طراحی دکوراسیون خانه کوچک دانشجویی و مجردی

این آپارتمان کوچک و نقلی در شهر گوتنبرگ سوئد واقع شده است، طراح دکوراسیون داخلی این خانه و منزل کوچک دانشجویی و مجردی می خواهد ثابت کند که حتی در محیط های کوچک و فضاهای کم هم می توان با یک طراحی دکوراسیون معقول و منطقی، آشیانه ای فوق العاده زیبا و دلنشین برای زندگی یک نفره و یا حتی دو نفره ساخت.

همانطور که در جریان هستید به این مدل خانه ها و آپارتمان های کوچک یک تکه که تنها بخش مجزای آنها سرویس بهداشتی است ومتراژ آنها از 40 بیشتر نمیشود به زبان عامیانه استودیو می گویند.میخواهیم گشت و گذاری در این استودیو داشته باشیم اگر شما هم دوست دارید نمونه مدلی تصویری از طراحی دکوراسیون خانه کوچک و دانشجویی را ببینید در این مطلب با ما همراه باشید.

در دیزاین و طراحی دکوراسیون خانه های کوچک، یک مشکل عمده علاوه بر کمبود فضا هستکه آن هم کمبود منابع مالی است از همین رو این مدل خانه ها باید طوری چیدمان بشوند که هم بی ریا به نظر بیایند و هم زیبا.

طراحی دکوراسیون خانه کوچک دانشجویی بدون اتاق خواب، طراحی دکوراسیون سوییت کوچک دانشجویی

طراحی دکوراسیون خانه کوچک دانشجویی

از مهم ترین بخش خانه که هم اتاق نشیمن است و هم اتاق خواب شروع می کنیم. در دو گوشه از سالن بصورت قرینه، یک تخت خواب یک نفره و یک کاناپه سه نفره قرار گرفته تا در مواقعی که ساکنین با کمبود جا برای نشمین مواجه میشوند، از سطح روی تخت خواب هم بتوان برای نشیمن استفاده کرد.

البته خوب مسلما اگر به جای تخت خواب ثابت از مبلمان های تخت خواب شو استفاده میشد مسلما طراح نمره بالاتری می گرفت ولی خوب اتاق دانشجویی است و همین سادگی های دوست داشتنی اش.

چیدمان کاناپه و تخت خواب در یک فضای کوچک، قرار دادن تخت خواب و کاناپه در یک فضای کوچک در کنار هم

چیدمان کاناپه و تخت خواب در یک فضای کوچک

طراحی دکوراسیون خانه کوچک دانشجویی

طراحی دکوراسیون خانه کوچک دانشجویی


با فاصله ای کم از کاناپه، یک میز چوبی کوچک تاشو و کمجا با دو صندلی چوبی قرار دارد که هم می توان از آن بعنوان میز ناهارخوری استفاده کرد و هم بعنوان میز تحریر. یک شلف چوبی کوچک و جمع و جور که کاملا با رنگ بندی صندلی و میز ست شده است زیبایی دکوراسیون را چند برابر کرده است که از آن هم میتوان برای قرار دادن لوازم دکوری استفاده کرد هم بعنوان کتابخانه. ایده پردازی که در این بخش می بینیم خیلی زیباتر و هنری تر از بخش نشیمن و خوب به نظر می آید.

میز تحریر و نهارخوری کوچک تاشو کمجا، میز تاشو دیواری و چوبی با صندلی های تونت سیاه رنگ

میز تحریر و نهارخوری کوچک تاشو کمجا


آشپزخانه در نظر گرفته شده برای فضای داخلی این استودیو 26 متری، چیزی از یک آشپزخانه معمولی که در خیلی از خانه های 100 متری یا بزرگ تر می بینیم کم ندارد. اجاق گاز و فر، ماشین ظرفشویی، سینک ظرفشویی و چندین کمد جادار که برای گذاشتن وسایل ضروری برای پخت و پز از آنها می توان استفاده کرد. ساکن این خانه کوچک اگر یک خانم کدبانو باشد مسلما خوب می داند چطور باید از این آشپزخانه کار بکشد.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک با رنگ سفید، چیدمان ایده آل و مناسب آشپزخانه اپن کوچک

طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک با رنگ سفید

مدل کابینت های آشپزخانه کوچک، مدیریت فضا و نحوه قرارگیری کابینت های چوبی در آشپزخانه

مدل کابینت های آشپزخانه کوچک

طراحی دکوراسیون داخلی خانه کوچک دانشجویی، تزیین و دیزاین خانه کوچک 20 متری و 30 متری با رنگ های روشن

طراحی دکوراسیون خانه کوچک دانشجویی


سرویس بهداشتی که برای این آپارتمان در نظر گرفته شده بزرگتر از چیزی به نظر می آید که انتظارش را داشتیم ولی این یک حسن بزرگ به حساب می آید چون هر چه مساحت سرویس بهداشتی بزرگتر باشد مسلما فاصله ای که بین اتاقک دوش و سرویس فرنگی ایجاد میشود بیشتر است، این موضوع وقتی مهم و حیاتی تلقی می شود که فردی وسواسی و حساس ساکن این خانه شود. استفاده از اتاقک دوش در حمام های کوچک امروزی از نظر بهداشتی خیلی حائز اهمیت است ولی نمی دانیم چرا در ایران خیلی به آن اهمیت داده نمی شود.

طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی، کاشی سفید رنگ و ساده برای حمام و دستشویی

طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی


این خانه کوچک یک بخش دوست داشتنی هم دارد که آن هم بالکن و تراس دلباز آن است که به سمت یک باغ سرسبز باز میشود و بخوبی می توان خستگی یک روز طاقت فرسا را با خوردن یک فنجان چای در این بالکن سرسبز از تن بیرون کرد. کسانی که خیلی علاقه به طبیعت و گیاهان دارند قدر این بالکن های دو متری و سه متری را خوب می دانند.

مرتبط :  رما رزیدنس، مجتمع مسکونی لوکس و مجلل در کامرانیه

در نهایت باید خاطرنشان کنیم که شاید میشد این خانه 26 متری را بهتر و زیباتر هم چیدمان و تزیین کرد ولی باید توجه داشت که در خانه های کوچک دانشجویی و مجردی بیشتر باید به امکانات توجه داشت و بامنطق جلو رفت. این استودیو شاید خیلی لوکس و مدرن نباشد ولی برای اقامت یک یا دو دانشجو فوق العاده ایده آل است.

طراحی دکوراسیون خانه کوچک مجردی، چیدمان و طراحی دکوراسیون ایده آل و مناسب در خانه مجردی نورگیر و آفتاب گیر

طراحی دکوراسیون خانه کوچک مجردی

نشر اختصاصی : نوبرانه ( انتشار این مطلب با ذکر نام و لینک سایت ناشر مجاز می باشد )

Related Posts
Comments ( 2 )
 1. maryam
  دسامبر 29, 2013 at 13:50
  Reply

  با عرض سلام چطور میتوانم مطالب شما را بصورت خبرنامه در ایمیلم دریافت کنم؟

  • نوبرانه
   نوبرانه
   دسامبر 31, 2013 at 00:30
   Reply

   با درود

   به زودی بخش عضویت در خبرنامه نوبرانه فعال خواهد شد و آماده سرویس دهی به شما کاربران گرامی خواهد بود.

   با تشکر

Leave a reply