با این پنجره ها، آسمان و منظره اطراف را واضح ببینید

زندگی آپارتمان نشینی فاصله زیادی بین انسان و آسمان و طبیعت ایجاد کرده است. اکثریت آپارتمان نشین ها امکان این را ندارند که یک دل سیر و از یک زاویه مناسب آسمان آبی و یا طبیعت سبز جلوی منزل را ببینند. ساختار و چهارچوب کوچک پنجره های خانه ها به شکلی است که زاویه دید بیننده را محدود می کنند. 

“آلدانا فرر گارسیا” یک طراح آرژانتینی است که به تازگی طرح جدیدی را برای پنجره خانه های آپارتمانی ارائه کرده است. پنجره ابداع شده توسط او در بسیاری از مراکز معتبر طراحی و نوآوری در سطح جهان اهم از امپریال کالج لندن، دانشگاه توکیو و نمایشگاه طراحی دبی در معرض دید عموم به نمایش درآمده است. 

پنجره به شکلی طراحی شده است که در حالت باز شده پنجره از فضا و چهارچوب خانه خارج میشود و در حقیقت در فضای خارجی به شکل معلق قرار می گیرد. این سبک طراحی باعث شده تا زاویه دید افزایش یابد و فرد بهتر بتواند از طبیعت زیبای خارج از خانه بهتر و بیشتر لذت ببرد. این پنجره آپارتمانی در سه مدل آکاردیونی، کشویی و سایه بانی طراحی شده است و هر مدل سبک و ساختار متفاوتی دارد که کاربرد هر یک از پنجره ها در تصاویر موجود در این بخش کاملا مشهود و مشخص است.

البته این پنجره هنوز در مرحله تست قرار دارد در صورت تایید نهایی و دریافت امتیاز تولید مسلما در آینده ای نزدیک باید منتظر تولید انبوه و حضور این مدل پنجره ها در آپارتمان های مسکونی و اداری باشیم.

 

با این پنجره های چوبی، آسمان را واضح تر خواهید دید

با این پنجره های چوبی، آسمان را واضح تر خواهید دید

با این پنجره های آکاردیونی، آسمان را زیباتر ببینید

با این پنجره های آکاردیونی، آسمان را زیباتر ببینید

پنجره آکاردیونی : این پنجره از سه تکه متحرک و یک چهارچوب ثابت نصب شده در دیوار تشکیل شده است. سه تکه متحرک در حالت بسته بودن پنجره در دل یکدیگر فرو می روند و کمترین فضای ممکن را اشغال می کنند . پنجره که باز میشود، سه تکه از محور پایین کاملا ثابت هستند ولی از محور بالا سه تکه کاملا باز می شوند و نسبت به چهارچوب اصلی زاویه ای 45 درجه تشکیل می دهند. اینجاست که می توان روی محور پایین لم داد و از دیدن آسمان آبی لذت برد.

پنجره چوبی با طراحی آکاردئونی

پنجره چوبی با طراحی آکاردئونی


پنجره کشویی : این پنجره بر عکس مدل آکاردیونی روی محور افق حرکت می کند و طراحی ساده تری نسبت به مدل آکاردئونی دارد. در این مدل پنجره دو وجهی است یک وجه که در حالت بسته فضای چهارچوب را پر میکند همانند پنجره های معمولی شیشه فلت و صاف دارد ولی وجه دیگر که در حالت باز خود نمایی می کند حالت هلالی دارد. کف و چهارچوب این پنجره از درجه استحکام بالایی برخوردار است و هنگام باز بودن می توان کف آن نشست و از نظاره منظره بیرون لذت برد.

پنجره چوبی کشویی برای خانه های آپارتمانی

پنجره چوبی کشویی برای خانه های آپارتمانی


پنجره سایه بانی : این طرح کمی شبیه به مدل آکاردیونی است ولی دو تفاوت مهم دارد. بخش متحرک این پنجره یک تکه است و خبری هم از پنجره سه تکه آکاردیونی نیست. سبک ساخت این پنجره خیلی شبیه به سایه بان مغازه های سطح شهر است که مثل چتر روی پنجره باز می شوند.

پنجره با سبک بازشو به سبک سایه بانی

پنجره با سبک بازشو به سبک سایه بانی

 نشر اختصاصی : نوبرانه   ( انتشار این مطلب با ذکر نام و لینک سایت ناشر مجاز می باشد )

شاید دوست داشته باشید
نظر شما چیست ؟