خانه / دکوراسیون اتاق خواب / چند پیشنهاد کارآمد برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب

چند پیشنهاد کارآمد برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب

درست است که اتاق خواب فضایی است که باید آرامش را به وجود و روح ما تزریق کند ولی این کاربرد نباید باعث شود که به طرح های ساده و کم تنوع محدود شویم. ما در اینجا می خواهیم چند ایده را مطرح کنیم که می توانند در طراحی دکوراسیون اتاق خواب به شما کمک کنند.

 

طراحی دکوراسیون اتاق خواب
طراحی دکوراسیون اتاق خواب

از رنگ های آرامبخش استفاده کنید

استفاده از رنگ های سرد و آرامبخش مثل آبی روشن یا سبز روشن یا رنگ های خنثی مثل سفید یا کرم می توانند موثرترین گزینه برای دکور اتاق خواب باشند. مثلا نمونه زیر را ببنید نود درصد رنگ بندی داخلی فضای اتاق خواب به رنگ های سفید و کرم اختصاص داده شده است و حاشیه هایی از رنگ آبی خیلی روشن را می بینیم. حضور در این چنین اتاق خواب هایی تمام هیجان موجود در وجودتان را به طور کامل تخلیه می کند.


 

طراحی دکوراسیون اتاق خواب
طراحی دکوراسیون اتاق خواب

یک وجه مشترک انتخاب کنید

برای دیزاین اتاق خواب خود می توانید یک موضوع مشترک انتخاب کنید که در بعضی از اجزاء بطور مشترک از آن ایده استفاده کنید. مثلا ست کردن جنس و مدل مبلمان چوبی اتاق خواب می تواند یک ایده جالب باشد. یا ست کردن رنگ و طرح روتختی و فرش اتاق خواب هم ایده دیگری است که می تواند فضا را دوست داشتنی تر جلوه دهد.


 

طراحی دکوراسیون اتاق خواب
طراحی دکوراسیون اتاق خواب

از الگوهای بولد و ضخیم استفاده کنید

یک ایده دیگر این است که از عناصری در فضای اتاق خواب بهره ببرید که خیلی در چشم هستند و چشم بیننده را در بدو ورود به سمت خود جذب می کنند. در نمونه مدل زیر کاغذ دیواری با راه راه های سبز درشت یک مثال از الگوهای بولد است یا صندلی  و دراور های قرمز رنگ هم یک روش دیگر است که خیلی در دید است. البته این سبک طراحی دکوراسیون تا حدی قانون فضای اتاق خواب را که همان آرامش است را تا حد زیادی نقض می کند به همین دلیل این مدل طراحی دکوراسیون در اتاق خواب درجه ریسک پذیری بالایی را از جانب صاحب اتاق می طلبد.


 

طراحی دکوراسیون اتاق خواب
طراحی دکوراسیون اتاق خواب

اتاق خواب دریایی

خیلی ها اعتقاد دارند برای رسیدن به آرامش برای دقایقی باید کنار دریا رفت، حتی خیلی از روانشناسان هم به این نظریه مهر تایید می زنند و می گویند دلیل این موضوع رنگ آبی دریا و رنگ کرم و بژ ساحل دریاست. پس حالا که اینطور است چه بهتر که از این ترکیب رنگی در اتاق خواب استفاده کنیم و تا حدی حس آرامش ساحل و دریا را به اتاق خواب منتقل کنیم همانند مدل زیر.


طراحی دکوراسیون اتاق خواب
طراحی دکوراسیون اتاق خواب

شکل کلی فضا را تغییر دهید

اگر در اتاق خواب کمبود فضا ندارید و شرایط مالی تان اجازه میدهد کمی شرایط اتاق خواب را به سمت اتاق نشیمن تغییر دهید. استفاده از مبلمان های اتاق نشیمن در اتاق خواب می تواند محیط اتاق خواب را دچار تنوع بی نظیری کند. در نمونه مدل موجود به لطف فضای وسیع اتاق خواب طراح کنسول، صندلی های فانتزی نشیمن و یک لوستر چند شاخه بزرگ را به فضای اتاق افزوده است. اگر سرویس خواب نبود محیط اتاق هیچ فرقی با اتاق نشیمن و پذیرایی نداشت. هر چند این سبک طراحی در وُسع خیلی از افراد نیست ولی خیلی متنوع و جذاب به نظر می آید.

نشر اختصاصی : نوبرانه های چیدمان، تزیین و طراحی دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *