انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون داخلی خانه و منزل

اگر از ما بپرسید که چه بخشی از نمای ظاهری دکوراسیون و معماری داخلی است که با روح و روان انسان بازی می کند ؟ بدون درنگ می گوییم که رنگ های بکار گرفته شده در دکوراسیون منزل شما مستقیما، ذهن و مغز شما را درگیر حضور خودشان می کنند‌. پس اینکه بدانید هر رنگی با حضور خود در دکوراسیون منزل، چه پیام و پالسی را به ضمیر ناخودآگاه شما ارسال می کند بسیار مفید خواهد بود.
از رنگ زرد شروع می کنیم، نورانی و پر انرژی است ودر واقع نمادی از خورشید است. با حضورش نشاط و شادابی را در دکوراسیون نمایان می کند. ولی فراموش نکنید از زرد فقط باید در حاشیه ها و جزییات بهره ببرید و نه بیشتر.

طراحی دکوراسیون داخلی با رنگ زرد

طراحی دکوراسیون داخلی با رنگ زرد

رنگ آبی ما را به یاد شاگرد ممتازهای دوران مدرسه می اندازد آرام و بی سر وصدا، سرش توی لاک خودش است و معمولا به جز سفید دوست و رفیق دیگری ندارد. این رنگ برای طراحی و تزیین دکوراسیون اتاق خواب رنگ بسیا مناسبی است.

عکس و مدل طراحی دکوراسیون داخلی با رنگ آبی

طراحی دکوراسیون داخلی با رنگ آبی

قرمز رقیب اصلی آبی است چه در دکوراسیون و چه در زمین فوتبال. این رنگ با جذبه و خشن است و استفاده به جا و متناسب از آن می تواند خشم و هیجان کاذب را تخلیه کند. قرمز رنگی فانتزی و کمیاب در دکوراسیون ایرانی است ولی در استفاده از آن نباید زیاده روی کرد چون قرمز اصلا شوخی سرش نمی شود.

عکس و مدل طراحی دکوراسیون داخلی با رنگ قرمز

طراحی دکوراسیون داخلی با رنگ قرمز

سبز رنگی است که حس امید ‌و سرزندگی را در تار و پودش دارد ونمادی از طبیعت است و همان آرامش و متانتی را دارد که آبی داشت. سبز هر چه روشن تر می شود زیبایی چشم نوازتر و سنگین تری به خود می گیرد و هر چه به سمت زیتونی میرود مردانه تر و زمخت تر می شود.

عکس و مدل طراحی دکوراسیون داخلی با رنگ سبز

طراحی دکوراسیون داخلی با رنگ سبز

نارنجی رنگی جوان پسند و پر هیجان است که با حضورش در دکوراسیون، گرما و صمیمیت را برای ساکنین سوغاتی می آورد. طرفداران طراحی دکوراسیون تشریفاتی و رسمی اصلا به سمت این رنگ نازک نارنجی نمی روند.

عکس و مدل طراحی دکوراسیون داخلی با رنگ نارنجی

طراحی دکوراسیون داخلی با رنگ نارنجی

خوب نوبتی هم که باشد نوبت رنگ محبوب خانم های کوچولو و نوجوان است. صورتی رنگی رمانتیک و با لطافت است که با خواهر خوانده اش قرمز از زمین تا آسمان تفاوت دارد. بخاطر همین معصومیت و لطافت ذاتی اش است که محبوب قلب خانم ها شده است.

عکس و مدل طراحی و تزیین دکوراسیون داخلی با صورتی

طراحی و تزیین دکوراسیون داخلی با صورتی

سفید نماد پاکی و صلح است، سردی که این رنگ دارد هیچ رنگ دیگری ندارد و یک خنثی کننده تمام عیار است. افرادی که تندخو و عصبانی هستند بهتر است بیشتر از رنگ سفید و مقداری هم از رنگ های آرامبخش مثل سبز و آبی را در کنار این رنگ به کار ببرند.

عکس و مدل طراحی و تزیین دکوراسیون داخلی با سفید

طراحی و تزیین دکوراسیون داخلی با سفید

سیاه پرقدرت و حاکم است و همین حس و حال را به ساکنین خانه هم منتقل می کند. ولی سیاه، رنگ پر ریسکی است یعنی احتمال اینکه نتیجه دلخواه را بدهد نسبت به رنگ های دیگر کمتر است. حتما باید برای به کار بردن این رنگ در دکوراسیون داخلی از مشاوره های یک تیم طراح متبحر سود برد.

طراحی و تزیین دکوراسیون داخلی با سیاه

طراحی و تزیین دکوراسیون داخلی با سیاه

 نشر اختصاصی : نوبرانه   ( انتشار این مطلب با ذکر نام و لینک سایت ناشر مجاز می باشد )

شاید دوست داشته باشید
نظر شما چیست ؟