دیزاین دیوارهای داخلی منزل با پنج روش تزیینی شیک

دیوارهای ساده و سفید رنگ پای ثابت دکوراسیون داخلی منازل ما ایرانی ها است و معمولا هم یا خالی می ماند یا نهایتا یک ساعت دیواری روی آن نصب می شود. در این مطلب یک دیوار سفید رنگ را هدف گرفته ایم و مدل های مختلف دیزاین دیوارهای داخلی را روی آن امتحان کرده ایم تا ببینید هر روش چه تاثیری روی نمای ظاهری دیوار می گذارد.

رنگ آمیزی دیوار خانه برای ایجاد تنوع
رنگ آمیزی دیوار خانه

اولین گزینه این است که دل را به دریا بزنید و سطل رنگ را بردارید و سطح دیوار را با رنگی که با مبلمان و تزیینات داخلی منزل شما هارمونی و هماهنگی دارد رنگ بزنید. تضادی که دیوار رنگ شده با دیوارهای ساده و سفید رنگ کناری اش ایجاد می کند می تواند یک نقطه کانونی رنگی در نمای خانه شما ایجاد کند. در مثال ما از رنگ یشمی استفاده شده است ولی اگر شما خیلی اهل ریسک نیستید می توانید از رنگ های پاستلی استفاده کنید.


زیبا سازی دیوار با کاغذ دیواری تزیین دیوار منزل با کاغذ دیواری
تزیین دیوار منزل با کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری ، ساده تر از گزینه رنگ زدن است چون دردسر کمتری دارد و نصب آن بیشتر از دو یا سه ساعت زمان نمی برد. از طرف دیگر دست شما برای انتخاب طرح و رنگ های متنوع بسیار باز است و می توانید طرحی را انتخاب کنید که به طراحی دکوراسیون منزل شما نزدیک تر است.


زیباسازی دیوارهای خانه با تابلو دکوراتیو تزیین دیوار منزل با تابلو دکوراتیو و تزیینی شیک مدرن فانتزی
تزیین دیوار منزل با تابلو دکوراتیو

تغییر و تنوعی که یک طرح گرافیکی با رنگ بندی متنوع می تواند ایجاد کند را فقط زمانی لمس می کنید که از نزدیک یک دیوار ساده را که روی آن تابلو نصب شده است را دیده باشید. نصب یک تابلو دکوراتیو نیم متری می تواند به راحتی سادگی و سفیدی فضای اطراف خود را خنثی کند. این نوع از دیزاین دیوارهای داخلی ، ساده ترین و سریع ترین روش ممکن است.


تزییین دیوار منزل با تابلو به سبک گالری تزییین دیوار منزل با قاب عکس
تزییین دیوار منزل با قاب عکس

ساخت گالری عکس کمی حرفه ای تر از سبک قبلی است و هزینه بیشتری هم در بر دارد. برای تزیین دیوار خانه به سبک گالری می توانید روی یک طرح مشخص زوم کنید و تمام قاب عکس ها را با آن هماهنگ کنید مثلا قاب عکس هایی از دوران بچگی اعضاء خانواده را روی دیوار نصب کنید. می توانید هم اصلا قید عکس های خانوادگی و شخصی را بزنید و به سراغ طرح های فانتزی یا کلاسیک بروید.


تزیین و دیزاین دیوارهای داخلی با قالیچه نصب قالیچه روی دیوارهای منزل
نصب قالیچه روی دیوارهای منزل

قالیچه و رومیزی های زیبا با طرح های اصیل و سنتی در بسیاری از فروشگاه های لوازم تزیینی و صنایع دستی به فروش می رسند. می توانید یک قالیچه کوچک طرح دار بخرید و روی دیوار سفید خانه سنجاق کنید تا هم دیوار زیباتر به چشم بیاید هم نمای خانه سنتی تر و با اصالت تر به چشم بیاید. البته اگر خیلی دستتان برای خرید قالیچه های دستباف باز نیست می توانید به سراغ مدل های ماشینی و ارزان قیمت تر بروید.


تزیین دیوار منزل با فرش و کاغذ دیواری و تابلو ایده های شیک برای تزیین دیوار منزل
ایده های شیک برای تزیین دیوار منزل

در نهایت بدانید که دیوار سفید و خالی هیچ جذابیتی برای بیننده ندارد ولی این سفیدی خالص می تواند یک بستر مناسب برای عنصر های تزیینی جذاب و دیدنی باشد. مدل ها و ایده های بیشتری برای تزیین و دیزاین دیوارهای داخلی می توانید در سایت نوبرانه پیدا کنید.

نشر اختصاصی : نوبرانه