خانه / دکوراسیون آشپزخانه / شش ایده برای جذاب کردن دکوراسیون داخلی آشپزخانه

شش ایده برای جذاب کردن دکوراسیون داخلی آشپزخانه

ایجاد تغییرات در دکوراسیون آشپزخانه معمولا با هزینه بالایی همراه است و همین مشکل باعث می شود تا افراد نما و ظاهر فعلی دکوراسیون آشپزخانه را تحمل کنند و از فکر تغییر بیرون بیایند. ولی همیشه برای هر مشکلی راه حلی هست و تغییر دکوراسیون هم از این قاعده مستثنی نیست. در اینجا می خواهیم شش ایده و پیشنهاد ارائه کنیم که خود صاحب خانه با انجام یک یا تعدادی از آنها می تواند دکوراسیون آشپزخانه را درگیر تنوع و تغییر کند.

لوستر آشپزخانه
لوستر آشپزخانه
لوستر آشپزخانه
لوستر آشپزخانه

تغییر سیستم روشنایی و چراغ آشپزخانه

اولین راهی که می تواند خیلی موثر باشد تغییر در روشنایی و لوستر آشپزخانه است. مثلا اگر تا به حال از یک لوستر و چراغ مدرن سقفی در آشپزخانه استفاده می کردید حالا می توانید یک لوستر کریستال و آویزدار را جایگزین آن کنید. یا راه ساده تر تغییر در شدت نور یا رنگ روشنایی لامپ ها است که با تعویض لامپ چراغ ها میسر می شود. توجه داشته باشید که لوستر نقطه کانونی آشپزخانه شماست و خیلی در چشم است اگر کمی متجمل هزینه بشوید ارزشش را دارد.


رنگ بندی کابینت ها
رنگ بندی کابینت ها

تغییر رنگ و مدل رویه های کابینت ها

در فروشگاه های لوازم آشپزخانه رویه های پشت چسبدار با طرح و مدل های متنوع به صورت رولی به فروش می رسند. یکی از راهکارهایی که بیشترین تاثیر را روی نمای آشپزخانه می گذارد همین تغییر رنگ و مدل رویه کابینت هاست ولی اینکار از دور خیلی ساده به نظر می آید در صورتیکه پیچیدگی های خاص خود را دارد.


تزیین دیوار آشپزخانه
تزیین دیوار آشپزخانه

تزیین دیوار آشپزخانه با ظروف چینی

اگر ظروف و بشقاب های چینی و حصیری بلا استفاده یا تزیینی دارید می توانید آنها را روی دیوارهای خالی آشپزخانه نصب کنید البته اگر دیوار خالی در آشپزخانه داشته باشید. تزیین دیوارها با تزییناتی که از جنس خود آشپزخانه هستند و در واقع با فضای آشپزخانه هماهنگ هستند می توانند نمای زیباتری به آشپزخانه منزل شما بدهند.


فرش و قالی آشپزخانه
فرش و قالی آشپزخانه
فرش و موکت آشپزخانه
فرش و موکت آشپزخانه

فرش و قالی در کف آشپزخانه

اگر تا به حال در کف آشپزخانه فرش و قالی پهن نکرده اید می توانید از این گزینه نیز استفاده خوبی ببرید. نیاز به یک فرش و قالی نو و گران قیمت نیست، فرش و قالی قدیمی و دست دوم هم می تواند شما را به هدفتان نزدیک کند و یک نمای کلاسیک و سنتی دوست داشتنی به آشپزخانه شما بدهد. برای آشپزخانه های کم عرض و کوچک هم می توانید از موکت های طرح دار و پرزدار نیز بهره ببرید.


تزیین دیوار آشپزخانه
تزیین دیوار آشپزخانه

تزیین دیوار آشپزخانه با تابلو دکوراتیو

معمولا بخاطر فضای کم و کوچکی آشپزخانه های منازل امروزی دارند معمولا فضایی برای نصب تابلو تزیینی وجود ندارد و دیوارها یکدست با کابینت پوشش داده شده اند. ولی اگر در آشپزخانه شما امکان نصب تابلو هست حتما این گزینه را هم مدنظر داشته باشید که بشدت می تواند فضا و دکوراسیون داخلی آشپزخانه شما را تحت تاثیر قرار دهد.


تزیین کابینت آشپزخانه
تزیین کابینت آشپزخانه
تزئین کابینت آشپزخانه
تزئین کابینت آشپزخانه

تغییر رنگ داخل بوفه های آشپزخانه

در بعضی از آشپزخانه ها، کمد و کابینت ها را به شکل بوفه ای و تزیینی طراحی و نصب می کنند و فضای داخل و دیواره های کابینت از بیرون دارای نما و دید است. دیواره های داخلی کابینت ها معمولا به رنگ سفید است با تغییر رنگ دیواره های داخلی بوفه ها می توان به تنوع و جذابیت بیشتر دکوراسیون داخلی آشپزخانه کمک کرد.

نشر اختصاصی : نوبرانه