طراحی دکوراسیون و چیدمان خانه نقلی و کوچک سوئیتی

همیشه تماشای چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی منزل کوچک و نقلی که حتی از داشتن یک اتاق خواب مستقل هم محروم است جالب و دیدنی خواهد بود. چون کمبود فضا و متراژ همیشه مشکل ساز است ولی اینکه طراح دکوراسیون چه ایده ای را در خانه مورد نظر پیاده سازی می کند تا فضا بزرگتر دیده شود در نوع خود جالب و دیدنی است. 

در کشورهای خارجی به خانه ها و آپارتمان های کوچک یک تکه که تنها بخش مجزای آنها سرویس بهداشتی است و متراژ آنها از 40 بیشتر نمی شود “استودیو” گفته می شود. ولی در زبان فارسی این سبک منازل نقلی را با کلمه سوییت می شناسند و کمتر پیش می آید که از کلمه استودیو استفاده شود.

میخواهیم گشت و گذاری در این استودیو یا سوییت نقلی داشته باشیم و سر و گوشی آب بدهیم. شما هم اگر دوست دارید نمونه مدلی تصویری از طراحی دکوراسیون داخلی خانه کوچک دانشجویی را ببینید در این مطلب با ما همراه باشید.

در دیزاین داخلی خانه های کوچک، یک مشکل عمده علاوه بر کمبود فضا هست که آن هم کمبود منابع مالی است از همین رو این مدل خانه ها باید طوری چیدمان بشوند که هم بی ریا به نظر بیایند و هم زیبا.

عکس چیدمان خانه های کوچک سوئیت مانند

عکس چیدمان خانه های کوچک سوئیت مانند


از مهم ترین بخش خانه که هم اتاق نشیمن است و هم اتاق خواب شروع می کنیم. در دو گوشه از سالن بصورت قرینه، یک تخت خواب یک نفره و یک کاناپه سه نفره قرار گرفته تا در مواقعی که ساکنین با کمبود جا برای نشمین مواجه میشوند، از سطح روی تخت خواب هم بتوان برای نشیمن استفاده کرد.

البته خوب مسلما اگر به جای تخت خواب ثابت از مبلمان های تخت خواب شو استفاده میشد مسلما طراح نمره بالاتری می گرفت ولی خوب اتاق دانشجویی است و همین سادگی های دوست داشتنی اش.

طراحی داخلی خانه های کوچک

طراحی داخلی خانه های کوچک

دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی

دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی


با فاصله ای کم از کاناپه، یک میز چوبی کوچک تاشو و کمجا با دو صندلی چوبی قرار دارد که هم می توان از آن بعنوان میز ناهارخوری استفاده کرد و هم بعنوان میز تحریر. یک شلف چوبی کوچک و جمع و جور که کاملا با رنگ بندی صندلی و میز ست شده است زیبایی دکوراسیون را چند برابر کرده است که از آن هم میتوان برای قرار دادن لوازم دکوری استفاده کرد هم بعنوان کتابخانه. ایده پردازی که در این بخش می بینیم خیلی زیباتر و هنری تر از بخش نشیمن و خوب به نظر می آید.

میز ناهارخوری تاشو کمجا

میز ناهارخوری تاشو کمجا


آشپزخانه در نظر گرفته شده برای فضای داخلی این استودیو 26 متری، چیزی از یک آشپزخانه معمولی که در خیلی از خانه های 100 متری یا بزرگ تر می بینیم کم ندارد. اجاق گاز و فر، ماشین ظرفشویی، سینک ظرفشویی و چندین کمد جادار که برای گذاشتن وسایل ضروری برای پخت و پز از آنها می توان استفاده کرد. ساکن این خانه کوچک اگر یک خانم کدبانو باشد مسلما خوب می داند چطور باید از این آشپزخانه کار بکشد.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک

طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک

مدل کابینت سفید برای آشپزخانه کوچک

مدل کابینت سفید برای آشپزخانه کوچک

چیدمان خانه های کوچک اپارتمانی

چیدمان خانه های کوچک آپارتمانی


سرویس بهداشتی که برای این آپارتمان در نظر گرفته شده بزرگتر از چیزی به نظر می آید که انتظارش را داشتیم. ولی این یک حسن بزرگ به حساب می آید چون هر چه مساحت سرویس بهداشتی بزرگتر باشد مسلما فاصله ای که بین اتاقک دوش و سرویس فرنگی ایجاد میشود بیشتر است. این موضوع وقتی مهم و حیاتی تلقی می شود که فردی وسواسی و حساس ساکن این خانه شود. استفاده از اتاقک دوش در حمام های کوچک امروزی از نظر بهداشتی خیلی حائز اهمیت است ولی نمی دانیم چرا در ایران خیلی به آن اهمیت داده نمی شود.

طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی با رنگ سفید، کاشی سفید رنگ و ساده برای حمام و دستشویی

طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی با رنگ سفید


این خانه کوچک آپارتمانی یک بخش دوست داشتنی هم دارد که آن هم بالکن و تراس دلباز آن است که به سمت یک باغ سرسبز باز میشود و بخوبی می توان خستگی یک روز طاقت فرسا را با خوردن یک فنجان چای در این بالکن سرسبز از تن بیرون کرد. کسانی که خیلی علاقه به طبیعت و گیاهان دارند قدر این بالکن های دو متری و سه متری را خوب می دانند.

در نهایت باید خاطرنشان کنیم که شاید می شد این منزل 26 متری را بهتر و زیباتر هم چیدمان و تزیین کرد ولی باید توجه داشت که در خانه های کوچک دانشجویی و مجردی بیشتر باید به امکانات توجه داشت و بامنطق جلو رفت. این منزل کوچک و جمع و جور شاید خیلی لوکس و مدرن نباشد ولی برای اقامت یک یا دو دانشجو کم توقع، فوق العاده ایده آل است.

بالکن زیبا و سرسبز

بالکن زیبا و سرسبز

نشر اختصاصی : نوبرانه های چیدمان، تزیین و طراحی دکوراسیون

شاید دوست داشته باشید
نظرات ( 2 )
 1. maryam
  دسامبر 29, 2013 at 13:50
  پاسخ

  با عرض سلام چطور میتوانم مطالب شما را بصورت خبرنامه در ایمیلم دریافت کنم؟

  • نوبرانه
   نوبرانه
   دسامبر 31, 2013 at 00:30
   پاسخ

   با درود

   به زودی بخش عضویت در خبرنامه نوبرانه فعال خواهد شد و آماده سرویس دهی به شما کاربران گرامی خواهد بود.

   با تشکر

نظر شما چیست ؟