خانه / دکوراسیون اتاق خواب / دیزاین و معماری خلاقانه در اتاق خواب کمجا با کمد دیواری جادویی

دیزاین و معماری خلاقانه در اتاق خواب کمجا با کمد دیواری جادویی

بعضی وقت ها گذر عمر و روزگار شرایطی را پدید می آورد که انسان را وادار می کند تا به زندگی در یک اتاق کوچک 8 متری نیز تن در دهد و صد البته که ایرادی هم ندارد. ولی وقتی چیدمان و طراحی دکوراسیون درست و هوشمندانه ای در همین اتاق کوچک شکل نگیرد و شلختگی بر دکوراسیون داخلی اتاق حکم فرما شود شاید باعث شود انسان کارتن خوابی را به حضور در زیر سقف این اتاق کوچک ترجیح دهد.

چیدمان اتاق خواب کوچک دانشجویی
چیدمان اتاق خواب کوچک دانشجویی

طراحی دکوراسیون اتاق 8 متری

گروه طراحی دکوراسیون و معماری داخلی kitoko یک شرکت خصوصی فرانسوی است که مسئولیت دیزاین فضای داخلی یک اتاق 8 متری را به عهده گرفته است. بیایید با هم وارد این اتاق 8 متری شویم و کاردستی یا صنایع دستی این گروه طراح را ببینیم.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک
دکوراسیون اتاق خواب کوچک

چیدمان خانه 8 متری

در بدو ورود به این اتاقک در مقابل خود یک کمد دیواری چند تکه با درهای کشویی ریلی و نود درجه بازشو می بینیم. در سمت راست خود هم سینک ظرفشویی و نورگیر اتاق قرار دارد، روی دیوار هم یک تلویزیون lcd نصب شده است. خوب تا اینجا همه چیز عادی و طبیعی به نظر می آید و هیچ کس هم از یک اتاق 8 متری بیش از این انتظار ندارد. ولی خوب اصل موضوع پشت همین سازه چوبی نهفته است که ما در ابتدا لقب کمد دیواری را به آن دادیم.

کمد دیواری جادویی

هر یک از قفسه ها را که بیرون می کشیم یا باز می کنیم از چیزی که می بینیم بیش از پیش لذت می بریم. در بالا و سمت چپ این سازه چوبی یک در کشویی و ریلی چهار تکه می بینیم با اینکه ارتفاع درها کمی زیاد است ولی دستگیره طوری نصب شده که برای هل دادن درها مشکلی نداشته باشیم. درهای کشویی به سمت راست می کشیم، یک سرویس خواب یک نفره را در فاصله ای مناسب از سقف می بینیم. حقیقتا طراحی سرویس خواب مخفی و جمع و جور ایده جالبی به نظر می آید ولی نبود نردبان کمی ما را متعجب کرد که نحوه دسترسی به تخت خواب چگونه است ؟

طراحی دکوراسیون اتاق کوچک
طراحی دکوراسیون اتاق کوچک

پله دوبلکس کوچک و مخفی

بی خیال از سئوالی که ذهنمان را مشغول کرده به سراغ درب پایینی که نزدیک ترین درب به سمت دیوار است و نود درجه باز میشود می رویم. در را که باز می کنیم متعجب از چیزی که می بینیم جواب سئوال قبلی ما به بهترین شکل ممکن ظاهر می شود. یک پله مخفی چهار طبقه می بینیم که به سمت بیرون کشیده میشود و از فضای خالی زیر پله ها هم می توان بعنوان کتابخانه و جاکفشی استفاده کرد. همین یک چشمه کافی بود که بفهمیم با یک تیم طراح حرفه ای و خوش سلیقه طرف هستیم و باید منتظر اتفاقات دیگری نیز باشیم.

سرویس خواب برای اتاقهای کوچک
سرویس خواب برای اتاقهای کوچک

فضاسازی استادانه در اتاق کوچک

پله ها را به سرجایشان برمیگردانیم و درب اول را می بنیدیم و به سراغ قفسه بعدی می رویم. درب دوم کاملا کشویی طراحی شده است این را از دستگیره ای که دقیقا در وسط در نصب شده است میتوان فهمید. درب را که به سمت خود می کشیم یک کمد دو قسمتی می بینیم که یک قسمت آن که نود درصد فضا را به خود اختصاص داده است بعنوان جالباسی و رخت آویز در نظر گرفته شده و در فضای باقیمانده هم می توان وسایلی مثل بالش یا ملخفه قرار داد.

کمد دیواری اتاق خواب
کمد دیواری اتاق خواب

میز غذاخوری کمجا و مخفی

به سراغ بخش سوم می رویم اینجا از ابتدا درها به صورت دو تکه بالا و پایین جدا شده اند و مجزا ساخته شده اند. با بیرون کشیدن درب بالایی یک کمد کوچک دو طبقه می بینیم که می توان بعضی وسایل کوچک را در آن قرار داد. نوبت به در پایینی که می رسد از چیزی که می بینیم حسابی ذوق زده می شویم. یک میز غذاخوری کوچک دو نفره با نیمکت هایی که در دل آن جاسازی شده است، از ظواهر امر پیداست که قرار نیست ساکن این اتاق احساس کمبود و ضعف کند حتی در همین فضای کوچک.

کمد دیواری ریلی جدید
کمد دیواری ریلی جدید
میز ناهارخوری کم جا
میز ناهارخوری کم جا
میز غذاخوری کم جا
میز غذاخوری کم جا
میز غذاخوری کم جا و دو نفره
میز غذاخوری کم جا و دو نفره

دکوراسیون سرویس بهداشتی کوچک

در نهایت هم یک در چوبی بزرگ می بینیم که به سرویس بهداشتی باز میشود در مقابل دوش در سمت چپ سرویس فرنگی و در سمت راست هم آینه و کابینت های چوبی را می بینیم. یک سرویس بهداشتی کامل و تمام عیار که حقیقتا حضورش در این اتاق 8 متری می تواند هر کسی را متعجب کند.

چیدمان سرویس بهداشتی کوچک
چیدمان سرویس بهداشتی کوچک
جاسازی آبگرمکن در کمد دیواری
جاسازی آبگرمکن در کمد دیواری
دکوراسیون داخلی اتاق دانشجویی کوچک
دکوراسیون داخلی اتاق دانشجویی کوچک
مدل دکوراسیون اتاق 8 متری
مدل دکوراسیون اتاق 8 متری

این اتاق خواب 8 متری با سورپرایزها و مخفی کاری های جالبی که در دل خود داشت ما را که خیلی به وجد آورد. این دیزاین و چیدمان خلاقانه باعث شد تا از صمیم قلب، هنرنمایی تیم طراحی را تحسین و تمجید کنیم.

دکوراسیون و معماری اتاق خواب دانشجویی
دکوراسیون و معماری اتاق خواب دانشجویی
دکوراسیون و معماری اتاق خواب دانشجویی
دکوراسیون و معماری اتاق خواب دانشجویی

نشر اختصاصی : نوبرانه های چیدمان، تزیین و طراحی دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *