دیوار و پارتیشن متحرک برای تقسیم فضا در خانه کوچک

بعضی وقت ها فضا و مساحت خانه آنقدر کوچک و محدود است که صاحبخانه را مجبور به پیاده سازی طرح و ایده های نو می کند. در خانه ها یا سوییت های کوچک با متراژ 20 تا 30 متری کل امکانات خانه به استثناء سرویس بهداشتی در یک سالن کوچک خلاصه میشود و اثری هم از اتاق خواب و آشپزخانه و نشیمن مستقل نیست.

هر کسی که در چنین خانه های کوچکی زندگی کرده باشد به خوبی می داند چقدر لذت بخش است که طراحی و معماری دکوراسیون داخلی طوری انجام بگیرد که تخت خواب، کمد لباس ها و دیگر وسایل شخصی را بتوان از دید مهمانان مخفی کرد. 

پارتیشن خانه کوچک

پارتیشن خانه های کوچک

 

در اینجا یک مدل پارتیشن و دیواره متحرک را می بینیم که دقیقا همان کاری را می کند که باب میل ساکنین سوییت های نقلی است. در این سوییت کوچک، اتاق نشیمن و اتاق خواب در یک فضای کوچک 12 متری خلاصه شده است ولی جای نگرانی نیست چون خلاقیت معمار و طراح دکوراسیون داخلی منزل کاری کرده است کارستان.

تقسیم بندی فضاهای کوچک

تقسیم بندی فضاهای کوچک

 

این دیوار در کل فضای اتاق به شکل ریلی و کشویی جابجا میشود از ضخامت دیواره هم به خوبی بهره برده شده است و درون آن تلویزیون جا داده شده است به شکلی که تلویزیون قابلیت چرخش 360 درجه را دارد. در مواقعی که نیاز به فضای نشیمن است، پارتیشن کاملا به عقب می رود تا به سرویس خواب تاشویی که روی دیوار اتاق نصب است بچسبد در این شرایط اتاق آماده پذیرایی و سرویس دهی به مهمانان است بدون اینکه سرویس خواب و کمدها در دید باشند.

 

پارتیشن بندی چوبی خانه

پارتیشن بندی چوبی خانه

 

در حالت دوم، دیواره تا وسط اتاق حرکت می کند تا هم بتوان تخت خواب تاشو دیواری را باز کرد و هم به کمد لباس ها و لوازم شخصی دسترسی پیدا کرد. طراحی متحرک و قابلیت چرخش تلویزیون هم دقیقا اینجاست که کاربردش به چشم می آید یعنی هم وقتی ساکنین روی سرویس خواب لم داده اند می توانند از تلویزیون استفاده کنند و هم وقتی که از اتاق برای نشیمن استفاده می کنند.

پارتیشن متحرک ریلی و کشویی

پارتیشن متحرک ریلی و کشویی

 

حقیقتا این میزان از خلاقیت و نوآوری در مدیریت و تقسیم بندی این فضای کوچک تحسین برانگیز است.

طراحی دیوار متحرک در فضای خانه

طراحی دیوار متحرک در فضای خانه

پارتیشن بندی خانه و منزل

پارتیشن بندی خانه و منزل

پارتیشن و دیواره متحرک خانه و منزل

پارتیشن و دیواره متحرک خانه و منزل

مدل جدید پارتیشن خانگی

مدل جدید پارتیشن خانگی

نشر اختصاصی : نوبرانه  ( انتشار این مطلب با ذکر نام و لینک سایت ناشر مجاز می باشد )

شاید دوست داشته باشید
نظر شما چیست ؟