خانه / دکوراسیون اتاق کودک / دکوراسیون اتاق خواب کودک، محتاج طرح و رنگهای گرم و شاد

دکوراسیون اتاق خواب کودک، محتاج طرح و رنگهای گرم و شاد

از ترکیب و کنار هم قرار گرفتن رنگ های سیاه و سفید با وزن و میزان های مختلف، طراحی “مونوکروم” ایجاد می شود. بعنوان مثال عکس های قدیمی سیاه و سفید، نمونه ای بارز از یک سبک و رنگ بندی مونوکرم هستند.

قبل از این هم نمونه مدلی از طراحی دکوراسیون اتاق کودک گذاشته ایم که از رنگ بندی مونوکروم سود می بردند. گویا استفاده از این دو رنگ در اتاق خواب این وروجک های کوچولو، آرام آرام به یک مُد و الگو تبدیل می شود. البته این مدل رنگ آمیزی در اتاق خواب بچه ها، اصلا باب میل روانشناسان کودک نیست و روی خوشی به این مدل رنگ بندی نشان نمی دهند.

دکوراسیون اتاق کودک پسر
دکوراسیون اتاق کودک پسر

اتاق کودک با رنگ آمیزی سرد

در این اتاق کودک، که تصاویر آن را در این بخش مشاهده می کنید همین فرمول رنگ آمیزی مونوکروم را شاهد هستیم. در واقع کلیات اتاق خواب را رنگ سفید و جزییات آن را رنگ سیاه و رنگ های گرم تشکیل داده اند. همین توازن رنگی است که باعث شده که اتاق خواب خیلی دلگیر به نظر نیاید.

دکوراسیون اتاق کودک پسر
دکوراسیون اتاق کودک پسر

اتاق کودک، محتاج رنگ های شاد

دیوارهای سفید، کفپوش چوبی و یک موکت تافتینگ ساده که کف اتاق پهن شده است زمینه اصلی دکوراسیون اتاق را خیلی سنگین کرده است. از طرف دیگر مبلمان و تزیینات اتاق یا سیاه هستند، یا سفید و یا ترکیبی شطرنجی از این دو رنگ. کتاب های رنگارنگ، اگر روی شلف دیواری اتاق خواب چیده نشده بودند شرایط بدتر هم می شد ولی همین کتاب ها با جلدهای رنگی که دارند کمی فضای سنگین اتاق را خنثی کرده اند.

اتاق کودک با طراحی پسرانه
اتاق کودک با طراحی پسرانه

سیاه و سفید مطلق در اتاق کودک، ممنوع

هر چند صاحب این اتاق خواب زیبا یک گل پسر است ولی باز این هم دلیل نمی شود که فضا برای کودک، اینقدر بی روح و خسته کننده طراحی شده باشد. قبول داریم که این اتاق خواب، دکوراسیون مدرن و جذابی دارد ولی پیشنهاد می کنیم اگر شما هم تصمیم به طراحی دکوراسیون مونوکروم در اتاق خواب فرزند دلبندتان گرفته اید از رنگ های گرم و تزیینات رنگارنگ بیشتر بهره ببرید. غیبت رنگ های گرم و شاد از یک طرف و حضور پرشور رنگهای سرد و خنثی، مسلما روی خلق و رفتار کودک تاثیر گذار خواهد بود. همین موضوع، دلیل مخالفت مشاوران کودک با این سبک و روش طراحی دکوراسیون اتاق کودک است.

طراحی دیوار اتاق کودک
طراحی دیوار اتاق کودک
طراحی و تزئین دیوار اتاق کودک
طراحی و تزئین دیوار اتاق کودک
تزئینات ساده اتاق بچه
تزئینات ساده اتاق بچه
قفسه کتاب اتاق کودک
قفسه کتاب اتاق کودک
چیدن عروسک در اتاق بچه
چیدن عروسک در اتاق بچه
چیدمان اتاق کودک پسر
چیدمان اتاق کودک پسر

نشر اختصاصی : نوبرانه های چیدمان، تزیین و طراحی دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *