خانه / دکوراسیون اتاق پذیرایی / مدلهایی از چیدمان و طراحی دکوراسیون نشیمن با ایکیا

مدلهایی از چیدمان و طراحی دکوراسیون نشیمن با ایکیا

ایکیا زودتر از باقی برندها به استقبال سال 2016 رفته است و چند ماه زودتر مدل های طراحی دکوراسیون و مبلمان اتاق نشیمن خود را ارائه داده است تا طرفداران و خریداران محصولات ایکیا بیش از این انتظار نکشند. البته در مدل های امسال همانند سال های قبل تغییر چندانی در مدل های طراحی دکوراسیون و مبلمان های ایکیا نمی بینیم و همان نشانه هایی که از ایکیا سراغ داشتیم را در این مدل ها هم می بینیم.

استفاده از گل ها و گیاهان طبیعی، سیاست استفاده بهینه از فضا و ایجاد محل های ذخیره سازی وسایل، بهره گیری از رنگ های متنوع و یک طراحی دکوراسیون در کنار یک چیدمان ساده تر، همه اینها کدهایی هستند که ما را به یاد ایکیا می اندازند. تصاویر مدل های جدید اتاق نشیمن ایکیا را که نگاه می کردیم دو نکته ذهن ما را معطوف به خود کرد. یک اینکه چیدمان و مدل مبلمان اتاق ها خیلی ساده و بی ریا هستند، گرما و صمیمیت خاصی با خود دارند که مسلما روی ساکنین نیز تاثیرگذار خواهد بود. و نکته دوم هم با اینکه اتاق ها خیلی خلوت و مرتب نیستند ولی حتی همین شلوغی محسوس داخل اتاق ها هم آزاردهنده نیست. ایکیا است دیگر …

دکوراسیون اتاق نشیمن ایکیا ikea 2016
دکوراسیون اتاق نشیمن ایکیا ikea 2016

اتاق نشیمن دنج برای بچه ها

در این اتاق نشیمن بیشترین چیزی که جلب توجه می کند استفاده از رنگ های شاد و متنوع است. بچه ها عاشق این مدل اتاق نشیمن های رنگارنگ و شلوغ هستند چون هم با رنگبندی و فضای شاد اتاق، بهتر ارتباط برقرار می کنند و هم خرابکاری هایی که می کنند کمتر به چشم می آید.


مدل میز تلویزیون کمد چوبی ایکیا برای اتاق نشیمن
مدل میز تلویزیون و کمد چوبی ایکیا برای اتاق نشیمن

اتاق نشیمن دنج برای بزرگسالان

این هم یک اتاق نشیمن که آرامش و سکوت از سر و رویش می بارد و این خصیصه را مدیون رنگ های آبی و سبز روشنی است که روی دیوارها، مبلمان و کفپوش خانه به کار رفته است. کمد چوبی بزرگی هم که به دیوار چسبیده است به اندازه یک انباری گنجایش دارد و بیشترین کمک را به ساکنین برای صرفه جویی در فضای خانه می کند.


طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن ایکیا 2016
طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن ایکیا 2016

رنگ آمیزی اتاق نشیمن

انتخاب رنگ ها بسیار هوشمندانه انجام شده است و دیوارهای آبی نفتی با مبلمان هایی با رنگ های سنگین و خنثی در یک قاب قرار گرفته اند تا دکوراسیون رسمی و تا حدی اداری داشته باشیم. استفاده از درب ورودی کشویی برای این اتاق نشیمن کوچک هم از آن ایده های ناب بوده که باعث شده فضا بیشتر از این کوچک نشود.


مبلمان و تزیینات ایکیا ikea
مبلمان و تزیینات ایکیا

ترکیب رنگ های سرد و گرم در پذیرایی

اتاق نشیمن مورد نظر ما یک نقطه کانونی بیشتر ندارد آن هم لوستر کریستالی هزار شاخه ای است که در وسط اتاق خودنمایی و جلب توجه میکند. البته تنوع رنگی که روی مبلمان ها می بینیم واقعا زیبا است و تنوع را به اتاق نشیمن هدیه کرده است.


طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن های ایکیا
طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن های ایکیا

اتاق نشیمن بچگانه شماره 2

این هم یک اتاق نشیمن مخصوص کوچولوهای بازیگوش که حسابی از فضای بازی که در آن وجود دارد لذت می برند. یک مبلمان کوچک ال، تمام دار و ندار این این اتاق نشیمن از مال دنیاست. روی دیوار پشت مبلمان یک تکه تخته سیاه عریض نصب شده است که جایی برای هنرنمایی بچه ها با گچ است. سمت دیگر اتاق هم یک صندلی فانتزی یک نفره نصب شده که مصرف کننده های آن هم مشخص است که چه کسانی هستند.


طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن دانشجویی
طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن دانشجویی

اتاق نشیمن جوان پسند

ورقه آینه ای و پوسترهای روی دیوار که با چسب نواری چسبانده شده اند در کنار رخت آویز لوله ای و آهنی گوشه اتاق خبر از یک اتاق نشیمن ساده و بی ریای دانشجویی می دهند. ترکیب رنگ نارنجی و خاکستری به شکل زیبایی، نمای اتاق را اسپرت و جوان پسند جلوه داده است.


اتاق نشیمن کوچک و نقلی
اتاق نشیمن کوچک و نقلی

کاناپه نشیمن در خدمت ناهارخوری

وقتی فضا و متراژ خانه کم باشد گاهی مبلمان نشیمن و میز ناهارخوری توی دل هم می روند در اینجا هم ایکیا همین سیاست را در پیش گرفته است. کشوها و کمدهای زیر بخش نشیمن حکایت از آن دارد که طراح تمام سعی خود را کرده است تا از فضاهای موجود بیشترین بهره را ببرد.


اتاق نشیمن هنری با چیدمان هنری
اتاق نشیمن هنری با چیدمان هنری

اتاق نشیمن هنری

دکوراتور این اتاق نشیمن، یک خانم نقاش و هنرمند است. بعضی از هنرمندان عاشق بی نظمی های متداول هستند و در کل از این روش انرژی می گیرند. البته منظورمان از شلوغی، شلختگی و بی نظمی نیست بلکه یک به هم ریختگی است که اصلا سر درد آور نیست.


طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی به سبک ایکیا ikea
طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی به سبک ایکیا

اتاق پذیرایی فرهنگی و هنری

چیزی که در اینجا می بینیم یک اتاق نشیمن و پذیرایی تشریفاتی است که گنجایش دو خانواده چهار نفره را دارد و می تواند میزبان خوبی برای آنها باشد. کتابخانه بزرگ انتهای اتاق و پیانوی کنار دیوار فضا را هم فرهنگی کرده اند و هم هنری.


اتاق نشیمن دنج و دوست داشتنی ایکیا
اتاق نشیمن دنج و دوست داشتنی ایکیا

اتاق گپ زدن های صمیمی

مبلمان راحتی سُرمه ای رنگ و کفپوش های سفید رنگ ترکیب رنگی تیره و روشن جالب و دوست داشتنی را رقم زده اند. گلدان های کنار پنجره که از هر سایز و اندازه ای هستند همان بی نظمی دوست داشتنی را رقم زده اند که اول مطلب به آن اشاره کردیم. یک اتاق نشیمن ایده آل برای خانواده هایی که قدر لحظه های کنار هم بودن را خوب می دانند.

نشر اختصاصی : نوبرانه های چیدمان، تزیین و طراحی دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *