خانه / دکوراسیون اتاق پذیرایی / ایده هایی برای جذابتر کردن دکور اتاق پذیرایی یا نشیمن

ایده هایی برای جذابتر کردن دکور اتاق پذیرایی یا نشیمن

چند توصیه کارآمد برای آنهایی که برای چیدمان و طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی کوچک خانه خود به بن بست رسیده اند. اتاق نشیمن کوچک شما مربع یا مستطیل، نورگیر یا آفتابگیر باشد فرقی ندارد باید دکوراسیون آن زیبا و جذاب به نظر بیاید. ناموزون بودن دیزاین سالن نشیمن خانه می تواند بخش های دیگر خانه را هم تحت تاثیر قرار دهد.

مدل مبلمان فانتزی فضای باز
مدل مبلمان فانتزی فضای باز

مبلمان فانتزی

مهمترین عنصر هر اتاق نشیمنی مبلمان آن است اگر به دنبال خرید مبلمان هستید به دنبال طرح و مدل های غیر تکراری بروید. بعنوان مثال مبلمانی که میز جلو مبلی آن همانند یک تنه درخت طراحی و تولید شده است می تواند به یک نقطه کانونی جذاب در اتاق نشیمن شما تبدیل شود.


کاغذ دیواری اتاق نشیمن
کاغذ دیواری اتاق نشیمن

کاغذ دیواری طرحدار و لایت

درست است که می گویند برای اتاق نشیمن های کوچک، دیوارهای رنگ روشن و سفید مناسب تر است ولی رنگ سفید به تنهایی چندان جذاب به نظر نمی آید. همانند این نمونه مدل برای دیوارها می توان از کاغذ دیواری رنگ روشن با طرح های ملایم و زیبا بهره برد.


طرح و رنگ دیوارهای اتاق پذیرایی
طرح و رنگ دیوارهای اتاق پذیرایی

طرح های ترکیبی روی دیوار اتاق پذیرایی

یکی از دیوارها را با رنگ دیگری پوشش بدهید اینکه یکی از دیوارها ساز مخالف بزند نه تنها بد نیست بلکه تضاد ایجاد شده فضا را گرم تر و متنوع تر جلو میدهد. مثلا رنگ زرد به سبب روشنی و هیجانی که دارد میتواند انتخاب مناسبی در کنار دیوارهای طرح چوب باشد.


کنتراست سیاه و سفید اتاق پذیرایی
کنتراست سیاه و سفید اتاق پذیرایی

کنتراست تیره و روشن در اتاق نشیمن

اگر دوست دارید دکوراسیون اتاق نشیمن مدرن به نظر بیاید در این صورت باید ریسک کنید و رنگ های سفید و مشکی را در طراحی داخلی اتاق به چالش بکشید. توجه داشته باشید که در این ترکیب رنگی باید زور رنگ روشن بر رنگ تیره بچربد.


انتخاب رنگ کانونی برای پذیرایی
انتخاب رنگ کانونی برای پذیرایی

زوم روی یک رنگ مشخص

یک رنگ گرم واحد را برای ست کردن عناصر اتاق با آن انتخاب کنید و بعضی قسمت ها را با آن رنگ هماهنگ کنید. نمونه مدل بالا را ببینید طرح تابلو، کوسن ها و قاب دور لوستر سقفی یک نقطه مشترک دارند. این هماهنگی گرم و هیجان انگیز سردی رنگ سفید اتاق را بخوبی خنثی کرده است.


طراحی دکوراسیون مینیمالیستی در اتاق نشیمن و پذیرایی
طراحی دکوراسیون مینیمالیستی در اتاق پذیرایی

اتاق پذیرایی مینیمالیستی

سادگی و پرهیز از شلوغی یا به اصطلاح خارجی ها طراحی مینیمالیستی هم گزینه مناسبی برای سالن پذیرایی و نشیمن است. در این سبک از رنگ سفید بیش از حد از رنگ سفید استفاده میشود و سعی میشود خیلی فضا درگیر جزئیات و تزیینات فانتزی و کلاسیک خیره کننده نشود.


تزیین اتاق نشیمن با رنگ های تیره
تزیین اتاق نشیمن با رنگ های تیره

دیزاین اتاق نشیمن با رنگهای تیره

اگر اتاق نشیمن تان نورگیر خوبی دارد و شما هم دل شیر دارید می توانید به سراغ رنگ های تیره بروید. بهتر است در فضاهای محدود از چنین طراحی و ترکیب رنگی پرهیز شود. ولی بعضی افراد دوست دارند متفاوت باشند و خلاف جهت آب شنا کنند، همانند چیزی که در تصویر بالا می بینید.


طراحی دکوراسیون با رنگ های پاستلی
طراحی دکوراسیون با رنگ های پاستلی

دیزاین نشیمن با رنگهای پاستلی

رنگ های پاستلی هم انتخاب بسیار ایده آلی برای دکوراسیون اتاق نشیمن هستند. رنگ های پاستلی به رنگ های شاد و زنده مثل صورتی، سبز روشن یا زرد گفته میشود که وقتی در کنار رنگ های خنثی مثل سفید یا کرم قرار میگیرند یک رنگ بندی پاستلی را ایجاد می کنند. در اتاق نشیمن مورد نظر ما رنگ صورتی و سبز مبلمان و کوسن های آن در کنار طرح زرد و صورتی رنگ روی فرش کف اتاق پدیدآورنده یک دکوراسیون پاستلی شده اند.


طراحی دکوراسیون زنانه در دکوراسیون اتاق نشیمن
طراحی دکوراسیون زنانه در دکوراسیون اتاق نشیمن با رنگ بنفش

نشیمنی پر از رنگهای زنانه

اگر در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن، سُنبه خانم خانه پر زورتر از آقای خانه باشد آنوقت همان چیزی اتفاق می افتد که در تصویر بالا می بینید. یک اتاق نشیمن زیبا که از 10 فرسخی مشخص است صاحب آن یک بانوی خوش سلیقه است که عاشق رنگ های شاد زنانه مثل بنفش است.

نشر اختصاصی : نوبرانه های چیدمان، تزیین و طراحی دکوراسیون