مدل مبلمان های گرد و نیم دایره هلالی برای اتاق پذیرایی

بعضی از مدل های چیدمان اتاق پذیرایی ، بسیار متداول و همه گیر هستند مثل چیدمان ال مبلمان ها یا چیدمان رو به رو. ولی چیدمان مبلمان ها به سیک گرد و نیم دایره از روش های کمیاب در اتاق پذیرایی های ایرانی است. چینش در این سبک به این شکل است که میز جلو مبلی در مرکز سالن پذیرایی قرار داده می شود و مبلمان های نیم دایره و گرد در اطراف آن چیدمان می شوند.

چیدمان مبل گرد و نیم دایره
مبل نیم دایره راحتی

اولین مزیت این نوع از چینش همه گیر نبودن آن است چون خیلی کم پیش می آید که در سالن پذیرایی و نشیمن چیدمان گرد و هلالی ببینید. همین کمیاب بودن است که باعث بالا رفتن عیار این نوع چیدمان خانه می شود. دومین خصوصیت مثبت چیدمان اتاق نشیمن به شکل گرد و هلالی، ایجاد صمیمیت بیشتر در فضا است چون محور دید حضار در فضای دایره ای شکل بیشتر می شود و از طرفی فاصله بین قسمت های نشیمن کمتر میشود.

چیدمان پذیرایی با مبلمان راحتی نیم دایره مبل نیم دایره شیک
مبل نیم دایره شیک

فراموش نکنید که این نوع از طراحی دکوراسیون دو عیب بزرگ دارد یکی اینکه این نوع از دیزاین داخلی، مبلمان گرد و نیم دایره مخصوص به خود را طلب می کند. در سالن پذیرایی باید یک میز جلو مبلی در مرکز قرار بگیرد که بهتر است تا حدی بزرگ باشد چون کل مبلمان ها را همین یک میز ساپورت خواهد کرد و فضای دور تا دور میز را نشیمن های هلالی شکل پر می کنند.

چیدمان مبل راحتی نیم دایره چرمی / عکس. مدل های شیک و جدید مبل هلالی شکل
مبل هلالی شکل

عیب دوم این است که وقتی مبلمان ها به شکل دایره ای قرار می گیرند فضاهای کنج و گوشه های سالن، ناخواسته به فضای پرت تبدیل می شوند. هر چند که با قرار دادن گلدان، مجسمه یا دیگر لوازم تزیینی می توان این فضاهای خالی را به حاشیه و کادرهای دکوراتیو خانه تبدیل کرد. ولی در خانه های کوچک که اصلا نباید فضا هدر برود این یک نقیصه بزرگ به حساب می آید. کسانی که می خواهند فضایی نو و دیدنی را در اتاق میزبانی از مهمانان خود رقم بزنند مدل چیدمان دایره ای با مبلمان های راحتی می تواند یک از بهترین انتخاب های ممکن برای سالن نشیمن و پذیرایی خانه آنها باشد.

مدل جدید مبلمان راحتی نیم دایره / عکس. مدل جدید مبل راحتی هلالی
مدل جدید مبل راحتی هلالی
مدل مبلمان و کاناپه گرد و فانتزی. طرح مدرن مبل دایره ای شکل
طرح مدرن مبل دایره ای شکل
چیدمان دایره اتاق نشیمن و پذیرایی با مبلمان هلالی. مدل های جدید مبل دایره ای شکل
مدل های جدید مبل دایره ای شکل
مبلمان و کاناپه نیم دایره. عکس طرح جدید مبل راحتی دایره شکل
طرح جدید مبل راحتی دایره شکل
چیدمان مبل راحتی و کاناپه گرد و دایره فانتزی. عکس مبلمان راحتی دایره شکل
مبلمان راحتی دایره شکل
مبلمان راحتی گرد و نیم دایره
مبلمان راحتی گرد و نیم دایره
کاناپه راحتی نیم دایره و فانتزی
کاناپه راحتی نیم دایره و فانتزی
مبل و کاناپه راحتی نیم دایره و فانتزی
مبل و کاناپه راحتی نیم دایره مدرن

نشر اختصاصی : نوبرانه