Show Buttons
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Pinterest
Hide Buttons
طراحی دکوراسیون سوئیت

طراحی دکوراسیون و چیدمان زیبا در خانه کوچک دانشجویی

این آپارتمان کوچک و نقلی در شهر گوتنبرگ سوئد واقع شده است، طراح دکوراسیون داخلی این خانه و منزل کوچک دانشجویی و مجردی می خواهد ثابت کند که حتی در محیط های کوچک و فضاهای کم هم می توان با یک طراحی دکوراسیون معقول و ساده، آشیانه ای فوق العاده زیبا و دلنشین برای زندگی یک نفره و یا حتی دو نفره ساخت. همانطور که در جریان هستید به این مدل خانه ها و آپارتمان های کوچک یک تکه که تنها بخش مجزای آنها سرویس بهداشتی است به زبان عامیانه استودیو می گویند. میخواهیم گشت و گذاری در این استودیو داشته باشیم با ما همره باشید.

 

چیدمان خانه مجردی و دانشجویی

چیدمان خانه مجردی و دانشجویی

در دو گوشه از سالن بصورت قرینه، یک تخت خواب یک نفره و یک کاناپه سه نفره قرار گرفته تا در مواقعی که ساکنین با کمبود جا برای نشمین مواجه میشوند، از سطح روی تخت خواب هم بتوان برای نشیمن استفاده کرد. البته خوب مسلما اگر به جای تخت از مبلمان های تخت خواب شو استفاده میشد مسلما طراح نمره بالاتری می گرفت ولی خوب اتاق دانشجویی است و همین سادگی های دوست داشتنی اش.

چیدمان کاناپه و تخت خواب در یک فضای کوچک

چیدمان کاناپه و تخت خواب در یک فضای کوچک

طراحی دکوراسیون خانه دانشجویی

طراحی دکوراسیون خانه دانشجویی


با فاصله ای کم از کاناپه، یک میز چوبی کوچک تاشو و کمجا با دو صندلی چوبی قرار دارد که هم می توان از آن بعنوان میز ناهارخوری استفاده کرد و هم بعنوان میز تحریر. یک شلف چوبی کوچک و جمع و جور که کاملا با رنگ بندی صندلی و میز ست شده است زیبایی دکوراسیون را چند برابر کرده است که از آن هم میتوان برای قرار دادن لوازم دکوری استفاده کرد هم بعنوان کتابخانه. ایده پردازی که در این بخش می بینیم خیلی زیباتر و هنری تر از بخش نشیمن و خوب به نظر می آید.

میز تحریر و نهارخوری کوچک تاشو کمجا

میز تحریر و نهارخوری کوچک تاشو کمجا


آشپزخانه در نظر گرفته شده برای فضای داخلی این استودیو 26 متری، چیزی از یک آشپزخانه معمولی که در خیلی از خانه های 100 متری یا بزرگ تر می بینیم کم ندارد. اجاق گاز و فر، ماشین ظرفشویی، سینک ظرفشویی و چندین کمد جادار که برای گذاشتن وسایل ضروری برای پخت و پز از آنها می توان استفاده کرد. ساکن این خانه کوچک اگر یک خانم کدبانو باشد مسلما خوب می داند چطور باید از این آشپزخانه کار بکشد.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک + عکس

طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک

مدل کابینت های آشپزخانه کوچک + عکس

مدل کابینت های آشپزخانه کوچک

چیدمان و دیزاین دکوراسیون داخلی استودیو

چیدمان و دیزاین دکوراسیون داخلی استودیو


سرویس بهداشتی که برای این آپارتمان در نظر گرفته شده بزرگتر از چیزی به نظر می آید که انتظارش را داشتیم ولی این یک حسن بزرگ به حساب می آید چون هر چه مساحت سرویس بهداشتی بزرگتر باشد مسلما فاصله ای که بین اتاقک دوش و سرویس فرنگی ایجاد میشود بیشتر است، این موضوع وقتی مهم و حیاتی تلقی می شود که فردی وسواسی و حساس ساکن این خانه شود. استفاده از اتاقک دوش در حمام های کوچک امروزی از نظر بهداشتی خیلی حائز اهمیت است ولی نمی دانیم چرا در ایران خیلی به آن اهمیت داده نمی شود.

طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی

طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی


این خانه کوچک یک بخش دوست داشتنی هم دارد که آن هم بالکن و تراس دلباز آن است که به سمت یک باغ سرسبز باز میشود و بخوبی می توان خستگی یک روز طاقت فرسا را با خوردن یک فنجان چای در این بالکن سرسبز از تن بیرون کرد. کسانی که خیلی علاقه به طبیعت و گیاهان دارند قدر این بالکن های دو متری و سه متری را خوب می دانند.

بالکن و تراس کوچک و دنج و زیبا

بالکن و تراس کوچک و دنج و زیبا

در نهایت باید خاطرنشان کنیم که شاید میشد این خانه 26 متری را بهتر و زیباتر هم چیدمان و تزیین کرد ولی باید توجه داشت که در خانه های کوچک دانشجویی و مجردی بیشتر باید به امکانات توجه داشت نه تزیینات. این استودیو شاید خیلی لوکس و مدرن نباشد ولی برای اقامت یک یا دو دانشجو فوق العاده ایده آل است.

نشر اختصاصی : نوبرانه ( انتشار این مطلب با ذکر نام و لینک سایت ناشر مجاز می باشد )

kitchen-cabinet
home-theater