خانه / دکوراسیون اتاق پذیرایی / چند توصیه و نکته کاربردی برای چیدمان اتاق نشیمن

چند توصیه و نکته کاربردی برای چیدمان اتاق نشیمن

میز جلو مبلی و مبل راحتی یا تلویزیون و میز تلویزیون و حتی کمد و کنسول های چوبی در اکثر موارد پای ثابت چیدمان در اتاق نشیمن و پذیرایی منازل ایرانی است. ولی کم کم لازم است کمی تغییر و تنوع در این چیدمان و طراحی ایجاد کنیم. چند توصیه برای ایجاد این تغییرات را در اینجا به رشته تحریر در می آوریم.

ایجاد فضای باز در اتاق نشیمن با کم کردن مبلمان ها
ایجاد فضای باز در اتاق نشیمن با کم کردن مبلمان ها

چیدمان آرام و خلوت

درست است که مبلمان عضوی جدا ناپذیر از اتاق نشیمن است ولی این دلیل نمی شود فضای اتاق نشیمن را با چیدمان بیش از حد مبلمان ها پر کنیم. همین اشتباه در اکثر موارد باعث شلوغی و خفگی دکوراسیون اتاق نشیمن می شود. اگر قرار نیست میزبان افراد زیادی باشید فضا را بازتر کنید.


استفاده از میز جلو مبلی شیشه ای در اتاق نشیمن
استفاده از میز جلو مبلی شیشه ای در اتاق نشیمن

میز جلو مبلی متناسب با فضا بخرید

پیشنهاد می کنیم از میز جلو مبلی کوچک و شیشه ای استفاده کنید چون جایگاه قرارگیری میز جلو مبلی در مرکز اتاق نشیمن است معمولا دست و پاگیر می شود. البته بعضی افراد ترجیح می دهند میز جلو مبلی را از چیدمان اتاق نشیمن بیرون کنند تا فضای وسط اتاق کاملا باز باشد این ایده خوب و راهگشایی به نظر می آید ولی در همه اتاقها قابل پیاده سازی نیست.


چیدمان روبروی مبلمان ها در اتاق نشیمن
چیدمان روبروی مبلمان ها در اتاق نشیمن

چیدمان مبلمان ها به شکل فیس تو فیس

در اکثر موارد، مبلمان ها به شکل ال چیدمان می شوند ولی برای تنوع هم که شده پیشنهاد می کنیم چیدمان مبلمان اتاق را به شکل رو به رو تغییر دهید. چیدمان موازی کاناپه و مبلمان ها باعث برقراری دیالوگ ساکنین به شکل روبرو یا فیس تو فیس میشود و این روش گفتگو از دید روانشناسان باعث افزایش صمیمیت بین افراد میشود.


تبدیل اتاق نشیمن به اتاق استراحت
تبدیل اتاق نشیمن به اتاق استراحت

کاناپه عریض بخرید

از آن دسته از افرادی هستید که چند دقیقه ای از طول روز یا بعد از ظهر را جهت استراحت سپری می کنید یا به زبان محاوره ای دراز می کشید؟ پس چه بهتر که از کاناپه هایی بهره ببرید که بتوان در طول روز آن را به شکل یک تخت خواب شبیه سازی کرد.


چیدمان اتاق نشیمن بدون حضور تلویزیون
چیدمان اتاق نشیمن بدون حضور تلویزیون

تلویزیون را از چیدمان نشیمن حذف کنید

مشاوران خانواده اعتقاد دارند وجود تلویزیون در اتاق نشیمن بین اعضای خانواده ایجاد فاصله می کند. چون بهترین دقایقی که باید اعضای خانواده به گپ و گفتگو با هم بپردازند صرف تماشای برنامه های تلویزیونی می شود. می دانیم تا حد زیادی غیر ممکن است ولی اگر امکانش را داشتید تلویزیون را به اتاق خواب یا پذیرایی منتقل کنید و از لحظه های شیرین کنار هم بودن بیشتر لذت ببرید.

نشر اختصاصی : نوبرانه های چیدمان، تزیین و طراحی دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *