پاسیو و حیات خلوت ، حلال مشکل کمبود فضا در آشپزخانه

“خانم پنا و آقای بن” در شهر سیدنی استرالیا ساکن هستند و یک خلاقیت تازه در خانه شخصی خود انجام داده اند که جالب توجه به نظر می آید. انتهای آشپزخانه رو به پاسیو و حیات خلوت خانه باز می شود و در واقع پاسیو و آشپزخانه به یکدیگر متصل هستند. این زوج استرالیایی تصمیم گرفتند فضای خالی باقیمانده در پاسیو را به آشپزخانه متصل کنند و در واقع پای آشپزخانه را به فضای خارجی خانه هم باز کنند.

پاسیو و حیات خلوت حلال مشکل کمبود فضا در آشپزخانه

پاسیو و حیات خلوت حلال مشکل کمبود فضا در آشپزخانه

همانطور که می بینید کابینت ها پایینی تا دیواره انتهای پاسیو کشیده شده و ادامه پیدا کرده اند. برای ساخت کابینت های نصب شده در فضای خارجی از جنس پی وی سی استفاده شده تا در مقابل رطوبتی که در فضای پاسیو وجود خواهد داشت مقاومت لازم را داشته باشد.

کابینت های طرح چوب برای فضای باز

کابینت های طرح چوب برای فضای باز

یک عدد باربیکیو کاملا مجهز روی کابینت های خارجی نصب شده است تا ساکنین برای پخت و پز در فضای خارجی احساس کمبود نکنند. در حقیقت سعی شده تا فضای موجود در حیات خلوت خانه طوری مدیریت شود که هم کاربرد آشپزخانه را داشته باشد و هم فضایی ایده آل برای نشیمن ساکنین در زمان فراغت وجود داشته باشد.

به همین دلیل چسبیده به دیواره انتهایی پاسیو، یک عدد نیمکت چوبی ساده چیدمان شده است و در کنار آن نیز دو عدد گلدان سیمانی با درختچه های زیبا قرار داده شده است.

طراحی فضای نشیمن سرسبز در فضای پاسیو، طراحی دکوراسیون پاسیو و حیات خلوت

طراحی فضای نشیمن سرسبز در فضای پاسیو

نصب کابینت در فضای پاسیو و حیات خلوت، مدل های تزیین دکوراسیون حیات خلوت و پاسیو

نصب کابینت در فضای پاسیو و حیات خلوت

فضای بین آشپزخانه داخلی و خارجی با یک درب آکاردیونی شیشه ای جدا می شود و در زمان لازم می توان این دو بخش را کاملا از هم جدا کرد.

درب آکاردیونی در فضای بین آشپزخانه و پاسیو

درب آکاردیونی در فضای بین آشپزخانه و پاسیو

این زوج خوشبخت با پیاده سازی ایده خود فضای آشپزخانه را دو برابر کرده اند بدون اینکه در کاربرد اصلی پاسیو و حیات خلوت که باید فضایی برای هواخوری باشد خللی ایجاد شود. همین ایده پردازی و پیاده سازی آن است که باعث شده تا جا برای قرار دادن میز ناهارخوری در آشپزخانه داخلی باز شود.

به قول معروف تا به حال آشپزخانه رو باز ندیده بودیم که خدا را شکر آن را هم دیدیم که اتفاقا بسیار جالب و دیدنی به نظر می آید.

چیدمان میز ناهارخوری در آشپزخانه، استفاده از فضای پاسیو به نفع آشپزخانه

چیدمان میز ناهارخوری در آشپزخانه

طراحی دکوراسیون آشپزخانه کشیده و عریض، مدل های نصب کابینت در آشپزخانه

طراحی دکوراسیون آشپزخانه کشیده و عریض

 نشر اختصاصی : نوبرانه  ( انتشار این مطلب با ذکر نام و لینک سایت ناشر مجاز می باشد )

شاید دوست داشته باشید
نظر شما چیست ؟