تزیین میزها به زیبایی دکوراسیون داخلی خانه کمک می کند

میز یکی ازمبلمان های داخلی خانه است که همیشه احتمال حضورش در دکوراسیون داخلی منزل بیشتر از عدم حضورش است حالا فرق نمی کند میز جلو مبلی باشد یا میز نهارخوری و یا میز تلفن. وقتی در تزئین و چیدمان میزها دقت نداشته باشیم و توجهی به آنها نداشته باشیم بسادگی می توانیم میز را در دکوراسیون به یک غده سرطانی تبدیل کنیم. از همین رو مطلبی را از بخش دکوراسیون سایت جام جم درج کرده ایم تا کمک کننده شما در تزیین و چیدمان میزها در منزل شما باشد.

تزیین میزهای جلو مبلی
تزیین میزها و زیبایی دکوراسیون داخلی

میز جلو مبلی مدل های متنوعی دارد اگر میز طبقه بندی شده باشد بهتر است در طبقه پایین آن كارد و چنگال، دستمال كاغذی و اگر خانواده پر رفت و آمدی دارید تعدادی پیش دستی برای پذیرایی بگذارید. اما روی میز باید كاملا تمیز باشد و خیلی شلوغ نباشد و ظرفیت سطح آن نباید با ظروف و گلدانهای خیلی بزرگ پر شده باشد. برای تزیین میزهای جلو مبلی فقط از یك گلدان كه چندان هم بزرگ نباشد یا یك ظرف در اندازه متوسط استفاده كنید.


تزیین میز نهارخوری در دکوراسیون

ما ایرانی ها عادت داریم فقط زمانی که مهمان داریم و  قصد استفاده از میز نهارخوری را داریم به آن توجه می کنیم و به همین دلیل در اکثر مواقع به چیدمان و تزیین میز ناهار خوری كمتر اهمیت می دهیم. دقت داشته باشید حتی اگر از میز نهارخوری استفاده نمی شود هم می توانید به كمك آن خانه خود را زیباتر كنید. یك رومیزی نه چندان بزرگ كه تمام سطح میز را نپوشاند به همراه 2 عدد شمعدان روی میز ناهار خوری می تواند گزینه مناسبی باشد كه بتواند فضای زیبایی برای هال یا سالن پذیرایی شما ایجاد كند.

تزیین میز تلفن

از وقتی پای تلفن بی سیم به خانه های ما باز شد، میزهای تلفن جای هر وسیله ای شد به جز تلفن. به همین دلیل كم كم كاربرد این میزها از یاد رفت و در خیلی از خانه ها این میزها نه تنها جایی برای نظم بیشتر نیستند بلكه به بی نظمی و ریخت و پاش خانه هم نیز كمك می كند. پس خوب است دقت داشته باشید نظم وسایلی مانند میز تلفن هم بسیار مهم است و هم به زیبایی دكوراسیون خانه كمك می كند. قرار دادن تعدادی كاغذ در اندازه های مختلف به همراه چند خودكار و تعدادی دفترچه تلفن و انواع مجله ظاهر نامناسبی به گوشه اتاق یا سالن پذیرایی شما می دهد. برای مدیریت بهینه میز تلفن بهتر است اگر میز كشو دار است از كشوی آن برای قرار دادن وسایل مختلف استفاده كنید. در غیر این صورت فقط یك دفتر یا یك دسته كاغذ با یك خودكار روی میز قرار دهید. مجله ها را هم در كتابخانه یا جای دیگر قرار دهید.


تزیین میز آشپزخانه

میزهای آشپزخانه بهترین وسیله ای هستند که می توانند به تزیین بیشتر آشپزخانه کمک کنند ولی اغلب به كابینت هایی شباهت دارند كه وسایل اضافی را روی آنها قرار میدهیم و با همین كار به ظاهر ساده نظم و ظاهر آشپزخانه خود را به هم می زنیم. برای جلوگیری از این وضعیت بهتر است میز آشپزخانه هم مثل سایر میزها تمیز و مرتب باشد و برای تزیین آن فقط از وسایل بسیار كوچكی استفاده شود. برای مثال نمكدان های تزیینی و یا ظروف مخصوص دستمال سفره می تواند گزینه مناسبی برای تزیین میز آشپزخانه باشد.

منبع و نگارنده : جام جم