ایده و مدل های متنوع برای تزیین دیوار خانه و منزل

دیوارهای ساده سفید رنگ پای ثابت دکوراسیون داخلی منازل ما ایرانی ها است و معمولا هم یا خالی می ماند یا نهایتا یک ساعت دیواری روی آن نصب می شود. در این مطلب یک دیوار سفید رنگ را نشانه گرفته ایم و مدل های مختلف تزیینات دیواری را که برای این مدل دیوارها مناسب به نظر می آیند را روی دیوار نصب کرده ایم. خواهید دید که این تزیینات که خیلی هم گران و فانتزی نیستند چقدر می توانند نمای ظاهری دیوار خانه را متنوع تر و جذب تر نشان دهند.

مدل های متنوع تزیین دیوار ساده و سفید رنگ

مدل های متنوع تزیین دیوار ساده و سفید رنگ خانه

(تصاویر به شکل متحرک هستند برای لود کامل کمی صبر کنید)

تغییر رنگ دیوار
اولین گزینه این است که دل را به دریا بزنید و سطل رنگ را بردارید و سطح دیوار را با رنگی که با مبلمان و تزیینات داخلی منزل شما هارمونی و هماهنگی دارد رنگ بزنید. تضادی که دیوار رنگ شده با دیوارهای ساده و سفید رنگ کناری اش ایجاد می کند می تواند یک نقطه کانونی رنگی در فضای خانه شما ایجاد کند. در مثال ما از رنگ تیره استفاده شده است ولی اگر شما خیلی اهل ریسک نیستید می توانید از رنگ های روشن و پاستلی استفاده کنید.

تغییر رنگ دیوارهای داخلی برای ایجاد تنوع در دکوراسیون داخلی

تغییر رنگ دیوارهای داخلی برای ایجاد تنوع در دکوراسیون داخلی

کاغذ دیواری
این روش ساده تر از گزینه رنگ زدن است چون دردسر کمتری دارد و نصب آن بیشتر از دو یا سه ساعت زمان نمی برد. از طرف دیگر دست شما برای انتخاب طرح و رنگ های متنوع بسیار باز است و می توانید طرحی را انتخاب کنید که به طراحی دکوراسیون منزل شما نزدیک تر است.

عکس و مدل تزیین دیوار خانه با کاغذ دیواری های طرح دار

تزیین دیوار خانه با کاغذ دیواری های طرح دار

تابلو دیواری
تغییر و تنوعی که یک طرح گرافیکی با رنگ بندی متنوع می تواند ایجاد کند را فقط زمانی لمس می کنید که از نزدیک یک دیوار ساده را که روی آن تابلو نصب شده است را دیده باشید. نصب یک تابلو نیم متری می تواند به راحتی سادگی و سفیدی فضای اطراف خود را خنثی کند.

عکس و مدل تزیین دیوار ساده و سفید خانه با تابلو دکوراتیو

تزیین دیوار ساده و سفید خانه با تابلو دکوراتیو

گالری عکس
این روش کمی حرفه ای تر از سبک نصب تک تابلو است و برای تزیین دیوار خانه به سبک گالری می توانید روی یک طرح مشخص زوم کنید و تمام قاب عکس ها را با آن هماهنگ کنید مثلا قاب عکس هایی از دوران بچگی اعضاء خانواده را روی دیوار نصب کنید. می توانید هم اصلا قید عکس های خانوادگی و شخصی را بزنید و به سراغ طرح های فانتزی یا کلاسیک بروید. 

تزیین دیوارهای داخلی خانه با نصب کلکسیون قاب عکس

تزیین دیوارهای داخلی خانه با نصب کلکسیون قاب عکس

قالیچه دیواری
قالیچه و رومیزی های زیبا با طرح های اصیل و سنتی در بسیاری از فروشگاه های لوازم تزیینی و صنایع دستی به فروش می رسند. می توانید یک قالیچه کوچک طرح دار بخرید و روی دیوار سفید خانه سنجاق کنید تا هم دیوار زیباتر به چشم بیاید هم نمای خانه سنتی تر و با اصالت تر به چشم بیاید.

عکس و مدل دیزاین دیوارهای داخلی منزل با قالیچه تزیینی

دیزاین دیوارهای داخلی منزل با قالیچه تزیینی

در نهایت بدانید که دیوار سفید و خالی هیچ جذابیتی برای بیننده ندارد ولی این سفید خالص می تواند یک بستر مناسب برای یک عنصر تزیینی ساده یا فانتزی باشد.

ایده و مدل های متنوع برای تزیین دیوار خانه و منزل

ایده و مدل های متنوع برای تزیین دیوار خانه و منزل

نشر اختصاصی : نوبرانه   ( انتشار این مطلب با ذکر نام و لینک سایت ناشر مجاز می باشد )

شاید دوست داشته باشید
نظر شما چیست ؟