معرفی و تشریح مدل های متنوع کاناپه و مبلمان راحتی

تنوع طرح و مدل های مبلمان و کاناپه نشیمن آنقدر زیاد است که گاهی وقت ها کاربر برای انتخاب مدل مناسب دکوراسیون منزل خود دچار مشکل میشود. در این بخش قصد داریم مدل های متنوع کاناپه و مبل راحتی را به شما معرفی کنیم و بیشتر با آنها آشنا شویم.

– مبلمان چسترفیلد (Chesterfield)

چسترفیلد نام مدل کاناپه هایی است سطح پارچه ای آنها لمسه ای است و دارای پشتی بلند و دسته های گرد است. این مدل مبلمان ها با رویه پارچه ای پشمی و کتان و یا چرمی به بازار عرضه میشود. این مدل مبلمان طرح و شکل خود را از ثرن 19 میلادی به ارث برده است و یک طراح انگلیسی دارد.

مبلمان چسترفیلد Chesterfield

مبلمان چسترفیلد Chesterfield

 

– مبلمان کوهان دار (Camelback)

این طرح مبلمان که قدمت زیادی دارد و یک طرح و مدل کلاسیک برای مبلمان و کاناپه راحتی به حساب می آید ولی هنوز هم در دنیای مدرن امروزی طرفداران خاص خود را دارد و بیشتر در طراحی دکوراسیون کلاسیک از این مدل مبلمان استفاده میشود.

مبلمان کوهان دار Camelback

مبلمان کوهان دار Camelback

 

– مبل راحتی تمام عیار (Slipper)

این مدل مبلمان همانطور که از نام لاتین آن مشخص است یک مبلمان راحتی صد در صدی است و برای خواب و لم دادن های روزانه هم گزینه مناسبی است و عدم وجود دسته های کناری و شکل کشیده مبل باعث میشود اسلیپر به یک مبل راحتی خواب آور تبدیل شود.

مبل راحتی تمام عیار Slipper

مبل راحتی تمام عیار Slipper

 

مبل تاکسیدو (Tuxedo)

این مدل مبلمان، طراحی پاکتی شکل دارد و شکل فیزیکی تاکسیدو خیلی مرتب و شیک و جعبه ای به نظر می آید. افرادی که به دنبال مبلمان های شیک و ساده می گردند معمولا تاکسیدو را انتخاب می کنند. 

مبل تاکسیدو Tuxedo

مبل تاکسیدو Tuxedo

 

مبل راحتی فرانسوی (French settee)

این مدل مبلمان راحتی کمی تا قسمتی شبیه به مبلمان های استیل است و معمولا هم تنه و بدنه چوبی آن کنده کاری می شود. به این سبب از نظر قیمتی کمی بالاتر از دیگر مدل های قرار می گیرد.

مبل راحتی فرانسوی French settee

مبل راحتی فرانسوی French settee

 

کاناپه راحتی انگلیسی سه تکه (English three-seater)

این مدل کاناپه معمولا در کناره ها دسته های کوتاه و بزرگی دارند و فضای نشیمن وپشتی آنها معمولا سه تکه هستند. این مدل کاناپه ها به سبب فضای نشیمن راحت و بدنه بادی شکلی که دارند برای اتاق نشیمن یک گزینه مناسب و پرطرفدار هستند.

کاناپه راحتی انگلیسی سه تکه English three-seater

کاناپه راحتی انگلیسی سه تکه English three-seater

 

مبل راحتی چند تکه (Sectional)

این مدل مبلمان راحتی همانطور که از نامش پیداست یک ست مبلمان است که به چند تکه یک نفره، دو نفره یا سه نفره تقسیم میشود و مصرف کننده می تواند به سلیقه خود هر تکه را هر جور دوست دارد چیدمان کند یا اصلا تکه ها را به هم بچسباند. معمولا هم همراه این مدل مبلمان چند عدد کوسن ارائه میشود تا به نشیمن راحت تر کاربر کمک کند.

مبل راحتی چند تکه Sectional

مبل راحتی چند تکه Sectional

 

مبلمان راحتی مدرن (Modern)

آخرین مدل این بخش به مبل های راحتی مدرن ختم میشود. مبلمان و کاناپه های مدرن طرح و شکل نیمه فانتزی و نو دارند و بیشتر شبیه مجسمه های سنگی تزیینی هستند. این مدل مبلمان ها وقتی گلدان و آباژور و دیگر تزیینات خانگی در کنار آنها قرار می گیرد زیبایی شان بیشتر نمایان میشود.

مبلمان راحتی مدرن Modern

مبلمان راحتی مدرن Modern

 

برای نگارش این مطلب از سایت برترین ها کمک گرفته شده است.

نگارش و تدوین : نوبرانه 

شاید دوست داشته باشید
نظر شما چیست ؟