خانه / دکوراسیون آشپزخانه / آشپزخانه روستایی یا روستیک با دکور و کابینتهای زیبا

آشپزخانه روستایی یا روستیک با دکور و کابینتهای زیبا

در سایت نوبرانه مدل های بسیاری از دکوراسیون داخلی آشپزخانه های مدرن، کلاسیک و یا مینیمالیستی را به شما معرفی کرده ایم ولی این آشپزخانه که اینجا به تماشای آن خواهیم نشست با سادگی و نوآوری جالبی که در آن پیاده سازی شده حسابی ما را ذوق زده کرده است.

دکوراسیون آشپزخانه روستایی
دکوراسیون آشپزخانه روستایی

آشپزخانه روستایی

از کلیات نمای داخلی آشپزخانه بخواهیم شروع کنیم باید بگوییم کف، دیوارها و سقف هر سه سفید رنگ هستند ولی از نظر متریال با هم تفاوت دارند. دو دیوار کناری آشپزخانه، آجری و گچی هستند و سقف و کف هر دو چوبی هستند. سبک طراحی سقف همانند سقف خانه های روستایی و کلبه های چوبی است. چند تکه الوار قطور با فاصله های مشخص پایه گذاری شده و روی پایه های الواری، تکه تخته های کوچکتر به شکل منظم چیدمان شده اند.

دکوراسیون آشپزخانه روستایی
دکوراسیون آشپزخانه روستایی

کنتراست سیاه و سفید در آشپزخانه

دیوار اصلی و کانونی آشپزخانه که کابینت ها هم روی آن نصب شده اند کاملا مشکی است. تضاد رنگی سفید و مشکی در دکوراسیون آشپزخانه فوق العاده چشم نواز شده است آن هم از صدقه سر کُنتراستی است که سفید و مشکی در کنار هم ایجاد می کنند. خوب پس با خیال راحت می توانیم بگوییم که در این آشپزخانه کاشی و سرامیک نداریم انصافا جای خالیشان را هم اصلا احساس نمی کنیم.

آشپزخانه و کابینت روستایی
آشپزخانه و کابینت روستایی

کابینت روستایی

خوب حالا فقط یک بخش باقی ماند که نبض تپنده هر آشپزخانه ای در دست همین بخش است، نوبتی هم که باشد دیگر نوبت کابینت هاست. درست است که استفاده از رنگ های سیاه و سفید و عدم استفاده از محصولات سنگی برای ایجاد تفاوت در دکوراسیون این آشپزخانه روستایی کافی بود ولی گویا طراح سورپرایز دیگری برایمان دارد.

آشپزخانه و کابینت روستایی
آشپزخانه و کابینت روستایی

کابینت روستایی با جنس چوب الوار

برای ساخت کابینت ها نه از mdf استفاده شده است نه از hdf نه فلز هست و نه پروفیل. جالب است کابینت ساز برای ساخت کابینت ها در کمال سادگی از تخته های الوار استفاده کرده است. درهای کابینت ها رنگی نزدیک به کفپوش دارند البته کمی سیرتر شاید اگر بگوییم کابینت ها کمی از سفید به سمت کرم متمایل شده اند منطقی تر باشد. پیشخوان کابینت از رنگ تیره تری سود می برد و به رنگ چوب طبیعی خیلی نزدیک است. سطح ناصاف، شیارهای نامنظم و خط های تیره و روشن ناموزونی که روی بدنه کابینت ها خودنمایی می کند همان تفاوتی را به رخ می کشد که در تیتر مطلب عنوان کرده بودیم. حقیقتا این آشپزخانه که به شکل روستایی طراحی دکوراسیون شده است متفاوت تر از متفاوت است.

آشپزخانه و کابینت روستایی
آشپزخانه و کابینت روستایی

نشر اختصاصی : نوبرانه