خانه / نوبرانه های جالب و دیدنی / مدل جدید قفل و زنجیر پشت درب، با طراحی مارپیچ و پازلی

مدل جدید قفل و زنجیر پشت درب، با طراحی مارپیچ و پازلی

قفل زنجیرهایی را که برای ایمنی بیشتر منزل به پشت درب منزل نصب می کنند را همه دیده ایم و همه ما هم طرز کارشان را بلدیم. این زنجیرها اجازه نمی دهند درب ورودی خانه، از یک میزان مشخصی، بیشتر باز شود در واقع درب کاملا باز نمیشود که فرد غیر مجاز بتواند وارد منزل شود. ولی مشکلی که این قفل های شب بند داشتند این بود که از یک فرمول بازگشایی ساده و یگانه بهره می بردند. کافی بود قلاب در یک مسیر افقی حرکت کند تا به زبانه بازگشایی برسد و قفل آزاد شود این سادگی می توانست تا حد زیادی ایمنی منزل و ساکنین آن را به خطر بیندازد.

قفل و زنجیر پشت درب
قفل و زنجیر پشت درب

قفل امنیتی مارپیچ

یکی از شرکت های خارجی که در زمینه تولید لوازم و تجهیزات ایمنی و ضد سرقت فعالیت می کند طنازی کرده و با ایده پردازی، روش آزادسازی قفل را در حد پازل هزار تکه پیچیده کرده است. یک مدل قفل ضد سرقت تیتانیومی ضد سرقت تولید کرده است که طراحی مارپیچی آن هر کسی را وادار به تعجب میکند. آن شیار ساده و افقی پشت در، به یک شیار مارپیچ چند سلولی تبدیل شده است.

قفل زنجیری پشت در
قفل زنجیری پشت در

قفل مارپیچ فانتزی

باز کردن این قفل ایمنی برای خود صاحبخانه زمانبر و مشکل است چه برسد به افراد قریبه که با آن آشنایی کافی ندارند. خوبی همچین قفل و زنجیری این است که اگر سارقین از جایی غیر از درب ورودی وارد منزل بشوند برای خارج شدن اصلا سمت در ورودی نمی روند. دزد محترم این قفل مارپیچی را که روی در ببیند هر چه برداشته را سر جایش میگذارد و پابرهنه فرار می کند.

نشر اختصاصی : نوبرانه های چیدمان، تزیین و طراحی دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *