میز جزیره آشپزخانه و جاسازی مبلمان راحتی در آن

میز جزیره یک قطعه سنگی یا چوبی در آشپزخانه های بزرگ و مدرن است که در مرکز آشپزخانه قرار می گیرد. این میز به عنوان میز ناهارخوری یا میز طبخ غذا مورد استفاده قرار می گیرد و در بعضی موارد هستم قطعاتی از آشپزخانه مثل سینک ظرفشویی یا اجاق گاز روی آن قرار داده میشود تا فشار از روی کانترهای کناری برداشته شود.

میز جزیره مورد نظر ما یک میز کاملا نوبرانه است و متفاوت تر از مدل میزهایی است که تا به حال دیده ایم. این میز جزیره ای چون در قلب یک آشپزخانه بزرگ جا خوش کرده است دست طراح خود را کاملا باز گذاشته است که هر شیرین کاری که دارد رو کند. معمولا میز های جزیره ای از نظر شکل هندسی مستطیل یا مربع شکل هستند این میز هم یک میز مستطیل شکل بزرگ است ولی از کنارش یک قاچ برداشته شده است و به جای آن یک ست صندلی راحتی چرمی کاملا فیت شده است. از فضای بالای کانتر کمی کاسته شده است ولی ارزشش را داشته است چون استفاده بهینه تری از این فضا شده است و یک فضای دنج و ساده برای نشیمن ایجاد شده است.

میز جزیره آشپزخانه و جاسازی مبلمان راحتی در آن

میز جزیره آشپزخانه و جاسازی مبلمان راحتی در آن

شاید بگویید حالا که همچین ایده ای را پیاده سازی کرده اند کاش مبلمان ها طوری قرار می گرفتند که برای صرف غذا روی میز هم می شد از آنها بهره برد. ولی موضوع این است که هدف تیم طراح، فقط پیاده سازی یک طرح و ایده جدید و نو در فضای این آشپزخانه بزرگ مدرن بوده است و نه فضاسازی. عملا در این چنین خانه هایی با این وسعت، نیازی به استفاده از میز جزیره ای بعنوان میز ناهارخوری احساس نمی شود.

میز جزیره آشپزخانه با طراحی مدرن

میز جزیره آشپزخانه با طراحی مدرن

میز جزیره آشپزخانه و مبلمان راحتی چرمی در کنار هم

میز جزیره آشپزخانه و مبلمان راحتی چرمی در کنار هم

در نهایت باید بگوییم این آشپزخانه متلق به خانه ویلایی است که متولد سال 1908 است و در سال 2011، معماری داخلی آن توسط گروه طراحی مایرز تاچ که دفتر مرکزی آنها در وینچستر انگلیس قرار دارد بازسازی شده است. این آشپزخانه تنها یک چشمه از هنرنمایی های این گروه خلاق و ایده پرداز است. 

نشر اختصاصی : نوبرانه  ( انتشار این مطلب با ذکر نام و لینک سایت ناشر مجاز می باشد )

شاید دوست داشته باشید
نظر شما چیست ؟