خانه / دکوراسیون اتاق خواب / ایده هایی برای ایجاد جذابیت در دکوراسیون اتاق خوابهای کوچک

ایده هایی برای ایجاد جذابیت در دکوراسیون اتاق خوابهای کوچک

فارغ از اینکه اتاق خواب شما کوچک یا بزرگ باشد در هر صورت ایجاد جذابیت و زیبایی کار ساده ای نیست. شاید اگر برای تزیین و دیزاین اتاق خواب، نمونه مدل یا ایده ای وجود داشته باشد کار تا حدی آسان تر شود و بتوان با اتکا و ایجاد تغییراتی در ایده های موجود به تزیین دکوراسیون مورد نظرمان در اتاق خواب برسیم. ایجاد جذابیت فقط با خرید محصولات لوکس و گران قیمت به دست نمی آید شاید به جرات بتوان گفت که ایده های جدید و خلاقانه تاثیری به سزا تر را به بار می آورند. همیشه تازگی و نوپردازی زیبا و جذاب جلوه می کند.

تخت آویز

– نصب تخت خواب کودک از سقف و آویزان شدن تخت ایده جالبی است، هر چند که از تصویر لارژ فرمت فانتزی پشت تخت خواب هم به سادگی نمی توان گذشت. فراموش نکنید که خوابیدن روی این تخت خواب ها چندان ساده نیست و زمان می برد که از استرس تاب خوردن روی این تخت ها کاسته شود.

تخت خواب کودک
تخت خواب کودک ، آویزان شده از سقف

فضاسازی در اتاق خواب

– پوشش دادن فضای دور هدبُرد سرویس خواب با کتابخانه و قفسه بندی چوبی می تواند ایده جالبی در اتاق خواب جوانان و نوجوانان باشد. این قفسه بندی ها و بوفه ها می تواند ثابت و دیواری باشند و یا طوری طراحی شوند که قابل حمل و جابجایی باشند.

کتابخانه اتاق خواب
قفسه بندی اتاق خواب نوجوانان

دکوراسیون تیره و روشن دخترانه

– استفاده از رنگ های گرم و رمانتیک مثل صورتی و قرمز، میتواند بهترین هدیه برای دکوراسیون اتاق خواب خانم های جوان و احساسی باشد. رنگ خاکستری تیره که زمینه اتاق خواب را پر کرده است تضادی دوست داشتنی با حاشیه های سفید اتاق ایجاد کرده است که کمتر در اتاق خواب های ایرانی به کار گرفته می شود.

اتاق خواب دخترانه
رنگ های گرم دخترانه در اتاق خواب

جاسازی هوشمندانه

– استفاده از فضاهای خالی در اتاق خواب برای قرار دادن سرویس خواب و کمدها شاید چندان زیبا نباشد ولی بشدت هوشمندانه است. مثلا در این اتاق خواب زیر شیروانی، قناصی زیر سقف تبدیل به فضایی برای خواب و استراحت شده است.

کمد اتاق خواب
استفاده مفید از فضاهای خالی اتاق خواب

میز پاتختی عجیب

– این هم یک میز پاتختی قدیمی است که رنگ زده شده است و نیمی از آن برش داده شده است. نمای ظاهری میز، این حس را به بیننده القا میکند که نیمی از میز درون دیوار است و هر لحظه امکان دارد سرش گیج برود و زمین بخورد. غافل از اینکه میز از زیر صفحه به دیوار پیچ شده است و مثل شیر استوار است. این یک نوآوری ساده ولی بشدت چشم نواز و جذاب است که خیلی پر هزینه نیست.

میز اتاق خواب
نوآوری و خوش سلیقگی در استفاده از میز قدیمی

گالری عکس در اتاق خواب

– اگر دیوار بالای تخت خواب، خالی است آنرا به یک گالری عکس تبدیل کنید. حالا این عکس ها می توانند عکس های فانتزی و زیبا باشند و یا عکس های خانوادگی که یادآور خاطرات خوش زندگی شما باشند. این یک ایده تزیینی شیک و ساده و البته ارزان است که می تواند تااق خواب شما را از دوران کسالت خارج کند.

نصب قاب عکس دیوار
نصب قاب عکس روی دیوار اتاق خواب

تزیین اتاق خواب بچه های جهانگرد

– اگر فرزند شما عاشق جغرافیا و جهانگردی است می توانید روی دیوار اتاق خواب او نقشه و نمادهای جهانگردی بچسبانید تا مارکوپولوی کوچولو شما عاشق اتاق خوابش شود. اگر می خواهید فضای اتاق، فانتزی تر و شیک تر به نظر بیاید می توانید به دنبال استکیرهایی با طرح هایی از سازه های معروف جهان بگردید.

استیکر دیواری کودک
تزیین دیوارهای اتاق خواب نوجوانان و کودکان

رنگ آمیزی متنوع اتاق خواب

– بهره بردن از رنگ های متنوع تیره و روشن در فضای اتاق خواب، هم نما را جذاب تر جلو می دهد و هم شادابی و نشاط را برای دکوراسیون اتاق خواب به ارمغان بیاورد. البته در استفاده از رنگ ها هم زیاده روی نکنید که نتیجه معکوس در پی نداشته باشد.

اتاق خواب رنگارنگ
طراحی دکوراسیون رنگارنگ راه راه در اتاق خواب

تزیین دیوار پشت تخت خواب

– کاغذ دیواری طرح و نقش دار هم گزینه خوبی است که می تواند دیوار پشت تخت خواب را حسابی تحت تاثیر حضور خود قرار دهد. سعی کنید کاغذ دیواری انتخاب کنید که طرح آن رنگ بندی سرد و روشنی داشته باشد تا نمای اتاق خواب آرامبخش به نظر بیاید.

تاج تخت طرح دار رنگ روشن
تاج تخت طرح دار رنگ روشن

نشر اختصاصی : نوبرانه های چیدمان، تزیین و طراحی دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *