دکوراسیون پسرانه اتاق کودک و نوجوان به شکل اسپرت

از طراحی دکوراسیون اتاق کودک نمونه مدل های زیادی ارائه کرده ایم ولی این اتاق خواب یک اتاق ایده آل برای کودکان رده سنی 7 تا 12 سال است و به خوبی می تواند رضایت این کوچولوهای بازیگوش را گارانتی کند. اتاق طوری چیدمان شده است که می تواند بخوبی از دو کودک میزبانی کند و بهترین امکانات ورزشی و سرگرمی را در اختیار آنها قرار دهد.

این اتاق خواب از نظر شکل فیزیکی و معماری ساختمانی جزء اتاق های نورگیر با ارتفاع سقف مرتفع قرار می گیرد. مساحت اتاق هم به حدی هست که دست طراح و دکوراتور را باز بگذارد تا هر ایده ای دارند در آن پیاده سازی کنند. صاحب این اتاق دو پسر بچه هستند و سعی بر این بوده تا اتاق طوری دکور و آماده سازی شود که امکانات تفریحی و سرگرمی کافی برای بچه ها فراهم باشد.

طراحی دکوراسیون اتاق کودک و نوجوان به شکل اسپرت

طراحی دکوراسیون اتاق کودک و نوجوان به شکل اسپرت

قسمت شمالی اتاق نورگیر ترین بخش آن است چون در دیوار این بخش سه لنگه پنجره جاسازی شده است که تامین کننده نور طبیعی اتاق خواب باشند. دو تخت خواب دو طبقه چوبی در دو گوشه اتاق طوری جاسازی شده اند که دقیقا در مجاورت پنجره های کناری قرار گرفته اند. کاملا از نوع جاسازی و نصب تخت ها مشخص است که سفارشی سازی شده هستند و تخت خواب آماده و خریداری شده نیستند. همین موضوع باعث شده تا تخت ها کاملا فیت و فیکس در جای خود بنشینند و قناصی در فضای اتاق ایجاد نشود. تخت ها در طبقه پایین خود دارای فضای استراحت، کتابخانه و البته صفحه نمایش یا تلویزیون اختصاصی هستند.

تخت خواب دو طبقه برای اتاق خواب بچه ها

تخت خواب دو طبقه برای اتاق خواب بچه ها

چیدمان تخت خواب دو طبقه در کنار پنجره نورگیر، فضاسازی در زیر تخت خواب با کشو و باکس های کشویی

چیدمان تخت خواب دو طبقه در کنار پنجره نورگیر

طبقه بالای تخت ها هم یک فضای خالی ایده آل است برای دور هم جمع شدن بچه ها و درد دل کردن آنها و در حقیقت یک اتاق نشیمن کوچولوی اختصاصی است که اتفاقا بچه ها این مدل فضاهای دنج را خیلی دوست دارند. فضای خالی زیر تخت ها هم با باکس های چوبی و کشویی پر شده است تا بهانه ای برای کمبود جا وجود نداشته باشد.

طراحی دکوراسیون اتاق کودک به شکل پسرانه و وررشی، طراحی دکوراسیون ورزشی در اتاق خواب بچه ها

طراحی دکوراسیون اتاق کودک به شکل پسرانه و وررشی

علاوه بر اتاقکی که در پشت بام هر یک از سرویس خواب ها برای بازی بچه ها وجود دارد گزینه های دیگری هم مثل تخته صخره نوردی و تور حلقه بسکتبال نیز وجود دارد. البته گویا بخاطر علاقه وافری که بچه ها به رشته بسکتبال دارند. کفپوش چوبی مخصوصی هم در کف اتاق جاسازی شده است تا بچه ها دید حرفه ای تری نسبت به این رشته پیدا کنند.

زمین بازی در اتاق خواب بچه ها

زمین بازی در اتاق خواب بچه ها

در کناره دیوارهای اتاق هر جا فضای خالی باقی مانده کمدها و کتابخانه های چوبی جاسازی شده است تا اصلا کمبود جا احساس نشود. در طراحی دکوراسیون اتاق کودک مورد نظر ما هر تکنیکی که می شود برای جلب رضایت بچه ها بکار برد انجام شده است ما که کمبودی نمی بینیم شما می بینید ؟ در این اتاق خواب، یک قهرمان ورزشی پرورش نیابد و بیرون نیاید باید گفت که کفران نعمت شده است.

طراحی دکوراسیون اتاق کودک به شکل ورزشی و اسپرت

طراحی دکوراسیون اتاق کودک به شکل ورزشی و اسپرت

نشر اختصاصی : نوبرانه های چیدمان، تزیین و طراحی دکوراسیون

شاید دوست داشته باشید
نظر شما چیست ؟