مدل جدید میز تحریر و کامپیوتر با صندلی راحتی و طبی

در اینجا می خواهیم روی مزایای طبی این میز تحریر و کامپیوتر بپردازیم و ببینیم آیا واقعا این محصول چوبی و فلزی ارزش این همه تعریف را دارد یا ما غلو می کنیم. کافیست یک بار سرمان گیج برود و یا خدای ناکرده کمی درد در ناحیه قلب خود احساس کنیم آن وقت است که پاشنه در مطب پزشکان متخصص قلب و مغز و اعصاب شهر را از جا در می آوریم. ولی در طول روز چه در خانه و چه در محل کار بیشترین فشار را به ستون فقرات خود می آوریم. پشت میز و صندلی های غیر استاندارد می نشینیم و غوز می کنیم و خلاصه دمار از روزگار این مهره های بیچاره (به قول خانمها حیوونکی) در می آوریم و کک مان هم نمی گزد. غافل از اینکه این مهره ها ستون اصلی بدن ما هستند و آسیب دیدگی آنها راه رفتن و نشستن ما را دچار مشکل خواهد کرد.

میز و صندلی کامپیوتر و تحریر طبی
میز و صندلی کامپیوتر و تحریر طبی

 

آناتومی ستون فقرات

 

ساختار ستون مهره ها (برگرفته از ویکی پدیا)

ستون مُهره‌ها یا ستون فقرات («فقره» در عربی به‌معنای مهره است) بخش اصلی استخوان‌بندی انسان در نیم‌تنهٔ بالایی است. نقش ستون مهره‌ها، حمایت از کل بدن، توانایی در خم شدن و چرخیدن در تمام مسیرها، و نیز حمایت از ساختمان‌های حیاتی بدن مثل اعصاب و نخاع است که در داخل آن قرار دارند.

ستون مهره‌ای، محور مرکزی بدن را تشکیل داده و در عقب ناحیهٔ تنه و در خط وسط قرار دارد و از قاعدهٔ جمجمه شروع می‌شود و در تمامی طول گردن و طول تنه امتداد دارد. در کودکان تعداد مهره‌های ستون مهره‌ها، ۳۳ عدد است که در بالغین پنج تای ما قبل آخر بهم جوش خورده و استخوان خاجی را تشکیل می‌دهند و ۴ مهرهٔ آخر نیز به‌هم جوش خورده، استخوان دنبالچه را به‌وجود می‌آورند؛ بنابراین، تعداد مهره‌ها در افراد بالغ به ۲۴ قطعه تقلیل می‌یابد.

حالا که با ستون مهره آشنا شدیم بیایید ببینیم این میز و صندلی، دقیقا هدفشان چیست و چطور سلامت ستون فقرات را گارانتی می کنند.

صندلی طبی برای میز تحریر و کامپیوتر
صندلی طبی برای میز تحریر و کامپیوتر

برای اینکه در حالت نشستن روی صندلی، بدن شما در بهترین شکل ممکن قرار بگیرد و فشار به مراتب کمتری به ستون فقرات وارد شود باید سطح ران پاهای شما با سطح شکم شما یک زاویه 130 تا 140 درجه ای را تشکیل دهد. که مسلما این شرایط را خیلی از صندلی هایی که در خانه ها و ادارات می بینیم مهیا نمی کنند. در تصویر زیر، در سمت چپ شرایط قرارگیری ستون مهره ها روی صندلی های متداول و معمولی را می بینید و در دو تصویر دیگر شکل قرارگیری ستون مهره ها روی این صندلی به تصویر کشیده شده است.

صندلی طبی کامپیوتر
تحریر و کامپیوتر با صندلی انعطاف پذیر طبی

صندلی ارگونومیک مورد نظر ما با سه تنظیم مختلفی که در اختیار کاربر قرار می دهد شرایط را برای یک نشیمن طبی و اصولی فراهم میکند و این یعنی تضمین سلامتی ستون فقرات.

تنظیم 1 : قابلیت تغییر ارتفاع نشیمن گاه تا 10 اینچ (25 سانتی متر)

تنظیم 2 : قابلیت تغییر زاویه بخش نشیمن گاه است که این تغییر زاویه باعث میشود تا زاویه صندلی با شکل قرار گیری استخوان لگن در بدن هماهنگ شود.

تنظیم 3 : بخش تکیه گاه پاها هم که در واقع پایین ترین بخش صندلی است قابلیت عقب و جلو رفتن دارد و تا 20 سانتی متر قابلیت رگلاژ دارد.

این سه آپشن قابل تغییر را شرایط را برای نشیمن افرادی با طول قد بین 1/5 تا 2 متر را فراهم می کند، در حقیقت می توان گفت صندلی حدودا 95 درصد افراد بالغ را ساپورت می کند.

صندلی طبی دیسک کمر

بابت میز تحریر هم اصلا جای نگرانی وجود ندارد چون امکاناتی همچون تغییر ارتفاع و تغییر زاویه روی میز هم تعبیه شده است. برای کسانی که در طول روز یا حتی شب بصورت متداول پشت میز تحریر و کامپیوتر می نشینند، بهره بردن از این مدل محصولات طبی از نان شب هم واجب تر است.

میز و صندلی طبی کامپیوتر
میز و صندلی طبی کامپیوتر
صندلی طبی برای میز کامپیوتر
صندلی طبی برای میز کامپیوتر
صندلی کامپیوتر با طراحی طبی
صندلی کامپیوتر با طراحی طبی
صندلی طبی برای میز کامپیوتر
مدل جدید صندلی و میز کامپیوتر
نشر اختصاصی : نوبرانه