در آشپزخانه به فضای خالی بالای یخچال هم امان ندهید

از این به بعد به فضای خالی بالای یخچال هم رحم نخواهیم کرد باعث و بانی این کار در وهله اول کمبود فضا و کابینت است و در وهله دوم کدبانوهای ایرانی هستند که انقدر وسیله برقی، غیر برقی و شکستنی دارند که سقف آشپزخانه را هم کابینت کنیم باز هم کم است.

فضا سازی در آشپزخانه با ساخت کابینت برای فضای بالای یخچال

فضا سازی در آشپزخانه با ساخت کابینت برای فضای بالای یخچال

یخچال شما ساید بای ساید باشد یا دوقلو، قدیمی باشد یا جدید فرقی ندارد در هر صورت ارتفاعی بیشتر از دو متر نخواهند داشت، پس حدودا بین 50 تا 100 سانتی متر فضای خالی در بالای سر آنها خالی خواهد ماند. بالاخذ در آشپزخانه های کوچک باید مو را از ماست بیرون کشید و بعنوان کادوی تولد یا سالگرد ازدواج، می توانید فضای خالی بالای یخچال را کابینت کنید و روی در آن را روبان بزنید، هدیه بهتر از این ؟ البته خانم ها انتظار هدیه ندارند اصن …

مدل های متنوع استفاده از فضاهای خالی در آشپزخانه

مدل های متنوع استفاده از فضاهای خالی در آشپزخانه

البته این کمدهای رویخچالی اگر هنگام طراحی اولیه کابینت های آشپزخانه ساخته و نصب شوند مسلما فیکس تر در جای خود خواهند نشست. ولی اگر هم بعد از چند سال به فکر نصب کابینت روی ضفای خالی بالای یخچال ها افتادید از مشاوره یک نجار کار بلد کمک بگیرید تا کار را تمیز از آب دربیاورد و مشخص نشود که کابینت های این بخش به صورت مجزا نصب شده اند.

عکس مدل های جدید کابینت آشپزخانه با ایده های فضاسازی

مدل های جدید کابینت آشپزخانه با ایده های فضاسازی

فراموش نکنید که کابینت های بالای یخچال را خیلی سنگین نکنید چون تجربه ثابت کرده که امکان دارد کفی کابینت در اثر وزن زیاد به سمت پایین تاب بردارد و روی سقف یخچال بنشیند و در نهایت به یخچال آسیب برسد. بطور کلی کابینت های طبقه بالا چون نقطه اتکایی به جزء دیوار ندارند نباید بیش از حد سنگین بشوند و همیشه بهتر است بارهای سنگین به طبقات پایین منتقل شوند.

استفاده بهینه از فضای خالی بالای یخچال با کابینت

استفاده بهینه از فضای خالی بالای یخچال با کابینت

عکس تبدیل فضای بالای بخچال به کابینت و قفسه چوبی

تبدیل فضای بالای بخچال به کابینت و قفسه چوبی

مدل کابینت مدرن آشپزخانه با کابینت مخصوص رو یخچالی

مدل کابینت مدرن آشپزخانه با کابینت مخصوص رو یخچالی

 نشر اختصاصی : نوبرانه   ( انتشار این مطلب با ذکر نام و لینک سایت ناشر مجاز می باشد )

شاید دوست داشته باشید
نظر شما چیست ؟