آشنایی با انواع مدلهای نورپردازی در دکوراسیون داخلی

نورپردازی فضای داخلی، مدل ها و کاربردهای متنوع و متفاوت خود را دارد و از آنجایی که نور و نورپردازی یکی از المان های تاثیرگذار بر فضا و دکوراسیون داخلی است آشنایی با انواع نورپردازی داخلی، واجب و کاربردی به نظر می آید.

نورپردازی عمومی : این سبک نورپردازی در حقیقت یک جایگزین مصنوعی برای نور طبیعی است. این نور و روشنایی توسط تجهیزات برقی روشنایی مثل لوسترهای کریستال و چراغ های سقفی تامین میشود و این نوع نورپردازی، تمام فضای اطراف را تحت تاثیر حضور خود قرار میدهد.

نورپردازی داخلی با لوستر کریستال سقفی

نورپردازی داخلی با لوستر کریستال سقفی


نورپردازی کاربردی : این شکل نورپردازی روی قسمت هایی که بیشترین کاربرد را دارد و کار روزمره در آن قسمت انجام می پذیرد زوم می کند. در شکل ساده تر این سبک نورپردازی تا حدی جنبه تزیینی دارد ولی بیشتر در خدمت کمک رسانی به کاربر برای تسهیل انجام روزانه یا شبانه است. بعنوان نمونه چراغ مطالعه یکی از محصولاتی است که نورپردازی کاربردی را ارائه می کند.

نورپردازی کاربردی با چراغ مطالعه

نورپردازی کاربردی با چراغ مطالعه


نورپردازی دکوراتیو و تزیینی : این شکل از نورپردازی در خدمت زیبایی و جذابیت بیشتر دکوراسیون داخلی است و میزان و شدت نور در این حالت از نورپردازی چندان مهم نیست و در حقیقت برای تعیین سبک در دکوراسیون داخلی به کار برده میشود. چراغ و لوسترهای دیواری یا آباژورهای فانتزی، دو مدل از تجهیزات نورپردازی تزیینی داخلی است که در خدمت زیبایی بیشتر در دکوراسیون داخلی است.

نورپردازی دکوراتیو و تزیینی دکوراسیون داخلی

نورپردازی دکوراتیو و تزیینی در دکوراسیون داخلی


نورپردازی منطقه ای : آخرین نوع نورپردازی همین نورپردازی منطقه ای است، در این مدل از نورپردازی، منطقه ای خاص از خانه و دکوراسیون داخلی هدف نورپردازی قرار می گیرد. برای نورپردازی منطقه ای بخواهیم مثال بزنیم می توانیم از نورپردازی که روی میز های اپن توسط لامپ های هالوژن یا لوسترهای فانتزی انجام می گیرد نام برد. نورپردازی کابینت های آشپزخانه که فضای بین کابینت ها را روشن می کنند هم می تواند نمونه ای دیگر از نورپردازی منطقه ای باشد.

نورپردازی کابینت و میز اپن آشپزخانه

نورپردازی کابینت و میز اپن آشپزخانه

نشر اختصاصی : نوبرانه ( انتشار این مطلب با ذکر نام و لینک سایت ناشر مجاز می باشد )

شاید دوست داشته باشید
نظر شما چیست ؟