طراحی دکوراسیون مینیمالیستی چیست و چه تعریفی دارد ؟

گاهی وقت ها بعضی کلمات و لغات خیلی عجیب و نامانوس به نظر می آیند و بیشتر از آنکه انسان ترغیب به کشف معنای آنها شود از طرز بیان عجیب آنها شاید دلزده و فراری شود. مینیمالیستی هم یکی از آن لغاتی است که در خیلی از کتاب های لغت معنا و مفهومی تعریف نشده است در حقیقت کمی گنگ است ولی در معماری داخلی از این واژه بسیار بهره برده می شود. بیایید با هم با طراحی دکوراسیون مینیمالیستی بیشتر آشنا شویم.

 دکوراسیون مینیمال اتاق خواب چیدمان و تزیینات مینیمالیستی اتاق خواب. مدل های دکوراسیون مینیمالیستی اتاق خواب عروس با چوب. دکوراسیون مدرن اتاق خواب دو نفره
دکوراسیون مینیمالیستی اتاق خواب

شاید زمانی یک طراح دکوراسیون به شما بگوید که دیزاین به سبک مینیمالیستی برای منزل شما مناسب است و شما در آن لحظه درک نکنید منظور ایشان از این سبک چیست. خلاصه و راحت بخواهیم بگوییم برعکس خیلی از سبک های طراحی دکوراسیون، طراحی مینیمال خیلی بی آزار و بی شیله پیله است و برعکس تلفظ عجیب و قریبی که دارد خیلی ساده و بی ریاست.

چیدمان و تزیینات مینیمالیستی. دکوراسیون مینیمالیستی اتاق پذیرایی شیک مدرن زیبا با طرح جدید
دکوراسیون مینیمالیستی اتاق پذیرایی

ساده‌گرایی یا مینیمالیسم (به انگلیسی: Minimalism) به معنای کمینه‌گرایی یک مکتب هنری است که اساس آثار و بیان آن بر پایه بهره بردن از کمترین ها و حداقل ها است. البته باید گفت که این سبک فقط به طراحی دکوراسیون محدود نمی شود و دیگر هنرهای تجسمی و صنعتی نیز بسیار این سبک متداول و پرطرفدار است.

مدلهای جدید دیزاین مینیمالیستی. معماری مینیمال مدلهای شیک و جدید دیزاین مینیمالیستی اتاق پذیرایی و نشیمن خصوصیات سبک مینیمال
دیزاین مینیمالیستی اتاق پذیرایی و نشیمن

در معماری داخلی امروزی این نوع از طراحی، یکی از مردمی ترین و پرطرفدارترین روش های دیزاین دکوراسیون داخلی بوده است چون هم هزینه کمتری روی دست صاحب خانه می گذارد و هم با خانه های کوچک 100 متری و کمتر از این متراژ بسیار سازگار است.

طراحی دکوراسیون مینیمالیستی خانه. دکوراسیون نشیمن مینیمال مدل های شیک و ارزان دکوراسیون ساده خانه و منزل
دکوراسیون ساده خانه و منزل

– در دکوراسیون خانه مینیمالیستی، خبری از مبلمان های مجلل و لوکس کنده کاری شده نیست و اثری از تزیینات فانتزی و آن چنان گران قیمت هم دیده نمی شود.

طراحی دکوراسیون مینیمالیستی اتاق پذیرایی عکس های دکوراسیون مدرن و مینیمال خانه. مبلمان مینیمال خصوصیات سبک مینیمال
دکوراسیون مدرن و مینیمال خانه

– دیوارها و کف خانه یا معمولا ساده و تک رنگ هستند یا اگر هم دیوارپوش و کفپوش برای آنها قرار داده شود طرح های ظریف و ریزی خواهند داشت که خیلی توی چشم نباشند.

طراحی دکوراسیون مینیمالیستی اتاق خواب طراحی دکوراسیون minimalisti
طراحی دکوراسیون minimalisti

– نورپردازی لایت و ملایم در این مدل خانه ها استفاده می شود و لوسترهای کریستالی هزار تکه و پر زرق و برق جایی در طراحی دکوراسیون مینیمالیستی ندارند.

طراحی دکوراسیون مینیمالیستی اتاق خواب. عکس و مدل های دیزاین و تزیین مینیمال اتاق خواب
دیزاین و تزیین مینیمال اتاق خواب

– استفاده از سطوح صاف و فلت بدون پیچ و خم های معمول هم یکی از خصوصیات بارز دکورهای مینیمالیستی است.

دکوراسیون مینیمالیستی اتاق کودک. دکوراسیون چوبی اتاق کودکان و بچه ها در مدل های شیک مدرن با چوب
دکوراسیون چوبی اتاق کودکان

– یکی از خصوصیات بارز مینیمال گرایی در طراحی دکوراسیون، بهره بردن حداکثری از حداقل فضاهای موجود است به همین دلیل میتوان گفت این سبک از شلوغی و هرج و مرج اضافی فراری است. مبلمان های بزرگ و وسایل اضافی و جاگیر از درب منزل بیرون می روند و مبلمان های چوبی کمجا وارد دکوراسیون داخلی می شوند که تا حد امکان فضا باز و آزاد دیده شود.

دکوراسیون مینیمالیستی آشپزخانه. طراحی شیک و مدرن کابینت آشپزخانه با رنگ سفید. دکوراسیون آشپزخانه اپن با هزینه کم و مدرن و زیبا شیک با طرح جدید. دکوراسیون آشپزخانه مینیمال کابینت مینیمال چیست
دکوراسیون مینیمالیستی آشپزخانه
طراحی دکوراسیون مینیمال منزل. minimalisti design home interior or living room
طراحی دکوراسیون مینیمال منزل

نشر اختصاصی : نوبرانه