خانه / دکوراسیون سرویس بهداشتی / ایده های انتخاب و نصب پرده در حمام و دستشویی

ایده های انتخاب و نصب پرده در حمام و دستشویی

پرده یکی از تجهیزات جانبی حمام است که از درجه اهمیت بالایی برخوردار است چون هم یک حریم شخصی مطمئن برای افراد ایجاد می کند، هم به نظافت بهتر حمام کمک میکند. پرده در سرویس بهداشتی از نظر تزیینی و زیبایی هم می تواند فضا و نمای داخلی حمام را تحت تاثیر حضور خود قرار دهد.

پرده حمام با رنگ سفید
پرده حمام با رنگ سفید

رنگ پرده حمام

برای انتخاب رنگ پرده حمام می توانید به سراغ رنگ های سرد و روشن بروید یا اگر خیلی دوست دارید فضای حمام شاد و با طراوت دیده شود به سراغ رنگ های گرم مثل نارنجی بروید. اگر حمام شما دارای روشنایی طبیعی است و پنجره ای وجود دارد که می تواند نور طبیعی را وارد حمام کند برای انتقال نور بهتر استفاده از پرده های رنگ روشن مثل سفید، کرم یا آبی آسمانی مناسب تر است.


پرده فانتزی و چین دار حمام
پرده فانتزی و چین دار حمام

پرده چین دار حمام

پرده حمام هم مثل پرده اتاق نشیمن یا اتاق خواب مدل های متنوعی دارد. در صورتی که دوست دارید فضای حمام فانتزی و جذاب دیده شود می توانید از پرده های فانتری و چین دار استفاده کنید.


نصب پرده حمام
نصب پرده حمام
نصب پرده حمام
نصب پرده حمام

طول مناسب پرده حمام

طول پرده به اندازه ای می تواند باشد که فضای میانی بین سقف تا لبه وان حمام را پوشش دهد و یا می تواند از سقف تا کف حمام را بطور کامل پوشش بدهد. پرده های کوتاه میانی فضا را بازتر نشان میدهند ولی در عوض پرده های تمام قد ارتفاع سقف را بیشتر جلوه می دهند.


پرده گلدار حمام
پرده گلدار حمام

پرده طرح دار حمام

پرده های طرح و عکس دار هم می توانند فضا را زیباتر نشان دهند و تنوع دوست داشتنی در حمام ایجاد کنند. مثلا اگر فرزند کوچک شما از حمام رفتن فراری است یک پرده با طرح عکس کارتونی می تواند او را به سمت حمام بکشاند و از ترس او نسبت به آب تنی بکاهد. استفاده از یک پرده گل دار در یک حمام که از یک دکوراسیون سنگین برخوردار است می تواند شرایط را تا حد زیادی تغییر دهد.


پرده حمام
پرده حمام

پرده ارزان حمام

اگر هم خیلی نمی خواهید هزینه کنید می توانید از نایلون های مات که در بازار بفروش می رسند تهیه کنید و خودتان یک پرده برای حمام خانه تان آماده سازی کنید.

نشر اختصاصی : نوبرانه های چیدمان، تزیین و طراحی دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *