانتی متر دارد. پارتیشن اتاق خواب مورد نظر ما سه نقطه تکیه گاه دارد که شامل کف، نیم تنه دیواره کناری و دو ستون بالایی می شود. برای یک پارتیشن 7 متری که قرار نیست فشار زیادی به آن وارد شود این میزان نقطه اتکاء کاملا کافی و مناسب است. این مدل پارتیشن بندی را قبلا در آشپزخانه دیده بودیم ولی اینکه کسی جسارت پیاده سازی این روش را در اتاق خواب داشته باشد را باور نمی کردیم.

پارتیشن اتاق خواب

پارتیشن اتاق خواب

این مدل پارتیشن ها چون یک تکه هستند معمولا به شکل پیش ساخته ارائه نمی شوند و مراحل ساخت و نصب آنها بصورت یکجا در محل انجام میشود. مزیت این روش کار این است که پارتیشن اتاق خواب به خوبی در فضای مورد نظر فیکس و جاسازی می شود و طراح و سازنده، نمایی زنده از فضای مورد نظرشان دارند و ایده پردازی های خود را روی دیوار پیاده سازی می کنند. ایجاد فضاهای دکوری و تزیینی روی تنه پارتیشن یکی از ایده پردازی های شیک دکوراتیو است که معمولا در پارتیشن های ایرانی نمی بینیم.

پارتیشن اتاق خواب

پارتیشن اتاق خواب

 

نشر اختصاصی : نوبرانه های چیدمان، تزیین و طراحی دکوراسیون

مطلب پیشنهادی

میز کامپیوتر کوچک و چرخ دار برای اتاق های کوچک

میز تحریر کمجا و کوچک برای اتاق خواب نقلی آپارتمانی

خیلی افراد در طول روز یا وقتی خسته از محل کار به خانه بر می …