مدلهای چیدمان مبل کلاسیک و دیزاین سلطنتی پذیرایی

گرایش بیشمار مردم به سمت طراحی دکوراسیون مدرن را اصلا نمی توان کتمان کرد ولی هنوز هم طرفداران چیدمان و دیزاین کلاسیک با تعصب پای اعتقادات خود ایستاده اند. افرادی که طرفدار سبک معاصر هستند به هیچ عنوان حاضر نیستند تن به مُد روز و مدرنیته بدهند چون اصالت را در دیزاین کلاسیک می بینند. در این دوران که نود درصد اتاق های پذیرایی به سبک مدرن و مینیمالیستی دیزاین می شوند گرایش به سمت دکوراسیون سنتی و چیدمان مبلمان کلاسیک در منزل دل شیر می خواهد.

طراحی دکوراسیون کلاسیک در اتاق پذیرایی
چیدمان مبلمان راحتی کلاسیک

برای اینکه دکوراسیون اتاق پذیرایی خود را به سمت طراحی کلاسیک و سنتی متمایل کنید اول از همه لازم است پای رنگ های سرد مثل کرم و سفید یا قهوه ای و خاکستری را به اتاق پذیرایی باز کنید. معمولا دکوراسیون های کلاسیک، تشریفات خاصی را دنبال می کنند رنگ های خنثی راه رسیدن به مقصد را هموارتر می کنند.

دیزاین کلاسیک و سلطنتی در اتاق پذیرایی. طراحی داخلی پذیرایی و نشیمن
دیزاین کلاسیک اتاق پذیرایی

برای پرده ها، کوسن ها یا روکش مبلمان ها از پارچه های طرحدار نقش و نگار استفاده کنید. اگر طرح کوسن ها و پرده ها را با هم ست کنید و رنگ فرش کف اتاق هم تا حدی نزدیک به طیف رنگی پرده ها باشد اتاق پذیرایی شما امتیاز بیشتری خواهد گرفت.

مبلمان کلاسیک لمسه کاری شده. طراحی وینتیج اتاق پذیرایی
طراحی وینتیج اتاق پذیرایی

قرار دادن وسایل چوبی قدیمی رنگ و رو رفته از آن کارهایی است که شما را در رسیدن به طراحی دکوراسیون کلاسیک و سلطنتی به شدت کمک میکند. مثلا چیدمان صندوقچه و چمدان قدیمی در گوشه و کنار اتاق یا گذاشتن یک دستگاه گرامافون روی یکی از میزها بهترین چاشنی کلاسیک برای اتاق پذیرایی شما هستند. اگر امکان تغییر گچبری اتاق را هم داشته باشید می توانید از گچبری های با طرح درشت گل و بلبل استفاده کنید تا بیش از پیش به دکوراسیون اتاق نشیمن حال و هوای سنتی بدهید.

مبلمان و پرده کلاسیک اتاق پذیرایی با طرح سلطنتی. دکوراسیون سلطنتی پذیرایی با رنگ کرم و قهوه ای. مبل مناسب چیدمان در دکوراسیون سلطنتی و کلاسیک
دکوراسیون سلطنتی پذیرایی

دیوارپوش های آنتیک یا دکوراتیو با طرح سنگی که دور تا دور شومینه خانه را پوشش داده اند ذهنیت بیننده را سوار ماشین زمان میکند و حرکت می دهد به سمت پنج دهه قبل. نمای سنگ های روی دیوار هر اندازه بزرگتر و زمخت تر باشد فضای کلاسیک اتاق پذیرایی شما جذاب تر به چشم می آید.

چیدمان مبلمان راحتی و کلاسیک مخمل. طراحی داخلی اتاق پذیرایی کلاسیک
طراحی داخلی اتاق پذیرایی کلاسیک

مبلمان هایی که با دکوراسیون کلاسیک اتاق پذیرایی می توانید ست کنید بهتر است که رویه های مخملی یا چرمی داشته باشند. انتخاب و چیدمان مبلمان ها را از نظر طرح و رنگ بندی، به دو یا سه قسمت تقسیم کنید. مثلا کاناپه های دو یا سه نفره را با رنگ بندی و طرح ساده انتخاب کنید و برای مبل تک نفره، پارچه های طرح دار با رنگ هماهنگ یا متفاوت انتخاب کنید.

چیدمان اتاق پذیرایی و نشیمن. دیزاین و طراحی اتاق پذیرایی کوچک و نقلی
چیدمان اتاق پذیرایی کوچک و نقلی

در اتاق پذیرایی با دیزاین کلاسیک، گاهی وقتها لازم است که چیدمان مبلمان ها به شکل گرد و روبرو انجام بگیرد. فضای خالی کُنج بین مبلمان ها با میزهای گرد چوبی و آباژورهای رومیزی پر می شود. طبیعی است که با چیدمان گرد مبلمان ها و حضور یک درمیان میزهای کنج اتاق، دیگر نیازی به میز عسلی نیست. فقط یک میز جلو مبلی در مرکز اتاق چیدمان کنید کفایت می کند چون میزهای کوچک فضا را شلوغ و بد ترکیب می کند.

سنگ دکوراتیو در اطراف شومینه پذیرایی. دکوراسیون و چیدمان تلویزیون در پذیرایی
دکوراسیون و چیدمان تلویزیون در پذیرایی
مدل مبلمان راحتی کلاسیک و سنتی. طراحی شیک پذیرایی به سبک وینتج
طراحی شیک پذیرایی به سبک وینتج
تزئینات کلاسیک و سنتی پذیرایی و نشیمن
تزیینات اتاق پذیرایی کلاسیک و سلطنتی
لوستر کلاسیک اتاق پذیرایی. نحوه چیدمان میز در اتاق پذیرایی
نحوه چیدمان میز در اتاق پذیرایی
طراحی دکوراسیون شیک اتاق پذیرایی سلطنتی
دکوراسیون شیک اتاق پذیرایی سلطنتی
طراحی دکوراسیون ساده اتاق پذیرایی. مبلمان ساده برای دکوراسیون کلاسیک و سلطنتی
مبلمان ساده برای دکوراسیون کلاسیک
تزئین شیک و کلاسیک اتاق پذیرایی. تزیین دیوار بالای شومینه با تابلو دیواری
تزیین دیوار بالای شومینه با تابلو دیواری
دیزاین کلاسیک و نیمه سلطنتی اتاق پذیرایی. دکوراسیون اتاق نشیمن با رنگ کرم
دکوراسیون اتاق نشیمن با رنگ کرم
دیزاین کلاسیک و نیمه سلطنتی اتاق پذیرایی. نورپردازی اتاق پذیرایی سلطنتی
نورپردازی اتاق پذیرایی سلطنتی
نشر اختصاصی : نوبرانه