خانه / دکوراسیون داخلی منزل / آپارتمان کوچک 40 متری با طراحی دکوراسیون اسکاندیناوی

آپارتمان کوچک 40 متری با طراحی دکوراسیون اسکاندیناوی

برای طراحی دکوراسیون یک آپارتمان نقلی خیلی طرح و مدل های متنوعی نمی توان در نظر گرفت چون متراژ پایین مسلما محدودیت های زیادی برای طراح دکوراسیون ایجاد می کند. در این چنین خانه ای باید از رنگ های گرم فقط برای جزئیات استفاده شود. جزئیاتی مثل تزیینات دیواری و رومیزی و ناچارا رنگ بندی اصلی خانه باید به سمت رنگ های سردی مثل سفید و کرم گرایش پیدا کند. وقتی هم که سفید در کنار سادگی بر دکوراسیون داخلی خانه حاکم شد آن وقت است که می توان گفت که سبک اسکاندیناوی برای طراحی دکوراسیون خانه مورد استفاده قرار گرفته است.

طراحی دکوراسیون خانه کوچک
طراحی دکوراسیون خانه کوچک
دیزاین خانه 40 متری
دیزاین خانه 40 متری

دیزاین خانه به سبک اسکاندیناوی

طراحی دکوراسیون اسکاندیناوی ذاتا متولد و زاده کشور سوئد است و از این کشور به دیگر کشورها صادر شده است. خانه آپارتمانی 40 متری که تصاویر آن را در اینجا به نمایش گذاشته ایم هم در گوتنبرگ سوئد قرار دارد و دارای شش بخش مجزا شامل : سالن (شامل بخش نشیمن و خواب)، آشپزخانه، راهرو ورودی، بالکن، اتاق کار و بالطبع سرویس بهداشتی است. از درب ورودی که وارد می شویم یک راهروی کوچک با نورگیر خوب و کفپوش چوبی سفید رنگ که حضورش به تمام خانه سرایت کرده است از ما استقبال می کند.


دیزاین آشپزخانه کوچک
دیزاین آشپزخانه کوچک
دیزاین و چیدمان بالکن
دیزاین و چیدمان بالکن

آشپزخانه مجزا و بالکن با صفا

سمت چپ را که نگاه می کنیم آشپزخانه را می بینم چیزی که می بینیم بهتر از آن چیزی است که برای یک خانه کوچک چهل متری متصور بودیم. مزیت اول آشپزخانه این است که آشپزخانه کاملا مجزاست و بعد هم اینکه فضای آشپزخانه در حدی است که فضا برای قرار دادن میز نهارخوری چهارنفره هم فراهم شده است. نکته جالب، باز شدن درب انتهای آشپزخانه به سمت یک بالکن دنج و دلباز است که به شکل نشیمن چیدمان شده است.


دو تکه کردن سالن خانه کوچک
دو تکه کردن سالن خانه کوچک
فضای نشیمن و خواب در کنار هم
فضای نشیمن و خواب در کنار هم
طراحی فضای نشیمن و خواب در کنار هم
طراحی فضای نشیمن و خواب در کنار هم
پارتشین ساده برای سالن خانه
پارتشین ساده برای سالن خانه

تقسیم فضای سالن خانه به نشیمن و خواب

از آشپزخانه بیرون می آییم و به سمت سالن اصلی می رویم که به نظر می آید مساحتی بین 25 تا 30 متر داشته باشد. اینجا اولین چیزی که نظرمان را جلب می کند دیواره و پارتیشن گچی وسط سالن است که فضا را به دو بخش نشیمن و خواب تقسیم کرده است. فضای سالن کاملا سرد است و اصلا خبری از رنگ های گرم نیست فقط سفید می بینیم و در بخش هایی که شامل مبلمان، روتختی و فرش کف اتاق میشود حضور رنگ های تیره ای مثل خاکستری و مشکی خودنمایی می کند.


دکوراسیون اتاق کار کوچک و رختکن
دکوراسیون اتاق کار کوچک و رختکن

اتاق کار دنج خانگی

در کنار سرویس خواب یک درب چوبی وجود داشت که با باز کردن آن چشم مان به جمال یک اتاقک کوچک 3 متری روشن شد. آنهایی که در این مدل خانه های کوچک زندگی کرده اند خوب میدانند وجود اتاقکی هر چند کوچک که بتوان از آن هم بعنوان یک دفتر کار و مطالعه و هم بعنوان رختکن استفاده کرد چه نعمت بزرگی است. رنگ کفپوش اتاقک خانه، تیره تر از دیگر بخش ها بود گویا طراح دکوراسیون خانه هم به خوبی اهمیت حضور این چهاردیواری کوچک را احساس کرده است و خواسته متمایز از دیگر بخش ها باشد.

نشر اختصاصی : نوبرانه