پارکینگ دوچرخه به شکل اتاقک چوبی در حیاط خانه

هیچ چیز لذت بخش تر از این نیست که در یکی از خیابان های شلوغ و پرتردد شهر که ترافیک بیداد می کند شما سوار بر دوچرخه و با فراغ بال از کنار شیشه اتومبیل های چند صد میلیونی بگذرید و سرنشینان آنها با حسرت، چشم شان به چرخ های ماشین جلویی باشد که شاید چند دوری بچرخد و نیم متری جلو بروند. لُپ مطلب اینکه، رکاب زدن و چرخ زدن در شهر با وسیله ای که بعنوان پاک ترین وسیله نقلیه جهان شناخته می شود لذت و هیجان خودش را دارد در این شرایط فقط آدم های تنبل و بی حوصله می توانند دعوت یک دوست را به دوچرخه سواری رد کنند و هزاران بهانه بیاورند.

پارکینگ مخصوص دوچرخه

پارکینگ دوچرخه

یکی از دغدغه هایی که معمولا دوچرخه سواران دارند نبود فضا یا پارکینگی برای دوچرخه است، آنها معمولا مجبورند دوچرخه خود را در فضای باز بگذارند و این باعث میشود تا طول عمر دوچرخه زیر باران و برف کاهش یابد و صاحب آن معمولا استرس به سرقت رفتن آن را دارند.

گویا خانواده ای این مشکل را با گوشت و پوست خود لمس کرده اند و تصمیم گرفته اند تا این مشکل را برای همیشه حل کنند. آنها یک پارکینگ مخصوص چوبی و سرپوشیده برای دوچرخه های خود ساخته اند که اتفاقا خیلی هم ساختمان پیچیده و پر پیچ و خمی ندارد. ساختمان این پارکینگ دقیقا همانند کشوهای کابینت آشپزخانه است و دو تکه بیشتر ندارد، تکه اصلی که شامل چهارچوب بیرونی پارکینگ میشود و کاملا ثابت است و تکه دیگر که کاملا متحرک است و روی ریل مخصوصی که روی زمین قرار گرفته است در دل چهارچوب اصلی وارد و از آن خارج میشود. 

طراحی پارکینگ و ساخت پارکینگ دوچرخه با چوب

طراحی پارکینگ و ساخت پارکینگ دوچرخه با چوب

طراحی این چهارچوب به شکلی است که هم در فضاهای خارجی مثل حیاط خانه یا در فضای داخلی جایی مثل زیر راه پله یا راهرو خانه می توان آن را جاسازی کرد. توضیح بیشتری نمی دهیم چون تصاویر این پارکینگ چوبی، کاملا مشهود و واضح است.

پارکینگ دورچرچه با درب ریلی و کشویی

پارکینگ دورچرچه با درب ریلی و کشویی

پارکینگ دوچرخه ریلی و کشویی

پارکینگ دوچرخه ریلی و کشویی

پارکینگ دوچرخه به شکل اتاقک سرپوشیده

پارکینگ دوچرخه به شکل اتاقک سرپوشیده

پارکینگ دوچرخه

پارکینگ دوچرخه

نشر اختصاصی : نوبرانه   ( انتشار این مطلب با ذکر نام و لینک سایت ناشر مجاز می باشد )

شاید دوست داشته باشید
نظر شما چیست ؟