خانه / دکوراسیون داخلی منزل / پرده حریر شیشه ای ، یک انتخاب زیبا برای پنجره نورگیر

پرده حریر شیشه ای ، یک انتخاب زیبا برای پنجره نورگیر

ما ایرانی ها روی حفظ حریم شخصی خانه و منزل خود همیشه حساسیت داریم و دوست داریم فضای داخل خانه از ساختمان های دیگر دید نداشته باشد. پنجره ها تنها راه تماس تصویری فضای داخل و خارج خانه با یکدیگر هستند. پرده ها برادرخوانده پنجره های خانه هستند که از جنس پارچه های مختلفی برای دوخت آنها استفاده میشود. پرده حریر شیشه ای ، یکی از پرطرفدارترین مدلهای پرده هستند که ضخامت کمتری نسبت به دیگر پارچه های پرده ای دارند.

پرده حریر شیشه ای و طرح دار
پرده حریر شیشه ای و طرح دار

همانطور که گفتیم پارچه پرده ای حریر به دلیل ضخامت کمی که دارد جزء گروه پرده های شفاف قرار می گیرد. اگر خانه ای داشته باشید که نورگیر کمی داشته باشد و از طرف مقابل مشرف به ساختمان و واحدهای دیگر باشد باید به دنبال پرده ای باشید که در حالت کشیده تا حدی دید به داخل واحد شما را کور کند و در مقابل جلوی ورود نور را نگیرد. در این شرایط گزینه ای بهتر از پرده حریر شیشه ای نخواهید یافت که گره از مشکلتان بگشاید.

پرده حریر شیشه ای و طرح دار
پرده حریر شیشه ای و طرح دار
پرده حریر ساده
پرده حریر ساده

فراموش نکنید که پارچه پرده ای حریر هم دارای ضخامت های متنوع است و جنس خیلی نازک آن بیشتر بعنوان مکمل تزیینی و لایه ثانویه پرده های ضخیم تر مورد استفاده قرار میگیرند. اگر برای پوشش پنجره مورد نظرتان، فقط به پرده حریر تکیه خواهید کرد باید به سراغ مدل های تا حدی ضخیم تر بروید. چون پرده حریر نازک فقط به درد پنجره های مات و غیر مشرف میخورد و لاغیر.

پرده حریر گل دار
پرده حریر گل دار
پرده حریر شیشه ای ساده
پرده حریر شیشه ای ساده

پارچه های حریر از نظر طرح و رنگ بندی آنقدر تنوع دارند که هنگام خرید به مشکل نخورید و به اصطلاح لنگ نمانید. ولی اینکه چه طرح و رنگ پارچه حریری برای خانه شما مناسب است ارتباط مستقیم با طراحی دکوراسیون داخلی فضای مورد نظرتان دارد. اگر دیوارهای کناری پنجره ساده هستند بهتر است پرده طرح دار روی پنجره نصب کنید و در حالت برعکس، پیشنهاد ما پرده های حریر ساده یا حداق با طرح های نامحسوس هستند.

پرده حریر شیشه ای طرح دار

پرده حریر شیشه ای طرح دار

پرده حریر طرح دار و ضخیم
پرده حریر طرح دار و ضخیم
پرده حریر طرح دار
پرده حریر طرح دار

نشر اختصاصی : نوبرانه های چیدمان، تزیین و طراحی دکوراسیون