طراحی و تزیین دکوراسیون اتاق نوجوان با مدلهای مدرن و زیبا

دوران نوجوانی از مهمترین و حساس ترین دوره های زندگی انسان به شمار می آید. در این برهه زمانی است که انسان آرام آرام نیز به استقلال و خودکفایی را در وجود خود احساس می کند و این موضوع را در تغییر رفتار و اعمال نوجوانان به وضوح می توان دید.برای چیدمان و طراحی دکوراسیون اتاق نوجوانان باید قدرت انتخاب بیشتری به صاحب اتاق داد و البته نه بطور کامل که هر کاری با دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب خواست بکند ولی مسلما نوجوان باید احساس کند که نسبت به دوران کودکی قدرت ابراز نظرش بیشتر شده است و والدین هم ارزش بیشتری برای انتخاب ها و نظرات او قائل هستند.

عکس و مدل چیدمان و طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان به شکل ساده و مدرن

چیدمان و طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان به شکل ساده و مدرن

دلیل اصلی تغییر طراحی دکوراسیون اتاق نوجوانان را باید از نظر روانشناختی مورد بحث و آنالیز قرار داد. معمولا انسان هر چه بزرگتر میشود از رنگ های شاد و طرح های فانتزی دور میشود یعنی اگر یک خانم را مثال بزنیم در دوران کودکی عاشق رنگ صورتی است و دوست دارد همه جای اتاقش پر باشد از این رنگ دخترانه و طرح های بچگانه.

طراحی و تزیین دکوراسیون اتاق نوجوان به شکل پسرانه

طراحی و تزیین دکوراسیون اتاق نوجوان به شکل پسرانه

وقتی کودک وارد دوران نوجوانی میشود صورتی به سمت بنفش متمایل میشود و نوع چیدمان و انتخاب طرح ها بنا به ذائقه فرد یا شکل و طرح سنگین تری به خود می گیرد و یا جوان پسند تر و به اصطلاح خودمان اسپرت تر میشود. این تغییر نگرش ناگهانی در کودکان کاملا طبیعی است و نه تنها در زمینه طراحی دکوراسیون بلکه در خیلی از مسائل شخصی تر مثل انتخاب پوشاک نیز رخ میدهد. تغییر رنگ اتاق خواب نوجوانان یک تغییر اجتناب ناپذیر است و از اولویت هایی است که خرج روی دست پدر و مادر می گذارد.

مدل پارتیشن بندی دکوراسیون داخلی اتاق خواب نوجوان

پارتیشن بندی دکوراسیون داخلی اتاق خواب نوجوان

بعد از تغییر رنگ نوبت به تغییر چیدمان و تزیینات اتاق خواب میرسد که اتفاقا موضوع بسیار مهمی است. نوجوانان عاشق این هستند که علایق خود را در اتاق خوابشان به رخ بکشند مثلا آقا پسری که عاشق موزیک است دوست دارد در اتاق خوابش یک جفت اسپیکر حرفه ای و بزرگ بگذارد حتی اگر شرایط استفاده از آن وجود نداشته باشد و فقط جنبه دکوری داشته باشد.

عکس و مدل تزیین دکوراسیون پسرانه اتاق نوجوان

تزیین پسرانه اتاق نوجوان

یا دختر خانمی که عاشق هنر نقاشی است یک تابلو بزرگ از طرح های داوینچی روی یکی از دیوارهای اتاقش نصب میکند تا به مهمانان اتاق خوابش بگوید که نقاشی جزئی جداناپذیر از زندگی اوست. هدف هر دو این افراد این است که بصورت غیر مستقیم هنرمند بودن و موزیسین بودن خود را به رخ اطرافیان بکشند و شاید هم اصلا همین تزیینات استارتی باشد برای شروع کارشان در رشته مورد علاقه شان. پس خواهشا به فرزندان خود روی این موضوعات خیلی حساسیت نشان ندهید و بگذارید تا جایی که حد و مرزها رعایت میشوند اتاق خواب را با تزییناتی که دوست دارند پر کنند.

اتاق خواب نوجوان با معماری دوبلکس

اتاق خواب نوجوان با معماری دوبلکس

بیشتر از این وقتتان را نمی گیریم و توجه تان را به چند مدل اتاق خواب نوجوان جلب می کنیم که باب میل نوجوانان چیدمان و دکور شده اند.

چیدمان و طراحی دکوراسیون دوقلو در اتاق کودکان نوجوان، فرش و موکت سبز رنگ تافتینگ

چیدمان و طراحی دکوراسیون دوقلو در اتاق کودکان نوجوان

طراحی دکوراسیون دخترانه اتاق کودک نوجوان با رنگ های دخترانه

طراحی دکوراسیون دخترانه اتاق کودک نوجوان با رنگ های دخترانه

چیدمان میز تحریر دوقلو در اتاق خواب نوجوانان، مدل های چیدمان میز تحریر در اتاق خواب کودکان دو قلو

چیدمان میز تحریر دو قلو در اتاق خواب نوجوانان

تزیین دیوار اتاق خواب کودکان و نوجوانان با نقشه جغرافیا، مدل های جدید طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودکان و نوجوانان

تزیین دیوار اتاق خواب کودکان و نوجوانان با نقشه جغرافیا

طراحی دکوراسیون مدرن در اتاق خواب کودک و نوجوان با رنگ های سیاه و سفید، چیدمان مبلمان در اتاق خواب

طراحی دکوراسیون مدرن در اتاق خواب کودک و نوجوان

نشر اختصاصی : نوبرانه های چیدمان، تزیین و طراحی دکوراسیون

شاید دوست داشته باشید
نظر شما چیست ؟