خانه / دکوراسیون داخلی منزل / پیشنهاداتی برای انتخاب پرده برای بخشهای مختلف خانه

پیشنهاداتی برای انتخاب پرده برای بخشهای مختلف خانه

پرده در دکوراسیون داخلی خانه و منزل از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. از همین رو انتخاب یک پرده نامناسب برای پنجره های خانه می تواند تمام تلاش هایی که برای چیدمان و تزیین منزل انجام شده است نقش بر آب شود. پرده برای هر یک از بخش های خانه باید دارای شرایط و ملاحظات خاص خود باشد.

پرده آشپزخانه
پرده آشپزخانه

پرده آشپزخانه

اولین موضوعی که برای انتخاب پرده آشپزخانه باید به آن توجه داشت جنس پرده آشپزخانه است. چون احتمال پاشیده شدن چربی و مواد غذایی روی پرده آشپزخانه زیاد است باید جنسی را انتخاب کرد که امکان شستشو به دفعات زیاد را داشته باشد. پرده هایی با جنس الیاف مصنوعی می تواند گزینه مناسبی برای پرده آشپزخانه باشد.

برای انتخاب رنگ پرده ها، توجه به رنگ کاشی های آشپزخانه و رنگ صفحه کابینت های آشپزخانه از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. چون معمولا نورگیر طبیعی آشپزخانه ها کوچک است استفاده از پرده های رنگ روشن مناسب تر است. مثلا اگر رنگ کابینت های آشپزخانه قهوه ای و کاشی ها سفید رنگ است استفاده از پرده ای با رنگ زمینه کرم یا سفید با راه راه های زرد یا قهوه ای می تواند انتخاب مناسبی باشد. در نهایت توجه داشته باشید چون معمولا کف آشپزخانه شسته می شود و امکان پاشیده شدن آب هست، پرده های بلند برای پنجره آشپزخانه اصلا مناسب نیستند و دست و پاگیر خواهند بود.


پرده اتاق خواب
پرده اتاق خواب

پرده اتاق خواب

معمولا چون اتاق خواب فضایی برای استراحت و آرامیدن است اکثریت افراد تمایل دارند تا از پرده های تیره رنگ استفاده کنند تا هم نور کمتری به فضای داخل اتاق خواب وارد شود و هم قانون حفظ حریم شخصی مدنظر قرار گیرد. پیشنهاد می کنیم برای انتخاب رنگ و پارچه پرده اتاق خواب طوری عمل کنید که در مواقع ضروری از نعمت نور طبیعی بی نصیب نمانید. مثلا نصب پرده دولایه تور و کتان میتواند یک انتخاب مناسب باشد در مواقعی که احساس می کنید در اتاق خواب می خواهید به نور کافی دسترسی داشته باشید می توانید پرده کتان را کنار بزنید و فقط پرده توری یا حریر باقی بماند.


پرده اتاق نشیمن و پذیرایی
پرده اتاق نشیمن و پذیرایی

پرده اتاق نشیمن و پذیرایی

پرده اتاق پذیرایی باید از یک نما و هارمونی متناسب با دکوراسیون اتاق پذیرایی برخوردار باشد. رنگ و مدل پرده را بار رنگ مبلمان یا کوسن ها و یا حتی فرش کف اتاق هم می توان ست کرد. اگر اتاق نشیمن شما از میزان نورگیر کمی برخوردار است فکر پرده های رنگ تیره را از سر بیرون کنید. پرده های والان دار هم می توانند انتخاب مناسبی برای اتاق پذیرایی باشند و دکوراسیون سالن را زیبا و فانتزی جلوه دهند. همانند اتاق خواب، نصب پرده های دولایه ضخیم و توری در اتاق پذیرایی، جلوه زیباتری به دکوراسیون آن می دهد.


پرده اتاق کودک
پرده اتاق کودک

پرده اتاق کودک

بدون شک رنگ های روشن و گرم برای پرده اتاق بچه ها بهترین انتخاب است مگر در شرایط خاص که هماهنگی دکوراسیون داخلی اجازه استفاده از رنگ های شاد را ندهد. در بازار پرده ها و پارچه های پرده ای مخصوص برای اتاق خواب کودکان وجود دارد که طرح های کارتونی و کودکانه فانتزی روی آنها چاپ شده است و بچه ها از حضور این مدل پرده ها در اتاق خواب خود خیلی استقبال میکنند. در اتاق کودکان از پرده های بلند و تمام قد استفاده نکنید بهتر است و تا حد توان پرده را طوری نصب کنید که قد و دست کودک به آن نرسد که خدای نکرده با کشیدن یا بازی با آن برای خود ایجاد خطر نکند.

نشر اختصاصی : نوبرانه