خانه / دکوراسیون داخلی منزل / معماری و طراحی دکوراسیون شیک و چوبی در خانه کوچک

معماری و طراحی دکوراسیون شیک و چوبی در خانه کوچک

زوکو نام یک مجتمع مسکونی به سبک هتل آپارتمان در شهر آمستردام هلند است. می خواهیم فضا و معماری داخلی یک واحد 25 متری کوچک در این مجتمع را به تصویر بکشیم و با هم به تماشا بنشینیم. مساحت خانه به اندازه یک فروشگاه کوچک و معمولی است که در سطح شهر می بینیم ولی چیزی که در تصاویر می بینیم حس و حال دیگری را به بیننده القاء می کند.

طراحی دکوراسیون شیک و چوبی
طراحی دکوراسیون شیک و چوبی

طراحی دکوراسیون چوبی

این اتاق 25 متری بدون سازه چوبی داخلی و چیدمان استادانه اش، همچون یک جعبه گچی و سیمانی کسل کننده جلوه میکرد. ولی به لطف طراحی دکوراسیون شیک و مدرنی که در آن شکل گرفته است نه تنها یک اتاقک سرد و بی روح نیست بلکه یک خانه کوچک و دنج دوست داشتنی است. برای شبکه بندی داخلی و تقسیم بندی فضاها فقط از چوب استفاده شده است و در فضای داخلی، فستیوالی از طرحهای چوبی و رنگ سفید را شاهد هستیم.

دکوراسیون خانه کوچک
دکوراسیون خانه کوچک

راهرو کوچک ولی جادار

درب ورودی را که باز می کنیم وارد راهرو خانه می شویم، بواسطه قرارگیری درب ورودی در وسط اتاق این راهرو نیز دقیقا در وسط اتاق قرار گرفته است. در سمت چپ این راهروی سه متری، سرویس بهداشتی قرار گرفته است و در سمت راست در فضای خالی موجود، یک میز تحریر کوچک جاسازی شده است. به واسطه این نوع معماری، سرویس بهداشتی خارج از فضای مفید خانه قرار گرفته است و این یک حسن بزرگ به حساب می آید.

ایجاد فضاهای مفید در راهرو خانه
ایجاد فضاهای مفید در راهرو خانه
دکوراسیون مدرن روشویی
دکوراسیون مدرن روشویی

اتاق نشیمن دنج و خوشکل

وارد سالن که می شویم در کناره ها دیوارهای گچی سفید رنگ را می بینیم و در کف خانه کفپوش چوبی چیده شده است. این همان هارمونی تکراری ولی زیبا و دوست داشتنی است که در خیلی از منازل می بینیم. سالن به دو بخش ناهارخوری و نشیمن تقسیم شده است در بخش اول یک میز ناهارخوری 4 نفره قرار دارد و در بخش نشیمن یک کاناپه و مبلمان راحتی دو تا سه نفره چیدمان شده است.

چیدمان اتاق نشیمن و پذیرایی
چیدمان اتاق نشیمن و پذیرایی
مدل کاناپه راحتی مدرن
مدل کاناپه راحتی مدرن

آشپزخانه کوچک ولی مدرن

آشپزخانه در کنج سالن و کنار راهرو ورودی قرار دارد و در روبروی خود میز ناهارخوری چهار نفره را می بیند. آشپزخانه کاملا مجردی طراحی شده است و اصلا مناسب پخت و پزهای حرفه ای به سبک سرآشپز نیست. منطقی هم نیست در همچین خانه کوچکی انتظار یک آشپزخانه 12 متری را داشته باشیم. از کنار وسعت آشپزخانه که بگذریم، باید گفت دیزاین و نورپردازی آن حقیقتا زیبا و جذاب انجام گرفته است. در عین سادگی سعی شده تا با بازی دادن به رنگ های سیاه و سفید به یک طراحی دکوراسیون مدرن رسید.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک
دکوراسیون آشپزخانه کوچک

اتاق خواب دوبلکس

ولی شاید دوست داشتنی ترین قسمت این خانه از دید ما اتاق خواب دوبلکس آن است. پله های دسترسی به اتاق خواب متحرک هستند و به شکل کشویی بیرون می آیند. برای اینکه فضای ذخیره سازی بیشتری در این خانه نقلی ایجاد شود اتاق در ارتفاع بالاتری قرار گرفته تا فضای خالی زیر آن قفسه بندی شود و در واقع میز تحریر داخل راهرو هم بخشی از فضای خالی زیر اتاق را پر کرده است.

مدل پله دوبلکس مخفی
مدل پله دوبلکس مخفی
مدل راه پله دوبلکس مخفی
مدل راه پله دوبلکس مخفی

اتاق خواب کوچولو

داخل اتاق کاملا جعبه ای شکل است و ارتفاع اتاق تا حدی کم است که از همان اول باید روی تخت خواب قل خورد و خوابید. البته از نظر امکانات و تجهیزات، اتاق خواب کمبود خاصی ندارد. نورپردازی در حدی است که بتوان قبل از خواب مطالعه کرد و یک سکوی کوچک وجود دارد که بتوان روی آن وسایل ضروری را قرار داد. حتی دیوارها با پنل های مخصوص عایق شده اند تا سر و صدا مخل آرامش ساکنین اتاق نشود.

چیدمان اتاق خواب کوچک
چیدمان اتاق خواب کوچک

نشر اختصاصی : نوبرانه