پارتیشن متحرک چوبی برای تبدیل اتاق خواب به پذیرایی

بعضی وقت ها فضا و مساحت خانه آنقدر کوچک و محدود است که صاحبخانه را مجبور به پیاده سازی طرح و ایده های نو می کند. در خانه ها یا سوییت های کوچک با متراژ 20 تا 30 متری کل امکانات خانه به استثناء سرویس بهداشتی در یک سالن کوچک خلاصه می شود و اثری هم از اتاق خواب و آشپزخانه و پذیرایی مستقل نیست. هر کسی که در چنین خانه های کوچکی زندگی کرده باشد به خوبی می داند چقدر لذت بخش است که معماری داخلی طوری انجام بگیرد که تخت خواب، کمد لباس ها و دیگر وسایل شخصی را بتوان از دید مهمانان مخفی کرد. در نمونه مدل ما، از یک پارتیشن متحرک چوبی کمک گرفته شده تا معماری خانه با یک حرکت، زیر و رو شود.

پارتیشن متحرک چوبی خانگی

مدل پارتیشن چوبی و متحرک برای خانه کوچک

پارتیشن اتاق خواب با طراحی جدید مدرن شیک متحرک. دیوار متحرک چوبی
پارتیشن اتاق خواب

در اینجا یک مدل پارتیشن و دیواره متحرک را می بینیم که دقیقا همان کاری را می کند که باب میل ساکنین سوییت های نقلی است. در این سوییت کوچک، اتاق نشیمن و اتاق خواب در یک فضای کوچک 12 متری خلاصه شده است. ولی جای نگرانی نیست چون خلاقیت معمار و طراح دکوراسیون داخلی منزل کاری کرده است کارستان.

پارتیشن خانگی متحرک و چوبی
پارتیشن خانگی متحرک و چوبی

این دیوار در کل فضای اتاق به شکل ریلی و کشویی جابجا می شود از ضخامت دیواره هم به خوبی بهره برده شده است. البته درون آن تلویزیون نیز جا داده شده است به شکلی که تلویزیون قابلیت چرخش 360 درجه را دارد. در مواقعی که نیاز به فضای نشیمن است پارتیشن چوبی کاملا به عقب می رود تا به سرویس خواب تاشویی که روی دیوار اتاق نصب است بچسبد. در این شرایط اتاق آماده پذیرایی و سرویس دهی به مهمانان است بدون اینکه سرویس خواب و کمدها در دید باشند.

پارتیشن خانگی متحرک پارتیشن متحرک منزل
پارتیشن متحرک منزل

در حالت دوم، پارتیشن تا وسط اتاق حرکت می کند تا هم بتوان تخت خواب تاشو دیواری را باز کرد و هم به کمد لباس ها و لوازم شخصی دسترسی پیدا کرد. طراحی متحرک و قابلیت چرخش تلویزیون هم دقیقا اینجاست که کاربردش به چشم می آید. یعنی ساکنین هم وقتی روی سرویس خواب لم داده اند می توانند از تلویزیون استفاده کنند و هم وقتی که از اتاق برای نشیمن استفاده می کنند.

پارتیشن متحرک اتاق خواب و پذیرایی دیوار متحرک چوبی
پارتیشن متحرک اتاق خواب و پذیرایی

حقیقتا این میزان از خلاقیت و نوآوری در مدیریت و تقسیم بندی این فضای کوچک تحسین برانگیز است. البته طراحی، یک روی سکه است و روی دیگر سکه مربوط به پیاده سازی و اجرای بی نقص این دیواره چوبی در خانه می شود. پارتیشن از یک طرف در کف و از طرف دیگر در سقف ریل گذاری شده است و حالت باکس دار و تو خالی آن تا حد زیادی از وزن آن کاسته است.

تبدیل اتاق نشیمن به اتاق خواب با پارتیشن چوبی و خانگی
تبدیل اتاق نشیمن به اتاق خواب

وقتی دقت می کنیم می بینیم همین پارتیشن چوبی 2 متری با حضور خود، در عرض چند ثانیه معماری و ساختار داخلی این خانه کوچک را تغییر می دهد. خانه های آپارتمانی و کوچک امروزی نیازمند و محتاج این مدل ایده های هوشمندانه هستند تا ساکنین بیش از این در منگنه محدودیت فضا قرار نگیرند.

دیوار متحرک چوبی برای خانه پارتیشن برای خانه های کوچک و نقلی
دیوار متحرک چوبی برای خانه
طرح و مدل جدید پارتیشن خانگی دیوار متحرک چوبی
طرح و مدل جدید پارتیشن خانگی
نشر اختصاصی : نوبرانه