خانه / دکوراسیون اتاق خواب / مدل تخت خواب های کمجا برای اتاق خواب های کوچک

مدل تخت خواب های کمجا برای اتاق خواب های کوچک

امان از کمبود فضا در خانه های امروزی که باعث شده اند هر کس به یک شکل به دنبال راه حلی برای معضل محدودیت متراژ خانه خود باشد. یکی از بخش های خانه که فضای کوچک آن عذاب آور میشود و در واقع دست و پای کاربر را می بندد اتاق خواب است. یکی از تجهیزات اتاق خواب که فضای زیادی اشغال می کند و همیشه انگشت اتهام به سمت او نشانه میرود تخت خواب است. خیلی از افراد برای حل این مشکل صورت مسئله را پاک می کنند و روی تخت خواب ضربدر می کشند و مجددا به سمت روش های سنتی تُشک و خواب روی زمین روی می آورند و غافل هستند از اینکه هر مشکلی یک راهی دارد.

بیایید با هم ببینیم که دیگران چگونه فضای اتاق خواب خود را مدیریت می کنند که نه تنها کمبود فضا را احساس نمی کنند بلکه کمی هم فضای خالی ایجاد می کنند تا جا برای رفت و آمد راحت تر در اتاق باز شود. جالب است که در بعضی مدل ها سعی شده تا از فضای اتاق هم بعنوان اتاق خواب و هم به عنوان اتاق نشیمن استفاده شود و با یک تیر دو نشان زده شود.

تخت خواب کمجا اتاق خواب نوجوانان
تخت خواب کمجا برای اتاق خواب نوجوانان

مبلمان کمجا برای اتاق نوجوانان

همانطور که از طرح و مدل چیدمان مبلمان اتاق مشخص است صاحب این اتاق و تجهیزات باید یک آقای نوجوان باشد. سرویس خواب و میز تحریر و پله های کناری، یک محدوده سه متری را اشغال کرده است و باقی فضای اتاق خالی مانده است، چی بهتر از این ؟ استفاده مفید از ارتفاع اتاق باعث شده است تا جای تخت خواب در فضای مفید اتاق خالی شود.


طراحی دکوراسیون اتاق دانشجویی
طراحی دکوراسیون اتاق دانشجویی

استفاده مفید از فضای کف اتاق خواب

در این اتاق دانشجویی دو نفره سعی شده تا با طراحی یک کف کاذب چوبی اختلاف ارتفاع در اتاق خواب ایجاد شود. میز تحریر و کمدهای دو قلو روی این پایه چوبی کاذب قرار گرفته اند. دلیل این روش طراحی هم کاملا مشخص است، قرارگیری سرویس خواب ها در زیر این طبقه چوبی و حرکت کشویی و ریلی آنها به هنگام مصرف. پیاده سازی این روش کمی هزینه بر است ولی نمای نیمه دوبلکس و مدرنی که در اتاق خواب ایجاد میشود ارزشش را دارد.


مدل جدید تخت خواب کمجا
مدل جدید تخت خواب کمجا

اتاق دو منظوره

یک اتاق کوچک که سعی شده تا با یک طراحی مدرن، کاربری دو جانبه نشیمن و خواب را با هم داشته باشد. کل جذابیت این اتاق در تخت خواب و طبقه بندی دیواری آن خلاصه شده است. تختخواب به صورت عمودی روی ریل دیواری پایین و بالا میرود، شب میتوان برای استفاده آن را پایین کشید و در طول روز آن را بالا برد. در طول زمانی که تخت در بالاترین ارتفاع خود قرار دارد میتوان میز ناهارخوری تاشو که روی دیوار تعبیه شده است را باز کرد و روی آن غذا و نوشیدنی سرو کرد. این شرایط برای یک زوج که در خانه با کمبود فضا مواجه هستند فوق العاده ایده آل و کارآمد است.


مدلهای جدید تخت خواب و مبلمان
مدلهای جدید تخت خواب و مبلمان مناسب خانه های کوچک

طرح جدید تخت خواب کمجا

این اتاق هم حدودا شرایطی شبیه به اتاق قبلی دارد با این تفاوت که به جای میز و صندلی ناهارخوری از فضای زیر تخت برای چیدمان مبل و کاناپه راحتی استفاده شده است. در سوییت ها و استودیوهای کوچک این مدل چیدمان ها خیلی به کار می آید که هم تخت خواب دو نفره داشته باشیم و هم مبلمان راحتی چهار نفره.


مبلمان تختخواب شو مدرن و ظریف
مبلمان تختخواب شو مدرن و ظریف

مبلمان تختخوابشو

مبلمان تختخوابشو یا تاشو هم امروزه به یکی از اقلام پرفروش بازار مبل تبدیل شده اند و استقبال زیادی از این مدل مبلمان ها میشود. مبل و تخت تاشو مورد نظر ما هم یک کاناپه دو نفره است و هم یک تخت خواب دو نفره. شکل و طراحی این مبلمان خیلی ظریف و هنرمندانه انجام شده است و شکل و شمایل اتاق را بر خلاف بعضی از مدل ها به هم نمی ریزد.


اتاق خواب کودکان و نوجوانان دوقلو
اتاق خواب کودکان و نوجوانان دوقلو

دوبلکس کردن اتاق خواب

امروزه ایده خیلی از طراحان دکوراسیون برای مدیریت بهتر فضا، بهره بردن بیشتر از ارتفاع اتاق است چیزی که در نمونه زیر می بینیم. در این اتاق خواب مدرن دخترانه که مشخص است کاربری دو نفره دارد از یک سازه چوبی ال شکل بهره برده شده است که هم به زیبایی اتاق افزوده است و هم شرایط را برای سکونت دو نفره فراهم کرده است و ساکنین مسلما احساس کمبود امکانات را نخواهند داشت.


مبلمان و تخت خواب کمجا برای اتاق اداری
مبلمان و تخت خواب کمجا برای اتاق اداری

کار و خواب در یک اتاق

در محیطها و اتاق های اداری هم می توان شرایطی فراهم نمود که هم کارهای اداری را انجام داد و هم یک امکان استراحت و خواب را فراهم کرد. در این اتاق که یک طراحی دکوراسیون کلاسیک و کاربری نیمه اداری دارد دقیقا همین شرایط فراهم شده است.


تخت خواب دو طبقه کمجا برای اتاق بچه های دوقلو
تخت خواب دو طبقه کمجا برای اتاق بچه های دوقلو

فضاسازی در اتاق با تخت دو طبقه

تخت خواب دو طبقه بر خلاف تخت خواب های دو قلو که کنار هم قرار می گیرند محدوده کمتری را اشغال می کنند. از این رو این مدل تخت خواب ها برای اتاق خواب کودکان و نوجوانان دوقلو انتخاب مناسب تری هستند. در اتاق خواب مورد نظر ما هم که تصویر آنرا در زیر می بینید مسلما اگر به جای تخت دوطبقه از تخت های دوقلو (کنار هم) استفاده میشد، نمای اتاق خواب انقدر دلباز و وسیع به چشم نمی آمد.


سازه چوبی مدرن برای صرفه جویی در فضا
سازه چوبی مدرن برای صرفه جویی در فضا

اتاق خواب در پشت بام

این هم یک طراحی دکوراسیون و معماری چوبی زیبا در داخل اتاق خواب که هم یک فضای دنج مجزا در اتاق ایجاد شده است و هم نمای دکوری که روی دیواره خروجی این اتاقک طراحی شده است بر زیبایی اتاق خواب افزوده است. در فضای زیر اتاقک یک محیط نشیمن برای گپ های خودمانی تعبیه شده است و در پشت بام هم سرویس خواب قرار گرفته است. مطمئنا اگر ارتفاع بلند سقف نبود طراح اصلا به سمت همچین طرحی نمی رفت. ارتفاع 3/5 تا 4 متری سقف اتاق دست او را باز گذاشته است که چنین ایده ای را پیاده سازی کند.

نشر اختصاصی : نوبرانه های چیدمان، تزیین و طراحی دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *