خانه / دکوراسیون داخلی منزل / مدل لوسترهای آویز مدرن و فانتزی در قسمتهای مختلف خانه

مدل لوسترهای آویز مدرن و فانتزی در قسمتهای مختلف خانه

لوسترهای آویز به گروهی از لوسترهای سقفی گفته میشود که بخش روشنایی آنها بعد از نصب با فاصله نسبت به سقف قرار میگیرد و این ایجاد فاصله با رشته های سیمی مخصوص و تزیینی انجام می گیرد. لوسترهای آویز در مدل های یک رشته تا چند رشته تولید می شود و معمولا تک رشته ها در فضاهایی مثل اتاق خواب یا آشپزخانه بکار گرفته می شوند و مدلهای چند رشته مناسب سالن پذیرایی هستند.

لوستر سقفی آویز و حباب دار
لوستر سقفی آویز و حباب دار

لوستر آویز حباب دار

این مدل لوسترها مناسب اتاق های پذیرایی و نشیمن هستند و به سبب اینکه نمای اصلی لوستر از کنار هم قرار گرفتن حباب های شیشه ای کوچک و بزرگ تشکیل میشود به آنها لوستر حباب دار گفته می شود. در لوسترهایی با حباب های بزرگ، معمولا منبع نور یا لامپ در خود حباب ها جا میگیرد و در لوسترهای با حباب کوچک، منبع نورپردازی لوستر در پایه و صفحه اصلی لوستر قرار میگیرد و نور به سمت حباب ها تابانده می شود.


لوستر سرویس بهداشتی
لوستر سرویس بهداشتی

لوستر آویز استوانه ای

این مدل لوسترها به سبب طراحی ساده و به نسب قیمت مناسب تری که دارند انتخاب ایده آلی برای فضاهایی مثل سرویس بهداشتی هستند که نیاز به نورپردازی خیلی خرفه ای و فانتزی ندارند. البته این چراغ های استوانه ای روی میز اپن و یا در اتاق خواب هم مورد استفاده قرار میگیرد ولی در گروه لوسترهای لوکس قرار نمی گیرند.


لوستر فانتزی
لوستر فانتزی

لوستر آویز فانتزی

این لوسترها همان طور که از اسمشان پیداست طراحی تقریبا غیر معمولی دارند و مناسب فضاهای کوچک مثل اتاق ناهارخوری یا نشیمن های نقلی هستند. این مدل لوسترها بیشتر از اینکه بابت قدرت نورپردازی مورد تحسین قرار بگیرند شکل ظاهری جذاب و در بعضی موارد، طراحی ظریف آنهاست که مورد تقدیر واقع می شود.


لوستر کلاهک دار
لوستر کلاهک دار

لوستر آویز کلاهک دار

زاویه خروجی نور در مدل های کلاهک دار محدود است به همین دلیل، بیشتر برای نورپردازی نقطه ای و زوم شده مثل میز ناهارخوری یا میز اپن آشپزخانه از لوستر و چراغ های کلاهک دار بهره برده می شود. لوسترهای کلاهک دار از نظر قیمتی بسیار اقتصادی تر و به صرفه تر از مدل های دیگر لوسترهای آویز هستند. تنوع رنگی کلاهک های این لوسترها دیگر مزیت آنهاست کهباعث میشود ست کردن آنها با رنگ بندی دکوراسیون داخلی راحت تر باشد.


مدلهای دیگری از لوسترهای آویز را در ادامه می توانید ببینید که طراحی و نمای ظاهری آنها جزء همین چهار گروهی قرار می گیرند که در این مطلب به آنها اشاره کردیم.

لوستر آویز مدرن
لوستر آویز مدرن
لوستر آویز سوزنی
لوستر آویز سوزنی
لوستر آویز مدرن
لوستر آویز مدرن

روشنایی دو تکه استوانه ای مخصوص سرویس بهداشتی

لوستر ساده حباب دار
لوستر ساده حباب دار
لوستر آویز مدرن
لوستر آویز مدرن
لوستر آویز حبابی
لوستر آویز حبابی
لوستر آویز سقفی
لوستر آویز سقفی
لوستر آویز سقفی و مدرن
لوستر آویز سقفی و مدرن

نشر اختصاصی : نوبرانه های چیدمان، تزیین و طراحی دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *